Сергій Бойченко: У науці більшість проєктів, що отримують фінансування, повинні мати проривні ідеї, технологічну цінність

Інформаційним приводом до появи матеріалу про діяльність завідувача кафедри автоматизації електротехнічних та мехатронних комплексів (АЕМК) – підрозділу Навчально-наукового Інституту енергозбереження та енергоменеджменту (НН ІЕЕ) Сергія Бойченка стала інформація у соціальних мережах про т

Як народився "РаніоПак": інновація з ароматом хмелю

Міжнародний форум "Інновації в медичній інженерії" і конкурс стартапів став важливою подією в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Журі розглянуло 58 амбітних проєктів, які відповідають запитам військових щодо реабілітації та актуальних медичних викликів. Кращі з них отримали підтримку партнерів та можливість потрапити у фінал XIV Міжнародного фестивалю Sikorsky Challenge 2025.

Як я потрапив в інженерію

Привіт! Мене звати Микита, і в цій статті я хочу поділитися своєю історією: як я обрав інженерію, вступив до КПІ та пройшов свій, хоч і поки невеликий, але вже цікавий шлях.

Воркшоп з обчислювальних методів в системній інженерії на ФЕА

На початку червня у приміщеннях кафедри автоматизованих електромеханічних систем та електроприводу (АЕМСП) факультету електроенерготехніки та автоматики КПІ ім. Ігоря Сікорського в очному режимі відбувся Другий міжнародний воркшоп з обчислювальних методів в системній інженерії (2nd International Workshop on Computational Methods in Systems Engineering), присвячений використанню різноманітних обчислювальних методів, моделей та програм для дослідження динамічних систем. Воркшоп було організовано з метою обміну ідеями та напрацюваннями, присвяченими оптимальному розв'язанню складних інженерних завдань в електричній інженерії та супутніх галузях.

Студентка НН ІАТЕ Тетяна Гаврилюк про творчість, математику і страх

Щорічний конкурс "Таланти КПІ" є помітною подією в мистецькому житті КПІ ім. Ігоря Сікорського. Роботи, представлені тут, як правило, вирізняються досконалістю і довершеністю. Часом, розглядаючи їх, і не подумаєш, що створили їх не професійні митці – художники, майстри декоративно-прикладного мистецтва, фотохудожники, а талановиті аматори – студенти, науковці, працівники університету. Є чимало авторів, чиї імена зустрічаються в переліку переможців конкурсу рік у рік. Це свідчить про їхню зростаючу майстерність, прагнення вдосконалюватися та радувати поціновувачів і прихильників новими витворами.

Наука без кордонів: участь студенток ФМФ у програмах академічної мобільності

Стратегія розвитку КПІ ім. Ігоря Сікорського передбачає підвищення рівня академічної мобільності студентів і викладачів через програми міжнародних обмінів, літні школи, стажування тощо. Це один із пріоритетних напрямів діяльності університету задля поглиблення інтернаціоналізації та інтеграції учасників освітнього процесу в міжнародний освітньо-науковий простір, підвищення якості освіти та ефективності наукових досліджень, а також забезпечення конкурентоспроможності на ринку освітніх послуг.

Нова послуга бібліотеки КПІ "Стюард даних"

У березні 2025 року Науково-технічна бібліотека КПІ запропонувала дослідникам нову послугу "Стюард даних" . Її впровадження стало можливим завдяки участі КПІ ім. Ігоря Сікорського у проєкті Erasmus+ Open4UA – Відкрита наука для системи вищої освіти.

Робочі групи з гендерної рівності: напрями діяльності визначено

20 червня відбулася установча зустріч керівників робочих груп з гендерної рівності факультетів, навчально-наукових інститутів КПІ ім. Ігоря Сікорського. Вона пройшла під головуванням проректорки з навчальної роботи університету Тетяни Желяскової.

Якщо триматимемося гуртом, подолаємо всі труднощі!

Війна проникла в душі педагогів і науковців, інженерно-технічних працівників, студентів нашого університету з першого дня початку загарбницької агресії з боку російської федерації. Проте дух опору, що міцніє щодоби через борню за свободу України від наступу кровожерливих зайд, незнищенний.

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.