Міжнародний форум "Інновації в медичній інженерії" і конкурс стартапів став важливою подією в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Журі розглянуло 58 амбітних проєктів, які відповідають запитам військових щодо реабілітації та актуальних медичних викликів. Кращі з них отримали підтримку партнерів та можливість потрапити у фінал XIV Міжнародного фестивалю Sikorsky Challenge 2025.

Серед переможців – і проєкт студентки 4-го курсу кафедри трансляційної медичної біоінженерії ФБМІ Анастасії Герасименко, виконаний під науковим керівництвом доцента кафедри Олени Голембіовської. Це інноваційна гідрогелева пов'язка нового покоління для лікування ран та опіків, яка поєднує унікальні властивості природних антисептиків із сучасною біоматрицею. Розробка вирізняється високою ефективністю проти резистентних бактерій, біосумісністю, прозорістю та здатністю створювати оптимальний мікроклімат для загоєння ран без використання антибіотиків.

Про зародження ідеї та її реалізацію розповідає у дописі авторка проєкту Анастасія Герасименко.

🌺🌺🌺

Два роки тому під час буденної лекції з біосумісних матеріалів пролунало просте, але важливе запитання: "Чому більшість сучасних гідрогелевих пов'язок досі не забезпечують комплексної дії?"

Це викликало подив – адже біомедицина досягла великих успіхів, то чому ж у такій важливій сфері, як регенерація тканин, досі немає доступного і дієвого комплексного рішення?

Питання залишилося відкритим. Серед іншого, я спробувала провести власні дослідження. Під час хроматографічного аналізу ізо-альфа кислот хмелю – речовин, далеких від медицини, – несподівано помітила новий потенціал: "А що, якби ізо-альфа кислоти з хмелю використати для створення гідрогелевої пов'язки комплексної дії?"

З цією сміливою ідеєю звернулася до своєї наукової керівниці, кандидата фармацевтичних наук Олени Голембіовської. Ідея також зацікавила майбутню фінансову директорку команди Наталію Олійник, яка побачила в ній не лише наукову новизну, а й комерційний потенціал. Так сформувалася команда KappaCore, об'єднана спільною вірою у потенціал продукту – "РаніоПак" – гідрогелеву пов'язку, яка поєднує зволоження, антисептичну дію та стимуляцію загоєння.

"РаніоПак" має м'яку текстуру, добре тримається на шкірі і приємно пахне хмелем. Його вже протестували на опіках, ранах, татуюваннях і після лазерних процедур – у всіх випадках засіб помітно зменшував почервоніння та подразнення.

Продукт має великий потенціал для покращення якості життя пацієнтів та використання в медичних закладах, зокрема в геріатрії, опікових центрах, військовій медицині.

kpi images - РаніоПакНа фото: РаніоПак

 Нещодавно наш проєкт здобув перше місце у секції "Тканинна та регенеративна інженерія" Міжнародного конкурсу "Інновації в медичній інженерії" й отримав нагороду від фонду Genesis for Ukraine. Це визнання відкриває нові горизонти для розвитку і масштабування.

 Нині команда KappaCore активно вдосконалює формулу, досліджує контрольоване вивільнення активних речовин, а в майбутньому націлена на створення "розумної" пов'язки – такої, що реагує на стан шкіри та сама регулює лікування, адаптуючись до потреб пацієнта.

Варто зауважити, що сьогодні студенти ФБМІ – це не просто слухачі лекцій. Уже з другого курсу вони отримують необхідні знання і практичні навички, щоб бути корисними в лабораторіях, лікарнях, на виробництві – і навіть запускати власні розробки. Це не виняток, це наша реальність. І "РаніоПак" – приклад того, на що здатна сучасна українська біоінженерна молодь.

Анастасія Герасименко, студентка ФБМІ

Дата події

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.