На початку червня у приміщеннях кафедри автоматизованих електромеханічних систем та електроприводу (АЕМСП) факультету електроенерготехніки та автоматики КПІ ім. Ігоря Сікорського в очному режимі відбувся Другий міжнародний воркшоп з обчислювальних методів в системній інженерії (2nd International Workshop on Computational Methods in Systems Engineering), присвячений використанню різноманітних обчислювальних методів, моделей та програм для дослідження динамічних систем. Воркшоп було організовано з метою обміну ідеями та напрацюваннями, присвяченими оптимальному розв'язанню складних інженерних завдань в електричній інженерії та супутніх галузях.
🚩
До участі у заході було подано 19 статей. За результатами рецензування відібрано 16 доповідей, які й представили провідні науковці з більш як десяти закладів вищої освіти та наукових установ України, країн Європи, Азії та Америки.
Старт роботі воркошопу дав декан факультету електроенерготехніки та автоматики Василь Будько. Він відзначив незамінність використання комп'ютерної техніки та спеціалізованого програмного забезпечення під час розробки і використання сучасних електроенергетичних, електротехнічних та електромеханічних систем і пристроїв.
Подальшу роботу заходу було організовано за 5 паралельними секціями: Automated analysis in electrical systems, Computational methods for aerospace systems design, Advanced system design, Artificial intelligence for economic applications, Data analytics and decision making. Доповіді в секціях охоплювали різні аспекти використання комп'ютерних методів, включаючи класичні та сучасні методи аналізу та синтезу електротехнічних пристроїв, а також електромеханічних і аерокосмічних систем шляхом розв'язання відповідних логічних, алгебраїчних та диференціальних рівнянь і побудови на їхній основі математичних моделей, використання методів штучного інтелекту для аналізу часових рядів і прийняття рішень, розробки, впровадження і використання інформаційних технологій та програмного забезпечення для проєктування та використання спеціалізованих автоматизованих й інтелектуальних систем керування, плануванням руху динамічних систем.
Воркшоп об'єднав науковців різного рівня, починаючи від студентів, які тільки роблять власні несміливі кроки у науці й презентують свої перші, ще дещо наївні, здобутки у розв'язанні проблем, що їх зацікавили, до відомих науковців з гучними здобутками та високими ступенями, званнями і посадами, які представляли результати багаторічної роботи, виконаної з точки зору величезного досвіду та знань і з використанням попередніх напрацювань керованих ними наукових колективів і шкіл. Таке поєднання знань і молодості укупі з доброзичливим ставленням до кожного учасника стимулює пошукову наукову діяльність, сприяє налагодженню контактів і формує поштовхи для подальших досягнень. Ще однією особливістю воркшопу, яка відображає сучасні тенденції у науці, були презентації доповідей учасниками декількох авторських колективів, утворених представниками різних закладів освіти.
Як і завжди, велике зацікавлення учасників викликали доповіді співробітників факультету електроенерготехніки та автоматики КПІ, на яких було представлено результати дослідження складних електротехнічних та електромеханічних систем промислового призначення, та співробітників КАІ, доповіді яких було присвячено демонстрації різноманітних підходів до планування траєкторій руху.
Усі учасники воркшопу відзначали його доцільність, своєчасність і корисність, а також належний рівень організації і проведення і висловили надії та сподівання щодо подальшого спілкування та співробітництва в рамках цього та аналогічних заходів.