20 червня відбулася установча зустріч керівників робочих груп з гендерної рівності факультетів, навчально-наукових інститутів КПІ ім. Ігоря Сікорського. Вона пройшла під головуванням проректорки з навчальної роботи університету Тетяни Желяскової.

📰

На зустрічі прийнято рекомендації підрозділам стосовно реалізації "Плану дій з імплементації принципів гендерної рівності в практику діяльності КПІ ім. Ігоря Сікорського на період на 2024 – 2027 роки" та першочергових заходів з його виконання. Рекомендовано, зокрема, проведення роз'яснювальної роботи в науково-педагогічних колективах щодо мети і завдань Плану дій, налагодження їхньої взаємодії з відповід-ними членами робочої групи університету з гендерної рівності. Також запропоновано провести в підрозділах роботу з підготовки проєктних пропозицій для участі в конкурсах програми ЄС "Горизонт Європа" на засадах міждисциплінарних перетинів гендерної проблематики зі змістовними напрямами інженерних шкіл КПІ. Окрема позиція в рекомендаціях – це питання висвітлення в газетах "Світ" та "Київський політехнік", в інших ЗМІ університету, на сайтах і на сторінках підрозділу в соціальних мережах матеріалів, присвячених заходам та яскравим університетським заходам і подіям у сфері гендерної рівності. А також висвітлення діяльності яскравих особистостей – жінок, які досягли успіхів у кар'єрі, визнання в Україні та в міжнародному вимірі й навчання, наукова та педагогічна діяльність яких нерозривно пов'язана з КПІ ім. Ігоря Сікорського.

У розмові з кореспондентом "Київського політехніка" Тетяна Желяскова зазначила, що ця зустріч є першою з моменту призначення в підрозділах керівників робочих груп з гендерної рівності. "Зібралися, щоб ознайомити зібрання з напрацюваннями університету у цьому напрямі й фактично домовилися стосовно впровадження дій з імплементації принципів гендерної рівності в практику діяльності своїх підрозділів. Зо-крема, очікуємо підготовку матеріалів у підрозділах про успішних випускниць для подальшої публікації в газетах, проведення на рівні підрозділів моніторингу з гендерного балансу як серед студентів, так і серед працівників підрозділів. Також рекомендаціями передбачено участь підрозділів на рівні факультетів і навчально-наукових інститутів у підготовці проєктних заявок на наукові проєкти, які стосуються саме міждисциплінарної гендерної сфери".

Володимир Школьний

Дата події

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.