20 червня відбулася установча зустріч керівників робочих груп з гендерної рівності факультетів, навчально-наукових інститутів КПІ ім. Ігоря Сікорського. Вона пройшла під головуванням проректорки з навчальної роботи університету Тетяни Желяскової.
📰
На зустрічі прийнято рекомендації підрозділам стосовно реалізації "Плану дій з імплементації принципів гендерної рівності в практику діяльності КПІ ім. Ігоря Сікорського на період на 2024 – 2027 роки" та першочергових заходів з його виконання. Рекомендовано, зокрема, проведення роз'яснювальної роботи в науково-педагогічних колективах щодо мети і завдань Плану дій, налагодження їхньої взаємодії з відповід-ними членами робочої групи університету з гендерної рівності. Також запропоновано провести в підрозділах роботу з підготовки проєктних пропозицій для участі в конкурсах програми ЄС "Горизонт Європа" на засадах міждисциплінарних перетинів гендерної проблематики зі змістовними напрямами інженерних шкіл КПІ. Окрема позиція в рекомендаціях – це питання висвітлення в газетах "Світ" та "Київський політехнік", в інших ЗМІ університету, на сайтах і на сторінках підрозділу в соціальних мережах матеріалів, присвячених заходам та яскравим університетським заходам і подіям у сфері гендерної рівності. А також висвітлення діяльності яскравих особистостей – жінок, які досягли успіхів у кар'єрі, визнання в Україні та в міжнародному вимірі й навчання, наукова та педагогічна діяльність яких нерозривно пов'язана з КПІ ім. Ігоря Сікорського.
У розмові з кореспондентом "Київського політехніка" Тетяна Желяскова зазначила, що ця зустріч є першою з моменту призначення в підрозділах керівників робочих груп з гендерної рівності. "Зібралися, щоб ознайомити зібрання з напрацюваннями університету у цьому напрямі й фактично домовилися стосовно впровадження дій з імплементації принципів гендерної рівності в практику діяльності своїх підрозділів. Зо-крема, очікуємо підготовку матеріалів у підрозділах про успішних випускниць для подальшої публікації в газетах, проведення на рівні підрозділів моніторингу з гендерного балансу як серед студентів, так і серед працівників підрозділів. Також рекомендаціями передбачено участь підрозділів на рівні факультетів і навчально-наукових інститутів у підготовці проєктних заявок на наукові проєкти, які стосуються саме міждисциплінарної гендерної сфери".