На початку цього року в космос було запущено розроблений і виготовлений науковцями КПІ наносупутник "PolyITAN-НР-30". "КП" продовжує серію інтерв'ю з членами наукової групи під керівництвом Бориса Рассамакіна, які брали безпосередню участь у створенні цього космічного апарата.
Сучасні машини, механізми, апарати і прилади потребують новітніх матеріалів, що характеризуються комплексом фізичних, хімічних, експлуатаційних та технологічних властивостей.
Найближчими роками Україна потребуватиме не лише матеріальних ресурсів для відновлення, а й досвідчених фахівців у всіх сферах науки та суспільного відтворення. Зокрема, особливої ваги набуває нова стратегія сталого розвитку – циркулярна економіка.
Про запуск у космос наносупутника "PolyITAN-НР-30", створеного групою науковців, студентів і аспірантів КПІ ім. Ігоря Сікорського, наша газета вже писала в першому номері за 2023 рік.
Наша розмова з керівником Студентського конструкторського бюро НН ІТС Костянтином Лісовським та проєктним менеджером цього ж СКБ Андрієм Буглаком відбулася відразу після закінчення засідання вченої ради НН ІТС під орудою голови Вченої ради КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайла Ільченка.
"КП" продовжує публікувати інтерв'ю з науковцями КПІ, які у складі наукової групи під керівництвом Бориса Рассамакіна розробили, виготовили і підготували до космічного старту наносупутник "PolyITAN-НР-30".
Інноваційні прилади для медичної діагностики, створені на кафедрі акустичних та мультимедійних електронних систем (АМЕС) під керівництвом професора Сергія Найди, традиційно мають визнання та попит серед фахівців і отримують фінансування від спонсорів.
Асоціація підприємств промислової автоматизації України (АППАУ) спільно з Київським політехнічним інститутом ім. Ігоря Сікорського виступили організаторами форуму технічних університетів з розвитку Індустрії 4.0 в Україні. Він уже традиційно проводиться саме в КПІ.
14 березня є Міжнародним Днем Математики і Міжнародним днем числа π. У різних країнах світу на ці свята зазвичай випікають пироги та π-ци, проводять математичні вікторини та змагання на знання цифр у числі π. А в Україні прийнято відзначати цілий тиждень математики!!!