Ми живемо в чудовій країні, що володіє численними природними багатствами. Вона простяглася від асканійських степів-ковилів й Олешківської пустині - найбільшої в Європі - через безкраї хлібні лани центральної частини до поліських лісів-боліт на півночі. І від потужних промислових районів на сході до овіяних легендами Карпатських гір і міст-містечок - перлин історії й культури на заході. Має значний людський потенціал, величезні національні та культурні надбання, прославлена патріотичними та історичними здобутками.

Наша земля пам’ятає зазіхання ненажерливих сусідів, криваві визвольні січі й воїнів-героїв. Світочі науки й техніки творили тут. Правителі й промисловці минулих століть лишили по собі культові споруди, палаци, замки і фортеці, сільськогосподарські й промислові виробництва, мистецькі зібрання. Нині деякі українські природні пам’ятки та матеріальні культурні надбання внесені до реєстру Світової спадщини ЮНЕСКО. Та, на жаль, ми мало цікавимося минулим, не досліджуємо й не вивчаємо свій історичний і культурний спадок. Частіше виїжджаємо за кордон, аніж мандруємо Україною.

Книга «Цікава Україна: нотатки з подорожей»

У книзі «Цікава Україна» зібрано статті, опубліковані в газеті «Київський політехнік» упродовж 2008–2019 рр. Це нотатки автора з подорожей Україною: розповіді про цікаві, але маловідомі історичні й культурні події, непересічних особистостей, незаймані заповідні території. Книга буде корисною для тих, хто цікавиться історією, культурою, екотуризмом, та для широкого кола читачів.

https://ela.kpi.ua/handle/123456789/33279