Медичне обслуговування студентів КПІ

Здоров'я - одна з основних умов повноцінного і щасливого життя, саме тому університет опікується здоров'ям та лікуванням кожного свого студент. Особливо, якщо мова йде про іногородніх студентів, які можуть відчувати себе розгублено у великому, незнайомому місті. Оскільки період навчання в університеті триватиме мінімум чотири роки, дуже важливо розуміти, куди звертатися у будь-якій ситуації та як вберегти себе, особливо - у період пандемії. Саме тому важливо заключити декларацію з сімейним лікарем поблизу, до якого можна одразу звернутися, а також, за бажанням, вакцинуватися від COVID-19.

Докладно:

Вакцинація проти COVID-19

Хто може вакцинуватися та що для цього потрібно?

З 20.07.2021 в Україні розпочався 5й етап вакцинації

 • У пунктах масової вакцинації можуть отримати щеплення: усі громадяни України, старші 18 років, незалежно від місця реєстрації або проживання; іноземці, які мають посвідку на постійне проживання в Україні; особи, які подалися на статус біженця в Україні або вже отримали цей статус.
 • Для цього достатньо бажання, обрати місто та зручний пункт через сервіс helsi.me на вільний час, отримати смс-повідомлення з підтвердженням деталей запису. Вакцина, яку ви отримаєте, залежить від наявності вакцини у мобільної бригади.
 • У зв'язку з початком п'ятого етапу вакцинації - подавати заявку на вакцинацію через додаток/портал ДІЯ більше не потрібно.

Що мати з собою?

 • з собою мати телефон з смс-підтвердженням місця, дати та часу (потрібно буде показати при вході до пункту вакцинації).
 • паспорт+код (або ID-картку)
 • підписана декларація з будь-яким сімейним лікарем не є обов'язковою, але значно пришвидшить процес реєстрації на вакцинацію

Де вакцинуватися зараз?

Наразі діють два типи пунктів вакцинації: пункти масової вакцинації та вакцинація в медзакладах.

Центри масової вакцинації

Вакцинація в мед. закладах Солом'янського району (перелік постійно змінюється в залежності від наявності вакцин та бригад вакцинації, слідкуйте на сайті helsi.me за актуальними центрами м. Києва)

Вакцинація в мед. закладах Шевченківського району (на даний момент)

Повний список усіх пунктів вакцинації в Україні

🔴 Нагадуємо! Вакцинація проходить з дотриманням карантинних вимог: обов'язково тримайте дистанцію та одягайте маску!

Медична допомога студентам

Якщо ви студент і плануєте найближчі роки провести в Києві – наполегливо рекомендуємо перезаключи декларацію з місцевим лікарем. Зробити це можна через сайт helsi.me.

Чому потрібно це зробити?

По-перше, ви знаєте хто ваш лікар (бо обрали його самі). По-друге, ви записуєтесь до лікаря онлайн на зручний час. Вам не потрібно бігати по поліклініці та шукати когось. Якщо вам знадобиться обстеження або консультації вузько направлених спеціалістів – саме сімейний лікар дає направлення та може порадити спеціалістів.

Коли у всіх студентів є їхні сімейні лікарі, проблем стає різко менше – лікарі мають чіткі протоколи, що робити в разі виявлення будь-якої хвороби.

Якщо ви плануєте поселятися в гуртожиток, наполегливо РЕКОМЕНДУЄМО, у зв'язку з епідеміологічною ситуацією в країні, заключити декларацію з сімейним лікарем м. Києва Солом'янського району.

Наприклад, найближчий заклад з лікарями до Студмістека КПІ – це Київська міська студентська поліклініка. Ознайомитись з переліком сімейних лікарів КМСП ви можете тут.

Як знайти собі сімейного лікаря поруч з КПІ?

Перш за все, варто знати, що в Україні діє єдина база всіх лікарень і лікарів в них. На зручній карті ти можеш побачити, який заклад, якої форми власності і з якими лікарями зраходиться поруч з вами.

Сімейний лікар може обслуговувати дорослих та дітей, терапевт лише дорослих (старше 18 років), педіатр лише дітей (до 18 років).

Лікар може відмовитися прийняти від вас декларацію лише у випадку, якщо Він набрав рекомендовану кількість пацієнтів (сімейний лікар - 1800, терапевт - 2000, педіатр - 900). Кількість декларацій, які подані лікарю, можна подивитися на сайті НСЗУ.

 • Переходь на сайт Національної служби здоров'я України https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmd-map
 • Почекай, поки завантажиться карта. Далі тисни "Електронна карта місць надання ПМД"
 • Обирай: населений пункт "Київ", з договором з НСЗУ, та скроль мапу до КПІ
 • Обери будь-який заклад поруч з тобою та обери лікаря, який тобі підходить. Якщо обрав собі лікаря - вводь його ПІБ в пошуку на сайті helsi.me та записуйся на прийом.

Як підписати декларацію з сімейним лікарем?

Основний спосіб заповнення декларації — електроний: уповноважена особа закладу ПМД (в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо) внесе ваші дані в систему.

Уповноважена особа медзакладу роздрукує декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас). Потім уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров'я». Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря.

З собою потрібно мати:

 • документ, що посвідчує особу;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН або РНОКПП);
 • мобільний телефон.

Підготуватися до підписання (щоб максимально скоротити час перебування у лікаря) ви можете зареєструвавшись на сайті helsi.me та заповнивши усі необхідні поля.

Інструкція по укладанню декларацій у загальноукраїнській системі eHealth через систему Helsi.me.

Медогляд для поселення

Для 2021/2022 навчального року

 • ВДОМА отримати медичну довідку від сімейного лікаря не пізніше, ніж за 7 днів до дня поселення, в якій ОБОВ'ЯЗКОВО повинні бути відмітка дерматолога та актуальні результати флюорографії (бажано зробленої протягом 2021 календарного року). Якщо ви не зможете пройти медобстеження у вашого сімейного лікаря, ви зможете заключити декларацію з лікарем у м. Києві (наприклад, у Київській міський студентській поліклініці поблизу студмістечка) та отримати необхідну довідку. Поселення до гуртожитку можливе виключно при наявності медичної довідки.

Більш детально порядок поселення на 2021/2022 н.р. описано тут:

Деталі щодо Київської міської студентської поліклініки

 • Режим роботи поліклініки: будні дні: 9:00-19:00; субота: 9:00-15:00
 • Телефон реєстратури – (044) 236-32-04
 • Адреса: вул. Політехнічна 25/29 (станція метро «Політехнічний інститут»)
 • На прийом до лікаря-терапевта можна потрапити через живу чергу безпосередньо у поліклініці або онлайн-запис через сайт (сімейні лікарі) після заключення декларації.
 • У зв'язку з обмежувальними заходами, пов'язаними з пандемією COVID-19, у медичному закладі запроваджено масочний режим та температурний скринінг.
 • Поставити питання представникам поліклініки можна на facebook, в Instagram або за телефоном 044 236 3204. 

Деталі щодо медичного центру «Мій лікар»

декларацію можуть укласти іноземні студенти (за наявності посвідки на тимчасове проживання в Україні) та студенти 1-х курсів до 18 років (із сімейними лікарями, які працюють з усіма віковими категоріями);

 • клініка знаходиться у 10 хвилинах пішки від Студмістечка (вул. Борщагівська, 145);
 • відділення працює у будні до 19:00, у суботу до 15:00;
 • забезпечують безкоштовним ПЛР-тестуванням на коронавірус для задекларованих пацієнтів (за призначенням сімейного лікаря);
 • лише електронний запис, без живих черг;
 • контакт-центр працює з 8.00 до 20.00 та, за потреби, зв'язує із сімейним лікарем;
 • спілкування через контакт-центр 0800-33-11-00, вайбер 0443345027 та мобільний додаток "Мій Лікар".
 • перелік лікарів та деталі щодо відділення на Борщагівській тут.

Особливості медичної реформи в Україні

Перший етап - первинна медична допомога

 • Основна для пацієнта (терапевти, педіатри). Ідея в тому, що всю сім'ю лікує один лікар, який може помітити якісь спадкові хвороби і тп. Але якщо раніше, ви зобов'язані був ходити (якщо хочеш безкоштовно) до дільничного, то тепер ви можете обрати собі лікаря який подобається і його послуги - безкоштовні (як і щеплення, базовий набір аналізів)
 • Безкоштовні послуги первинної медичної допомоги
 • Що входить до обов'язків лікаря первинної ланки?

Другий етап - вторинна (спеціалізована) медична допомога та третинна (високоспеціалізована) медична допомога

 • Вас щось турбує, ви йдете до сімейного лікаря, який ставить гіпотетичний діагноз і видає електронний напрям до вузького направленого спеціаліста. Також ви можете самі обрати до кого хочете піти, або радитися з сімейним лікарем.
 • Все що входить в стандартний перелік послуг - безкоштовно.

Як зрозуміти, що безкоштовно, а що ні?

До другого етапу входить багато всього - наприклад: стаціонар, операції, обстеження. Детальніше про типи тарифів; специфікацію та обсяг послуг; особливості контрактування всіх закладів; підстави та умови надання послуг; порядок оплати та ін. у Посібнику «Пакети медичних послуг: зміст та підхід до контрактування закладів охорони здоров'я»