Цифрова освіта як спільний вектор
27-28 березня 2025 року в місті Берегове відбулася міжнародна науково-практична конференція "Інноваційні цифрові методи в галузі освіти та досліджень". Організатором заходу виступив Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II, зібравши понад 140 учасників із України, Угорщини та Румунії.
Віктору Миколайовичу Марчевському – 90!
Першого квітня колектив кафедри машин та апаратів хімічних і нафтопереробних виробництв привітав свого видатного колегу – кандидата технічних наук, професора Віктора Миколайовича Марчевського. Цьогорічна дата особлива, адже йому виповнилося 90 років! Цю визначну подію відзначають не лише колеги, а й усі, хто коли-небудь мав нагоду навчатися у нього або спільно реалізовувати інженерні та наукові проєкти.
Тиждень математики 2025 у КПІ: інтелектуальні баталії, креативність і захоплення наукою
У березні в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся традиційний Тиждень математики – серія заходів, що продемонстрували, наскільки цікавою, інтерактивною та сучасною може бути ця наука. Значущість події підтримав ректор КПІ Анатолій Мельниченко: він записав відеозвернення до учасників, у якому наголосив на важливості розвитку математичної культури серед молоді та її ролі у науково-технічному прогресі.
Проректорка з навчальної роботи Тетяна Желяскова про розбудову в КПІ якісної високотехнологічної освіти та підготовку фахівців, яких потребує сучасний ринок праці
Редакція «Київського політехніка» завершує оприлюднення матеріалів звітів проректорів університету про роботу в 2024 році. У цьому номері увазі читачів пропонується текст доповіді проректорки з навчальної роботи Тетяни Желяскової «Модернізація освітнього процесу в контексті реалізації Стратегії розвитку університету», з якою вона виступила на засіданні Вченої ради КПІ ім. Ігоря Сікорського 10 березня.
📹 Другий відкритий інженерний конкурс для школярів «Збудуй свою МРІЮ»
Натхненні умовами заключного етапу Другого відкритого інженерного конкурсу "Збудуй свою МРІЮ" для учнів 8 – 11 класів, який проходив у КПІ ім. Ігоря Сікорського протягом 29 та 30 березня 2025 року, школярі з 24 населених пунктів України – Києва, Харкова, Галича, Каменя-Каширського, Запоріжжя, Дніпра, Глухова, Богодухова, Кобеляк, Миколаєва, Бучі, Ірпеня, Сум, Полтави, Івано-Франківська, Чугуєва тощо – безумовно, запам'ятають години, проведені над створенням крил, фюзеляжів, стабілізаторів, кіля, пускової установки (катапульти) та випробування моделей у польоті на футбольному майданчику університету.
Волонтер кафедри соціології ФСП доктор Нейтен Грінфілд: "Моя порада проста: продовжуйте вчитися!"
Вчений і дослідник у сфері теорії літератури та воєнних конфліктів, автор багатьох книжок доктор Нейтен Грінфілд живе і працює в Канаді. Другий рік поспіль він є волонтером кафедри соціології ФСП і регулярно виступає з лекціями для студентів, головно магістрантів і аспірантів. Про його академічні інтереси, "відкриття" України і досвід спілкування з українськими колегами та студентами з ним говорив професор кафедри соціології ФСП Павло Федорченко-Кутуєв.
Бібліотечка газети «Київський політехнік»
Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.