Парламентські слухання про вступ України до СОТ [Виступ ректора НТУУ “КПІ” М.З. Згуровського]
Парламентські слухання на тему “Cтан підготовки до вступу України до Світової організації торгівлі: проблеми і перспективи” відбулися 1 листопада 2006 р. Їх організатором виступив Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики.
На засіданнях Вченої та адміністративної рад: 06.11.06
На початку засідання Вченої ради, що відбулося 6 листопада, ректор університету академік НАН України М.З. Згуровський поінформував присутніх, що на прохання професора В.О.
Інноваційна стратегія України
Міжнародна науково-практична конференція “Інноваційна стратегія України в контексті європейської та євроатлантичної інтеграції” відбулася 10 листопада на базі НТУУ “КПІ”.
Організаторами заходу виступили Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції та університет “КПІ”. Її проведення – один із кроків реалізації програми “Виконання загальнодержавних організаційних, інформаційно-аналітичних та науково-методологічних заходів Цільового плану Україна-НАТО”.
Чи потрiбна хiмiя iнженеру-енергетику?
Навколишній світ – це світ хімічних речовин і їх постійних перетворень. Більшість процесів на землі є хімічними або супроводжуються хімічними процесами. Можна сказати, що наша Земля – це гігантський хімічний реактор, який не зупиняється ні на мить. Така реальність. І людська цивілізація, яка виникла, існує і буде існувати всередині цього “реактора”, має якомога більш гармонійно вписатися в ці процеси перетворення речовин.
Видатний англійський астроном Галлей (до 350-річчя від дня народження)
Відомий англійський астроном, математик, геофізик, військовий інженер, близький друг Ньютона – Едмунд Галлей (точніше Халлі – Halley) народився 29 жовтня 1656 року в місті Хаггерстоні (поблизу Лондона) в сім’ї заможного миловара. Уже в школі він звернув на себе увагу видатними здібностями. Ще 16-річним школярем Галлей побудував свій перший сонячний годинник, потім виявив зміни варіації магнітної стрілки, а в 19-річному віці запропонував покращений спосіб визначення елементів планетних орбіт.