На початку засідання Вченої ради, що відбулося 6 листопада, ректор університету академік НАН України М.З. Згуровський поінформував присутніх, що на прохання професора В.О. Румбешти закінчено строк його діяльності як вченого секретаря Вченої ради університету. Від імені присутніх ректор тепло подякував Валентину Олександровичу за плідну багаторічну, понад 30 років, роботу на цій посаді. В.О. Румбешті було вручено відзнаку Вченої ради та художнє полотно із зображенням першого корпусу КПІ. На посаду вченого секретаря було рекомендовано і затверджено доц. Анатолія Анатолійовича Мельниченка, що працював помічником ректора.
Професору В.С. Коваленку за визнання його заслуг та досягнень школи лазерної техніки і технології, яку він очолює, було вручено диплом Лазерного інституту США.
Атестат професора було вручено викладачу кафедри фізики металів Т.А. Роїк. М.З. Згуровський із ювілейним днем народження поздоровив зав. кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей професора В.В. Булдигіна.
За доповіддю професора В.І. Шеховцова було заслухано перше питання порядку денного про виконання програми університету з викладання дисциплін українською мовою.
У виступі було наведено динаміку стану справ у цьому напрямку за період 2001-2006 рр. Середній показник в цілому по НТУУ “КПІ” на сьогодні становить 60,5% проти 40% у 2001 р. За даними соціологічного опитування, 65% студентів вважають українську мову рідною, 55% студентів, як зміни на краще протягом останніх 3-5 років, оцінюють своє ставлення до української мови, 65% студентів висловилися за потребу вивчення української мови саме для того, щоб відчувати свою національну ідентичність. При обговоренні цього питання у виступі М.З. Згуровського було, зокрема, зауважено, що із врахуванням європейського досвіду необхідно сприяти розвитку багатомовності в нашому університеті.
Наступним питанням порядку денного було заслухано доповідь проректора з науково-педагогічної роботи (адміністративно-господарська робота та розвиток матеріально-технічної бази) М.В. Печеника про початок опалювального сезону та хід ремонтних робіт в університеті. У доповіді, зокрема, увагу керівників навчальних підрозділів було привернуто до необхідності довести до належного рівня індекс розвитку відповідних підрозділів. У прийнятому рішенні серед іншого було рекомендовано департаментам адміністративно-господарської роботи та економіки і фінансів надати допомогу підрозділам у використанні коштів згідно із затвердженим кошторисом.
Із детальним аналізом стану справ в університеті при підготовці науково-педагогічних кадрів через аспірантуру і докторантуру виступив проректор університету з наукової роботи член-кореспондент НАН України
М.Ю. Ільченко.
У доповіді по навчальних підрозділах було розглянуто ефективність формування наукового резерву, зокрема, ефективність випуску з докторантури, відзначено проблеми аспірантури і докторантури, а саме дефіцит кадрів аспірантури.
При вирішенні конкурсних справ на посаду зав. кафедри хімічної технології кераміки і скла на черговий термін було обрано професора Б.Ю. Корніловича.
За поданням голови експертно-правової комісії професора Ю.Ф. Зіньковського було прийнято низку рекомендацій:
– звернутися до Президента України з проханням про відзначення професора Д.Ф. Чернеги орденом Ярослава Мудрого V ступеня;
– до державної нагороди орденом “За заслуги” ІІІ ступеня представити зав. кафедри енергопостачання професора А.В. Праховника;
– представити професора В.М. Чермалиха до присвоєння почесного звання “Заслужений працівник вищої школи України”;
– включити в протоколи таємного голосування кандидатури професорів А.П. Гавриша та С.П. Дорошенка на здобуття довічної Державної стипендії Президента України для видатних діячів освіти і науки;
– представити професора В.М. Марчевського до присвоєння почесного звання “Заслужений винахідник України”.
На засіданні адміністративної ради, яке відбулося 26 жовтня, за доповіддю керівника Центру тестування та моніторингу знань члена-кореспондента НАН України професора В.С. Мельника було заслухано та обговорено питання про проведення серед студентів 5-го курсу в період з 20 листопада по 5 грудня чергового етапу моніторингу якості освіти в НТУУ “КПІ”. При цьому аналіз якості освіти включатиме наступні складові: контроль знань з математики та фізики, з інформаційних технологій, мовної та фахової підготовки. В останньому випадку йдеться про аналіз атестаційних робіт бакалаврів.
За доповіддю проректора з науково-педагогічної роботи (навчально-виховна робота) Г.Б. Варламова було затверджено “Положення про порядок надання академічної відпустки та повторного навчання, переведення, поновлення та відрахування студентів в НТУУ “КПІ” та “Положення про порядок призначення персональних та іменних стипендій студентам НТУУ “КПІ”.
Було прийнято до відома інформацію проректора М.В. Печеника про підсумки місячника благоустрою та про початок опалювального сезону.