До історії українських космічних магнітофонів

"Присвячується професіоналам своєї справи та їх онукам, які зможуть стати професіоналами". Під таким гаслом було проведено Круглий стіл у Державному політехнічному музеї імені Бориса Патона в рамках Всесвітнього тижня космосу 10 жовтня 2024 року.

­Не заблукати у хмарах. До 135-річчя від дня народження Ігоря Сікорського та 110-річчя його перельоту із Санкт-Петербурга до Києва

29 травня 1914 року (усі дати – за старим стилем) другий екземпляр літака "Ілля Муромець" під керуванням його головного конструктора Ігоря Сікорського, якому нещодавно, 25 травня, виповнилося 25 років, вперше піднявся в повітря з Корпусного аеродрому Санкт-Петербурга. Він був значно легшим за попередника та мав потужніші двигуни.

🎥 Рекордний "PolyІTAN-1": 10 років на орбіті

10 років – строк чималий навіть у житті людини. Що вже там казати про унікальний зразок нової техніки, який безперервно працює вже понад 10 років – при тому, що його розробники навіть не сподівалися на те, що він зможе функціонувати більше року-двох.

Еліо Саля в КПІ: ще одна адреса

Серед численних київських будівель, декор яких було виконано Еліо Саля , в літературі згадується також і головний корпус КПІ ім.Ігоря Сікорського. Проте цілком забутими нині є роботи, зроблені італійським майстром у механічних майстернях КПІ.

🎥 Виставка, присвячена військовим операціям "Оверлорд" і "Френтік"

На початку травня у Державному політехнічному музеї імені Бориса Патона при КПІ ім. Ігоря Сікорського відкрилася і дотепер експонується виставка американської військової авторетротехніки, яка була доповнена міні діорамами та моделями літаків, що брали участь у надважливих військових операціях антигітлеровської коаліції в 1944 році.

Дещо про історію повітроплавання: від Анноне до Києва

Цей матеріал редакція планувала розмістити в газеті торік, адже саме в 2023-му виповнилося 240 років від дня першого польоту повітряної кулі братів Монгольф'є. Однак через низку об'єктивних причин опублікувати цю статтю нам не вдалося, тож робимо це тепер.

Тиждень космосу в ДПМ ім. Бориса Патона 2023

З 4 по 10 жовтня цього року світ уже в тридцять четвертий раз відзначив Всесвітній тиждень космосу. Більш ніж у 80 країнах відбулися заходи, присвячені досягненням людства в освоєнні космосу, а також можливостям інтеграції космічних технологій в бізнес-проєкти.

Їх поєднала авіація: Олег Антонов та Єлизавета Шахатуні. До 75-річчя першого польоту літака Ан-2

"Ан-2 – мій найбільший успіх… Він не має аналогів у світовій авіаційній техніці. Цей літак побудовано з розрахунком на наші своєрідні умови, яких більше ніде не існує…", – так сказав Генеральний авіаконструктор Олег Костянтинович Антонов.

Бойові їжаки

У роки Другої світової війни було створено багато унікальних зразків техніки та озброєння, що стали справжніми її символами.

Підписка на Історія техніки