Семінар з огляду Платформи з вивчення політик програми Interreg Europe

2 days 1 hour ago
МОН України інформує, що 24 липня 2025 року о 10:30 год в онлайн-форматі відбудеться семінар з огляду Платформи з вивчення політик, організований Секретаріатом Кабінету Міністрів України у співпраці з програмою міжрегіонального співробітництва Interreg Europe.
ID

Участь КПІ ім. Ігоря Сікорського у панельній дискусії щодо розвитку наукових парків в Україні

4 days 7 hours ago
Під час панельної дискусії, організованої МОН спільно з YEP, обговорювалися важливі питання щодо трансформації науки в університетах як одного з рушіїв інноваційного розвитку України. КПІ ім. Ігоря Сікорського має найбільшу кількість наукових парків серед закладів вищої освіти України. Саме тому проректор з міжнародних зв’язків КПІ ім. Ігоря Сікорського Андрій Шишолін представив модель функціонування інноваційної екосистеми університету і детально охарактеризував діяльність трьох наукових парків: НП «Київська політехніка» – орієнтований на класичну прикладну науку в інженерії, ІКТ, енергетиці та оборонній сфері; НП «Фінкорд-Політех» – фокус на підтримці фінансування інновацій і розвитку критичних технологій; НП адитивних технологій “Sikorski Challenge” – об’єднує дослідження та 3D-моделювання, стартапи та розробки у сфері біомедичної інженерії. Директорка НП адитивних технологій “Sikorski Challenge” Наталія Семінська закцентувала увагу на практичних аспектах запуску парку та його функціонуванні, а також ролі у відновленні людського капіталу та створенні робочих місць. Під час зустрічі також можна було ще детальніше ознайомитися з концепцією Science City як перспективної моделі інтеграції університетів, наукових парків, держави та бізнесу для розвитку інновацій. https://kpi.ua/2025-spark
ID

Міжнародний круглий стіл «Забезпечення якості викладання і навчання в умовах надзвичайних і кризових ситуацій»

5 days 3 hours ago
Національний Еразмус+ офіс в Україні спільно з МОН України та командою Національних експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ запрошують до участі в міжнародному круглому столі, що відбудеться 15-16 липня 2025 р. у онлайн форматі
ID

VI Міжнародна конференція “Інновації молоді в машинобудуванні”

5 days 5 hours ago
У Державному політехнічному музеї КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулась XVI Міжнародна науково-технічна конференція молодих вчених та студентів "Інновації молоді в машинобудуванні.
ID

МОН України пропонує інформаційні матеріали для освітян

5 days 7 hours ago
Міністерство освіти і науки України спільно з командою Національного Еразмус+ офіс в Україні та Національних експертів з реформування вищої освіти запрошує користуватись і поширити серед ваших команд наступні документи:
ID

Команда КПІ ім. Ігоря Сікорського взяла участь у воркшопі ‘Remote Labs with focus on Ukraine’

5 days 8 hours ago
23-24 червня 2025 р. у Вроцлавському університеті науки і технологій, Польща, проходив воркшоп ‘Remote Labs with focus on Ukraine’. Від КПІ ім. Ігоря Сікорського участь у воркшопі взяли представники Механіко-машинобудівного інституту та Департаменту міжнародного співробітництва Захід проводився в рамках проєкту ‘Developing Remote Labs with focus on Ukraine’ – “Створення дистанційних лабораторій з фокусом на Україну”, фінансовання якого здійснює Асоціація T.I.M.E. (Top International Manegers in  Engineering). Виконавцем проєкту і організатором воркшопу є консорціум ЗВО у складі: Королівський технологічний інститут KTH, Швеція (координатор); Вроцлавський університет науки і технологій; Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”. Дистанційні лабораторії як форма цифрового навчання надають студентам і дослідникам доступ до експериментальних установок, що дистанційно контролюються. Під час воркшопу викладачі європейських університетів обмінялися досвідом та пройшли навчання з розробки дистанційних лабораторій як частини університетської освіти в галузі інженерії. Представники КПІ ім. Ігоря Сікорського провели круглий стіл щодо перспектив подальшої співпраці. Важливість цієї події важко переоцінити, адже в часи війни її тема є особливо актуальною. Довідково: Дистанційні лабораторії (remote labs) — це віртуальні або реальні лабораторні установки, до яких студенти або науковці можуть підключатися через Інтернет для проведення експериментів у режимі онлайн. Вони дозволяють взаємодіяти з обладнанням або його симуляцією дистанційно, без фізичної присутності в лабораторії. Значення у навчальному процесі в технічних ЗВО: Доступність: студенти можуть виконувати лабораторні роботи в будь-який час і з будь-якого місця. Ефективність: дозволяють заощадити ресурси та час, зменшити витрати на обладнання. Безпека: студенти можуть працювати з потенційно небезпечним обладнанням без ризику для здоров’я. Інклюзивність: забезпечують рівний доступ до практичного навчання для студентів з обмеженими можливостями або з віддалених регіонів. Інноваційність: сприяють цифровізації освіти та розвитку технічних навичок у роботі з сучасними технологіями. https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7344409154360397825/
ID

ATHENA на франко-німецькій конференції європейських університетів

6 days 5 hours ago
16-17 червня 2025 р. в Берлінському університеті ім. Гумбольдта пройшла франко-німецька конференція європейських університетів, у якій брали участь представники університетського альянсу ATHENA Ругер Віннегге (Університет Зігена) та Анн Ф. Делуї (Університет Орлеана).
ID

Фінські та українські партнери коаліції обговорюють розвиток загальнонаціональної мережі укриттів

1 week 3 days ago
Нещодавно в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулось засідання Наглядової ради міжнародного проекту "Коаліція укриттів цивільного захисту", на якому учасники ознайомились з поточним станом розвитку інфраструктури укриттів університету та обговорили подальші кроки щодо створення мережі укриттів по всій Україні.
ID

Хіміки КПІ ім. Ігоря Сікорського беруть участь у реалізації проєкту DIGISKILLS

1 week 4 days ago
Кафедра Технології неорганічних речовин, водоочищення та загальної хімічної технології разом з партнерами із 9 університетів Норвегії, Румунії, Молдови, Сербії та України отримали фінансування престижного міжнародного конкурсу Erasmus+ із проєктом DIGISKILLS
ID

Студентка КПІ ім. Ігоря Сікорського проводить дослідження в CERN

1 week 5 days ago
Вікторія Тарасенко, студентка кафедри електронних пристроїв та систем факультету електроніки була обрана для участі в престижній дослідницькій  програмі  Європейської організації з ядерних досліджень (CERN), яка знаходиться в Женеві, Швейцарія.
ID

У Запоріжжі відбувся форум “Університет 2030: освіта майбутнього”

2 weeks 1 day ago
Ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Анатолій Мельниченко взяв участь у Всеукраїнському форумі "Дні освітнього лідерства", який відбувся у Запоріжжі та зібрав понад 2000 учасників з усієї України. У дискусіях взяли участь ректори провідних ЗВО України, представники бізнесу та промисловості.
ID

Партнерство, підтримка, солідарність: делегація КПІ ім. Ігоря Сікорського взяла участь у Днях партнерів USN

2 weeks 2 days ago
З 2 по 5 червня 2025 року Південно-Східний університет Норвегії (USN) проводив Дні партнерів USN. У заході взяли участь представники КПІ ім. Ігоря Сікорського.
ID

Відкрита наука для ЗВО: КПІ ім. Ігоря Сікорського презентував інституційний інструментарій на семінарі в Любляні

2 weeks 4 days ago
З 2 до 6 червня 2025 року в місті Любляна (Словенія) відбувся навчальний семінар у межах проєкту програми Erasmus+ Open4UA — Відкрита наука для системи вищої освіти України. У заході взяли участь делегація КПІ ім. Ігоря Сікорського, представники Міністерства освіти і науки України та представники українських та закордонних університетів — партнерів консорціуму. Основна мета візиту делегації КПІ ім. Ігоря Сікорського — представити на міжнародному рівні університетські підходи до впровадження відкритої науки, поділитися першими результатами пілотування нових практик у ЗВО та налагодити партнерство у сфері управління дослідницькими даними. Учасники семінару від КПІ ім. Ігоря Сікорського: Георгій Васильєв, доцент кафедри технології електрохімічних виробництв, хіміко-технологічний факультет, координатор проєкту Open4UA — Відкрита наука для системи вищої освіти України; Іван Пишнограєв, доцент кафедри штучного інтелекту, навчально-науковий інститут прикладного системного аналізу, виконавець проєкту Open4UA — Відкрита наука для системи вищої освіти України. У центрі уваги семінару — практичні рішення, які сприяють переходу українських університетів від декларацій до реального впровадження відкритої науки. Зокрема: формування й реалізація політик відкритої науки на рівні університетів — як європейських, так і українських; ефективне управління дослідницькими даними, зокрема розробленням інституційних політик і планів управління даними (DMP); роль фахівців з управління дослідницькими даними — окрему сесію було присвячено передовому досвіду університетів ЄС у підготовці таких кадрів. Делегація КПІ ім. Ігоря Сікорського презентувала університетський тулкіт (набір інструментів), з впровадження відкритої науки в ЗВО. Тулкіт розроблено в рамках робочого пакету проєкту, координатором якого є наш університет. Тулкіт може бути використаний для впровадження практик відкритої науки у ЗВО України. Ознайомитись можна тут (https://doi.org/10.5281/zenodo.15293056). Окремий акцент зроблено на темі управління дослідницькими даними: представниця Університету Любляни поділилася досвідом упровадження функціоналу стюардів даних. Це надзвичайно актуально для України, адже зараз за ініціативою МОН готується професійний стандарт “Фахівець з управління дослідницькими даними”. В той же час, в Науково-технічній бібліотеці імені Г.І. Денисенка вже прийнятий на роботу перший в Україні такий фахівець. Можна отримати консультації з розміщення даних у відкритому доступі. Детальніше тут: https://www.library.kpi.ua/open-science/styuard-danyh/. Такі заходи — частина системної роботи над тим, щоб українська наука була видимою у світі, а українські дослідники — повноцінно інтегровані в європейську наукову спільноту. КПІ ім. Ігоря Сікорського є лідером серед закладів вищої освіти України у питаннях впровадження відкритої науки, першим серед українських ЗВО запровадив політику відкритої науки ще у 2022 році. https://kpi.ua/2025-open4ua
ID

Компанія Melexis запускає дуальну магістерську програму в КПІ ім. Ігоря Сікорського

3 weeks 1 day ago
На факультеті електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського запроваджено магістерську програму по мікроелектроніці та аналогових схемах в рамках дуальної освіти Melexis Academy.
ID

Конкурс MSCA4Ukraine Fellowships 2025 на підтримку українських дослідників

3 weeks 2 days ago
Програма передбачає стипендії для продовження наукової діяльності в країнах ЄС або асоційованих країнах та сприяє подальшій реінтеграції в наукову спільноту України. Дедлайн подачі заявок — 16 вересня 2025 року
ID

Посол Ізраїлю обговорив питання співпраці з адміністрацією КПІ ім. Ігоря Сікорського

3 weeks 5 days ago
КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідав Міхаель Бродський, Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні, разом з Лілією Ляхович, координаторкою відділу публічної дипломатії Посольства. Під час візиту посол зустрівся з ректором Київського політехнічного інституту Анатолієм Мельниченком. Ізраїльська делегація була ознайомлена з історією одного з провідних технічних університетів України, для них була проведена екскурсія головним корпусом університету. Обговорено перспективи співпраці у сфері розвитку технологій безпеки, зокрема можливу співпрацю з Техніоном – Ізраїльським технологічним інститутом, одним із провідних університетів Ізраїлю. Сторони також розглянули можливість проведення відкритих лекцій та обміну досвідом у сфері оборонних можливостей. Адміністрація КПІ ім. Ігоря Сікорського презентувала основні досягнення університету та окреслила потенційні напрямки науково-дослідної співпраці. https://kpi.ua/2025-il https://jewishnews.com.ua/suspilstvo/posol-izrajilyu-obgovoriv-spivpratsyu-z-rektorom-kijivskogo-politekhnichnogo-institutu
ID

Компанія Huawei присвоїла КПІ ім. Ігоря Сікорського звання “Почесний освітній партнер”

3 weeks 5 days ago
Нещодавно у Huawei відбулася важлива подія — 25 років діяльності компанії в Україні. З нагоди цього КПІ ім. Ігоря Сікорського був відзначений спеціальною нагородою "Honorable educational partner" ("Почесний освітній партнер").
ID

Команда студентів Механіко-машинобудівного інституту КПІ перемогла в MHP TECH Hackathon

1 month ago
Команда Навчально-наукового механіко-машинобудівного інституту (НН ММІ) КПІ ім. Ігоря  Сікорського виборола перше місце зі 123 команд з усієї України у другому очному етапі масштабного хакатону від МХП, що проходив на території переробного комплексу в м. Ладижин (Вінницька область). Наші студенти продемонстрували виняткову технічну підготовку, креативність та ефективну командну роботу, запропонувавши рішення одразу по двох кейсах у напрямку механіки. Склад команди:Нітченко Мирослава (капітан), Бондар Станіслав, Фурманський Вячеслав, Прохорчук Руслан, Аксінушкін Олексій, Дегтярьов Леонід, Борисенко Артем, Левітін Олег, Сорока Руслан, Костюченко Іван (координатор) Підготовка та участь стали можливою завдяки підтримці менторів від КПІ: професора Губарева Олександра, аспіранта Івана Костюченка, а також інших викладачів, які сприяли підготовці високоякісного інженерного рішення. В якості подарунка КПІ отримає демонстраційний стенд з навчальним та технологічним наповненням, що сприятиме розвитку напряму робототехніки в університеті. Ця перемога — доказ того, що КПІ ім. Ігоря  Сікорського готує фахівців, здатних вирішувати завдання у реальних умовах виробництва на найвищому рівні. Вітаємо команду та дякуємо всім, хто був причетний до цього успіху! Відеролик про подію – за посиланням: https://www.youtube.com/shorts/gF8c2SdzLAA?feature=share https://kpi.ua/2025-mhp
ID