Хіміко-технологічний факультет КПІ ім. Ігоря Сікорського в межах інженерного тижня "KPISchool" 26 березня 2025 року провів для шкільної молоді та усіх бажаючих науково-освітній захід "Хімічні технології в дії". Основною метою заходу було ознайомлення учасників із сучасними хімічними технологіями, демонстрація їх  практичного застосування та популяризація хімічної науки серед молоді.

🍀

 Майбутніх вступників, юних дослідників КМАН та їхніх батьків, у Великій хімічній аудиторії ХТФ привітав завідувач кафедри загальної та неорганічної хімії Вадим Потаскалов, який наголосив на важливості хімічних технологій у сучасному світі, зокрема в таких сферах, як фармацевтика, енергетика, харчова промисловість, будівельна індустрія, технології нових матеріалів та екологія. Викладачі та провідні науковці факультету Вероніка Єфімова, Андрій Кушко, Наталія Жданюк, Олексій Сікорський, Андрій Лапінський, Олександр Букет зробили презентації напрямів досліджень, які ведуться на кафедрах хіміко-технологічного факультету. Було продемонстровано низку цікавих хімічних експериментів. Також організатори заходу відповіли на низку запитань від присутніх. А на завершення заходу співробітники кафедри загальної та неорганічної хімії Олена Шуранова, Тетяна Кушмірук представили серію ефектних хімічних дослідів, які викликали захват та аплодисменти залу. Відповідальна за профорієнтаційну роботу Наталія Тарасенко розповіла про особливості вступу та запросила абітурієнтів на навчання на хіміко-технологічному факультету, де здійснюється підготовка фахівців напряму G1 (161) "Хімічні технології та інженерія". Відповідальна за роботу з Київською малою академією Ольга Качоровська запросила приєднуватись до науково-дослідницької роботи на факультеті.

Захід викликав значну цікавість учасників – вони змогли не лише дізнатися більше про хімічні технології, а й побачити їх у дії. Це ще раз підтвердило важливість популяризації науки серед молоді та необхідність подібних заходів у майбутньому.

Невдовзі  на сторінці кафедри загальної та неорганічної хімії у Facebook редакція "КП" ознайомилась із думкою учениці 10-го класу київської гімназії № 178 Варвари Братчені щодо її вибору ЗВО для подальшого навчання: "Остаточно вирішити, де саме я хочу навчатися, мені допоміг інженерний тиждень, який відвідала на весняних канікулах у КПІ. До цього я побувала в багатьох університетах з метою визначення того закладу вищої освіти, в якому хотіла би навчатися у недалекому майбутньому. Політехнічний університет зацікавив мене одразу, адже я люблю математику і хімію, а на думку моїх рідних, мені варто отримати технічний фах. Коли я дізналась про проведення інженерного тижня у КПІ, то вирішила, що треба обов'язково відвідати цей захід. На багатьох факультетах демонструвалися науково-дослідницькі досягнення, де присутні мали змогу ознайомитись з навчальним процесом і перспективами щодо подальшого працевлаштування. Але саме хіміко-технологічний факультет залишив у моїй душі незабутні враження. Можливо, завдяки тому, що якоїсь миті відчула атмосферу серйозної академічної діяльності".

kpi imagesНа фото: Варвара Братченя

Варвара вдячна за увагу з боку студентів факультету, які допомогли зорієнтуватися у хімічному корпусі. Далі – знайомство з професорсько-викладацьким складом ХТФ, спостереження за  проведенням низки цікавих дослідів, бесіда з викладачами у форматі "питання-відповідь". Вона  звернула увагу і на той факт, що під час навчання на ХТФ з'являється можливість отримувати освіту на 2-3 курсах закордонних ЗВО.

"Це відкриває нові можливості для студентів і випускників, забезпечуючи рівень конкурентоспроможності у сучасному світі –  наголошує майбутня абітурієнтка. – Я задоволена, що отримала можливість відвідати цей захід, тож тепер ще більше впевнена у своєму подальшому виборі". Побажаємо Варварі, щоб її мрія здійснилася.

Підготував Віктор Задворнов

Під час інженерного тижня КПІSchool навесні 2025 року зібралося чимало охочих для знайомства з КПІ ім. Ігоря Сікорського та перспективними інженерними професіями, а також для того, щоб доєднатися до майстер-класів, експериментів, інтерактивів і квестів.

Вступники поділилися своїми приємними враженнями від КПІSchool і деякі з них можна переглянути у відео.

Інженерія — це цікаво та важливо, тому чудово, що більша частина учасників КПІSchool планують вступати саме до КПІ ім. Ігоря Сікорського!

Нарешті настала весна, а з нею і такі довгоочікувану канікули. І якщо погода за вікном ще не балує нас справжнім теплом, то КПІ ім.Ігоря Сікорського знає чим вас потішити.

Запрошуємо учнів 8-11 класів на Інженерний тиждень «KPISchool». Цього разу ми маємо надзвичайно насичену програму, 4 навчально-наукові інститути й 6 факультетів з нетерпінням очікують учасників заходів. Як завжди ви приймете участь в цікавих воркшопах й майстер-класах та поспілкуєтесь з представниками факультетів і інститутів.

Чекаємо на вас з 24го по 29 березня 2025 року в університеті.

Потрібна реєстрація 🔗

ПРОГРАМА ПРОВЕДЕННЯ ІНЖЕНЕРНОГО ТИЖНЯ KPISchool З 24.03.2025 по 29.03.2025

Дата проведення / Час проведення / Факультет/інститут / Опис / Формат проведення

24.03.2025 (понеділок)
10:00-14:00

Навчально-науковий  інститут матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона

"Як створюють деталі для літаків, автомобілів та гаджетів: від мікроскопа до 3D-друку"

Екскурсія інститутом  з елементами майстер класу

На території університету

24.03.2025 (понеділок)
14:30-17:00

Навчально-науковий  інститут телекомунікаційних систем

Воркшоп "Мобільний звʼязок: безпека та швидкість"

Як 5G та 6G охоплюють світ, що це за технологія взагалі та як забезпечити безпеку під час передачі даних з точки "А" до точки "Б". Також на практиці попрацюємо з механікою шифрування даних та покрутимо щось металеве руками

На території університету

25.03.2025 (вівторок)
10:00-12:00

Факультет біомедичної інженерії

  1. Майстер-клас "Ідентифікація біологічно активних сполук"

    Цей майстер-клас присвячений методам виявлення та ідентифікації біологічно активних сполук за допомогою якісних хімічних реакцій. Учасники ознайомляться з принципами аналізу основних груп біоактивних речовин (алкалоїди, флавоноїди, амінокислоти, вуглеводи тощо), проводять експериментальні дослідження та навчаються інтерпретувати результати. Практична частина включає використання реактивів для визначення специфічних функціональних груп, які допоможуть зрозуміти медичні механізми взаємодії та значення таких аналізів у біофармацевтичних дослідженнях.
  2. Інтерактивне заняття "Застосування зварювання тканин людини у хірургії"

    Це заняття присвячене сучасним методам зварювання біологічних тканин в хірургії, що використовують для безшовного з’єднання м’яких тканин без застосування традиційних швів. Учасники дізнаються про фізичні основи методу, переваги електрозварювання тканини в порівнянні з класичними техніками хірургічного зшивання, а також його застосування в різних галузях медицини (кардіохірургія, онкохірургія, трансплантологія тощо).

    Практична частина включає демонстрацію принципу роботи електрозварювального апарату для біологічних тканин, моделювання зварювального процесу та обговорення його ефективності. Поняття сприяти розвитку практичних навичок та розумінню перспективи цього методу в сучасній хірургії

На території університету

25.03.2025 (вівторок)
12:00-14:00

Приладобудівний факультет

Техно-друзі: Як розумні технології керують світлом, звуком і безпекою!

Хочеш навчитись створювати автоматизовані системи з використанням програмованих контролерів? Хочеш зрозуміти, як на практиці відбувається автоматизація процесів у нашому повсякденному житті? Тоді приходь на наш захід. Ми пояснимо на реальних прикладах, як створити:

1.Автоматизована система керування світлофором.

2. Автоматизована система керування внутрішнім або зовнішнім освітленням.

3.Автоматизована система керування звуковим оповіщенням.

4. Автоматизована система охоронної сигналізації.

На території університету

25.03.2025 (вівторок)
14:00-16:00

Навчально-науковий  механіко-машинобудівний інститут

Проектування елементів літального апарату

1.Спроектуємо і протестуємо елемент літального апарата.

2.Перевіримо, наскільки міцною є створена конструкція,

3.Навчимося працювати з комп’ютерними програмами для моделювання навантажень.

На території університету

26.03.2025 (середа)
10:00-14:00

Навчально-науковий   інститут енергозбереження та енергоменеджменту

Сонячна енергія — енергія майбутнього: як працюють сонячні панелі та чому це важливо для України     Смарт-машини: як електричні двигуни самі обирають швидкість і потужність

Майстер класи з смарт керування сонячними панелями і електричними двигунами

На території університету

26.03.2025 (середа)
14:00-16:00

Хіміко-технологічний факультет

Хімічні технології в дії"

Демонстрація хімічних технологій, які змінюють світ навколо нас — захід, присвячений презентації спеціальності Хімічні технології та інженерія. У рамках заходу будуть представлені цікаві досліди та експерименти, що ілюструють застосування хімічних технологій у різних галузях промисловості.

На території університету

26.03.2025 (середа)
16:00-18:00

Факультет біомедичної інженерії

  1. Інтерактивне заняття "Використання штучного інтелекту в біології та медицині"

    Заняття присвячене сучасним можливостям використання штучного інтелекту (ШІ) у біологічних та медичних дослідженнях. Учасники ознайомляться з основними принципами роботи ШІ, його застосуванням у діагностиці захворювань, персоналізованій медицині, аналізі великих біологічних даних (Big Data) та розробці нових ліків. Практична частина включає інтерактивні завдання, зокрема роботу з програмами для моделювання біомедичних процесів, аналіз зображень медичних досліджень та прогнозування біологічних взаємодій за допомогою алгоритмів машинного навчання.
  2. Інтерактивне заняття "Фізична терапія та реабілітація: ключ до здоров'я та відновлення"

    Ознайомлення учасників із сучасними методами фізичної терапії та реабілітації, їх роль у відновленні здоров'я після травм, операцій та різноманітних захворювань. Учасники дізнаються про ефективні засоби відновлення рухової активності, профілактичне ускладнення та покращення якості життя. Практична частина включає демонстрацію базових реабілітаційних вправ, використання фізіотерапевтичного обладнання та навчання правильним руховим патернам.

На території університету

27.03.2025 (четвер)
10:00-13:00

Факультет електроенерготехніки та автоматики

Розумні міста: відновлювана енергетика та автоматизація - очікування і результат"

Майстер-класи:

  • Осцилографія енергетичних процесів: форма, керування та аналіз струмів і напруг

    Що відбувається всередині електромережі? Як гармоніки, фазовий зсув та перешкоди впливають на якість електроенергії? Ви зможете змінювати форму напруги та струму, використовуючи пристрої керування електроживлення.
  • Smart Grid – інтелектуальні розумні мережі у вашій оселі

    Як працюють розподілені електромережі, які інтегрують відновлювані джерела енергії та автоматично керують споживанням електроенергії? Ви дізнаєтесь про "розумні" лічильники та технології, що змінюють енергетику майбутнього.
  • Інформаційні системи в житті міста

    Розумне освітлення, автоматизоване управління транспортом, "розумні" камери та датчики – як ці технології оптимізують міське середовище? Під час майстер-класу ви зможете випробувати алгоритми міського управління на реальних моделях.
  • Інноваційні системи генерації енергії: від концепції до втілення

    Які технології "зеленої" енергетики є найефективнішими у міських умовах? Ознайомтеся з сонячними панелями, вітрогенераторами, малими ГЕС та системами накопичення енергії. Ви зможете дослідити їхню роботу за допомогою інтерактивних моделей та симуляторів, а також дізнаєтесь про реальні кейси впровадження цих технологій у містах України та світу.
  • Сучасні електромобільні технології: теорія і практика

    Як працюють електродвигуни, системи збереження енергії та зарядні станції? Дослідіть ключові компоненти електромобіля та протестуйте його в дії!

На території університету

27.03.2025 (четвер)
13:00-15:00

Приладобудівний факультет

Як ракета знає де вона летить? "

Вступ до задач орієнтації, навігації і керування рухомими обʼєктами. Чутливі елементи і системи. Побудова авіагоризонта на мікроелектромеханічних акселерометрах і Arduino

На території університету

27.03.2025 (четвер)
15:00-17:00

Навчально-науковий  механіко-машинобудівний інститут

Створення автоматизованих систем"

  1. Проектування автоматичної пневмосистеми; 
  2. Програмування промислових логічних контролерів;
  3. Проектування електро-релейної системи автоматичного керування.

На території університету

28.03.2025 (п’ятниця)
10:00-12:00

Навчально-науковий  механіко-машинобудівний інститут

Створення робоплатформ та програмування елементів Arduino"

Під час майстер-класу учасники в командах складають роботизовані платформи з наданих складових під керівництвом викладача. Після складання програмується мікроконтролер та влаштовуються перегони між командами на створених власноруч роботизованих платформах.

На території університету

28.03.2025 (п’ятниця)
12:00-14:00

Приладобудівний факультет

Технологічні вимірювання із застосуванням промислових засобів вимірювальної техніки та їх інтеграція до комп’ютерних мереж"

Виконання абітурієнтами завдань з розрахунку параметрів вимірювальних перетворювачів, програмування логічних контролерів, підключення в єдину систему різних промислових засобів та обладнання, що широко застосовуються для комп’ютеризованого контролю технологічних процесів у різних галузях промисловості: хімічній, машинобудівній, металургійній, харчовій, аграрній, енергетичній, а також на об’єктах житлово-комунального господарства.

На території університету

28.03.2025 (п’ятниця)
14:15-17:15

Факультет електроніки

Медична акустика - що це? "

Майстер-клас з використання аудіологічних засобів аналізу слуху та рестрації слухових викликаних потенціалів за допомогою електроенцефалографа. Ознайомлення з принципами роботи сучасних слухових апаратів. Демонстрація роботи новітніх ультразвукових терапевтичних приладів.

На території університету

29.03.2025 (субота)
11:00-13:00

Радіотехнічний факультет

Збери свій перший девайс"

Спаяємо пристій з яким учасники підуть додому

На території університету

Дата події

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.