Топменеджери атомної енергетичної галузі в середині березня завітали до НН ІАТЕ, відвідали лабораторії та науково-дослідний центр, ознайомилися з інноваційними підходами до навчання, зустрілися зі студентами, науковими й науково-педагогічними працівниками Інституту та обговорили важливість підготовки висококваліфікованих спеціалістів для енергетичної галузі. Фахівці з персоналу АТ НАЕК "Енергоатом" відзначили високий рівень знань і затребуваність випускників КПІ ім. Ігоря Сікорського.
📰
Спілкуючись зі здобувачами вищої освіти, виконавчий директор з персоналу НАЕК "Енергоатом" Богдан Шмигельський наголосив, що сьогодні студенти можуть навчатися за тристоронньою угодою: ЗВО – студент – АЕС, отримувати підвищену стипендію та мати гарантії працевлаштування. Єдиною умовою є відповідний рівень знань і бажання студента. Вітається також володіння англійською (рівень В1-В2), адже участь у міжнародних проєктах сприяє розвитку спеціаліста. І пояснив: на сьогодні Україна має унікальний досвід щодо роботи операторів під час аварійних відключень. При цьому є не так багато фахівців, здатних доносити цю інформацію іноземним партнерам, зокрема на численних міжнародних конференціях і зустрічах.
Він також охарактеризував форми співпраці "Енергоатому" з університетом, поінформував про затребувані для АЕС спеціальності й перспективи розвитку вітчизняної атомної енергетики, високі соціальні стандарти в компанії й додаткові гарантії для фахівців, передбачені Колективним договором, конкурентні зарплати й підготовку резерву на керівні посади, побутові умови й розгалужену систему страхування; розповів про розвинену соціальну інфраструктуру – спортивні, культурні й оздоровчі заклади для працівників і ветеранів галузі, зокрема, підтримку любительського спорту, різноманітні змагання, спартакіаду профспілок з 15 видів спорту, кращу в країні марафонську команду та інше. А на завершення відповів на питання, що стосувалися працевлаштування випускників.
Окремо Богдан Шмигельський зупинився на допомозі Силам оборони, зокрема повідомив, що станом на тепер НАЕК придбала і передала військовим на більш як 3 млрд гривень різномантіного обладнання, техніки тощо.
Заступник гендиректора з персоналу Рівненської АЕС Олег Килюх є випускником КПІ, в компанії здолав шлях від інженера-електронника до начальника лабораторії, начальника служби інформаційних технологій і заступника гендиректора. Він розповів про потужну взаємодію АЕС з КПІ ім. Ігоря Сікорського: за останній період на ній вже працевлаштовано 76 випускників університету. А загалом на Рівненській АЕС працюють або працювали понад 500 вихованців КПІ. Тут цінують рівень знань, який дає КПІ, планують і надалі бачити наших випускників на підприємстві. "Прагнемо, щоб випускники ЗВО прийшли з певним запасом практичних знань, щоб їхні дипломні роботи були безпосередньо пов'язані з виробництвом і мали практичне застосування, тож організовуємо якісну практику для студентів, – зауважив О.Килюх. – До того ж, безпосередньо на виробництві навчаємо щойно прийнятих спеціалістів за індивідуальними програмами". Він також озвучив, яких і скільки працівників по спеціальностях і кваліфікаціях потребуватиме станція в 2025-27 рр. та розмір їхніх зарплат (на сьогодні середня в компанії вдвічі перевищує середню в країні).
Представник Південно-українського енергокомплексу – заступник гендиректора з персоналу Сергій Котельник звернув увагу студентів, що при працевлаштуванні вони отримають матеріальну допомогу в розмірі трьох посадових окладів, і додав, що нині за 8 студентами, цьогорічними випускниками, які уклали тристоронні договори і мають добрий бал успішності та пройшли співбесіди, на станції уже заброньовано робочі місця.
У відповідь на численні запитання керівник докладно розповів про співбесіди й тестування при прийомі в компанію: визначення вхідного рівня знань з предметів, які вивчалися (для складання програми індивідуальної підготовки), та визначення психо-фізіологічних показників (для подальшого навчання оперативного персоналу). Підкреслив, що процес навчання, перепідготовки та підтримання кваліфікації в компанії є неперервним.
Фахівця з персоналу Запорізької АЕС – заступника гендиректора Олексія Попова присутні слухали з сумом, затамувавши подих. Наведемо лише кілька цифр. До рашистського вторгнення колектив станції налічував 10800 працівників. Місто-супутник – 53 тис. мешканців. Шість енергоблоків забезпечували електроенергією четверту частину економіки країни. Нині половина фахівців виїхали. Понад 2 тис. з них працевлаштовані в НАЕК. Частина продовжують обслуговувати ЗАЕС. "Енергоатом" три роки підтримує своїх працівників, які знаходяться в окупації. Головна мета на сьогодні – збереження кадрів. У фахівців та керівництва є розуміння, що і як залежно від стану обладнання робити після повернення. Для молодих спеціалістів, звісно, там буде широке поле діяльності та перспективи кар'єрного зростання.
На завершення зустрічі директор НН ІАТЕ професор Євген Письменний подякував гостям за плідну співпрацю й підтримку молодих спеціалістів та, звертаючись до студентів, підкреслив, що кар'єра в енергетиці – це не лише стабільність, а й можливість професійного зростання. Адже АТ НАЕК "Енергоатом" забезпечує надійний рівень життя, гідні умови праці та перспективи для молодих спеціалістів.
"Молодь – це рушійна сила. Професійна діяльність амбітних, вмотивованих, компетентних працівників позитивно впливає на розвиток атомної галузі", – підтримав його Олег Килюх.