Однією із традицій, витоки яких пов’язані із діяльністю видатного вченого, інноватора, зварювальника, матеріалознавця академіка Є.О. Патона, ім’я якого носить Навчально-науковий інститут матеріалознавства та зварювання КПІ, є нерозривна єдність вчених КПІ з науковцями Інститутів НАН України фізико-матеріалознавчого профілю. КПІ в цій співпраці представляє саме НН ІМЗ ім. Є.О. Патона – великий освітньо-науково-інноваційний комплекс у структурі КПІ ім. Ігоря Сікорського, до складу якого входить 5 кафедр. На їхній базі діють наукові школи «Матеріалознавство тугоплавких сполук та композитів» (науковий керівник – академік НАН України П.І. Лобода), «Фізика і технологія металевих наноматеріалів» (науковий керівник – чл.-кор. НАН України С.І. Сидоренко), «Фізико-хімічні і термодеформаційні основи зварювання та споріднених процесів» (науковий керівник – проф. В.В. Квасницький), «Ливарні технології» (науковий керівник – проф. М.М. Ямшинський), «Процеси й устаткування фізико-технічної обробки матеріалів висококонцентрованими джерелами енергії» (науковий керівник – д.т.н. М.І. Анякін). У межах цих шкіл працюють більше 30 докторів та понад 50 кандидатів наук, виконуються значні обсяги держбюджетної, грантової та господарчо-договірної тематики (всього в 2024 році ~ 17,5 млн. грн). Публікується близько 100 наукових статей щорічно. Більша частина з них – у журналах, що індексуються наукометричними базами даних Scopus та Web of Science.

Значний обсяг досліджень, що забезпечують такі високі результати, спільно проводять творчі колективи вчених НН ІМЗ ім. Є.О. Патона та науково-дослідних установ НАН України за напрямами металургії, матеріалознавства та зварювання. Важливою складовою є й освітня діяльність: спільна підготовка аспірантів, магістрантів, викладання дисциплін, присвячених матеріалам майбутнього.

kpi images

З метою розширення можливостей такої співпраці, долучення до неї якомога більшої кількості співробітників університету, студентів, аспірантів, з жовтня 2023 року в НН ІМЗ ім. Є.О. Патона поновлено організацію лекції провідних вчених НАН України. Отож політехніки вже мали змогу прослухати лекції заступника директора Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України чл.-кор. НАН України О.Б. Згалат-Лозинського «Сучасні тренди матеріалознавства: адитивне виробництво та технології електроспікання»; завідувача відділу зварювання пластмас Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України чл.-кор. НАН України М.В. Юрженка «Основи зварювання пластмас та сучасні тренди в галузі»; заступника директора Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України д.ф.-м.н. Г.С. Фірстова «Функціональні матеріали з пам’яттю форми: розробка, дослідження, перспективи»; завідувача відділу математичних методів досліджень фізико-хімічних процесів при зварюванні та спецелектрометалургії Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України д.т.н. О.В. Махненка «Математичне моделювання в зварюванні та споріднених процесах»; завідувача лабораторії наноструктурованих матеріалів Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України член-кор. НАН України М.П. Гадзири «Дослідження – технології – виробництво», що викликали значне зацікавлення з боку студентської спільноти та науково-педагогічних працівників НН ІМЗ ім. Є.О. Патона. Свідченням цьому стала значна кількість запитань до доповідачів та жваве обговорення почутого. Ба більше, після цих зустрічей студенти виявили бажання проходити практику у відповідних наукових відділах Інститутів НАН України.

kpi images

Вважаємо, що проведення академічних читань в НН ІМЗ ім. Є.О. Патона є традицією для інституту дуже важливою. Тож ми і надалі сприятимемо розвитку співпраці між металургами, матеріалознавцями, фахівцями з обробки та з’єднання матеріалів нашого університету та НАН України й посилюватимемо спільну освітню діяльність на основі новітніх наукових досягнень і майбутніх технологічних проривів.

Ігор Владимирський, директор НН ІМЗ ім. Є.О. Патона,
Анатолій Мініцький,
голова Вченої ради НН ІМЗ ім. Є.О. Патона

Дата події

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.