Володимир Хільчевський: від "чорнопіхотинця" до професора

У залі рідкісних книг Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка 20 лютого відбувся круглий стіл, присвячений визначному українському науковцю у галузі технології машинобудування, професору, солдату Другої світової війни Володимирові Хільчевському.

Олександр Данилейко. Складні завдання стимулюють до постійного розвитку

У сучасних умовах виробництво конкурентоспроможної продукції машинобудування потребує технологій, що забезпечують високу якість виробів та покращення їх експлуатаційних характеристик. Зокрема, ефективним технологічним способом підвищення зносостійкості деталей є комбіноване термомеханічне зміцнення з використанням випромінювання лазера та поверхневопластичної обробки.

🎥 На шляху до енергонезалежності: друга автономна сонячна електростанція у КПІ ім. Ігоря Сікорського!

У Навчально-науковому інституті матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона почала працювати сонячна електростанція. НН ІМЗ – це вже другий після Науково-технічної бібліотеки підрозділ університету, який обладнано таким альтернативним джерелом електроенергії. Відкриття її відбулося 6 лютого, і участь у ньому взяли не лише працівники інституту, але й ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Анатолій Мельниченко та його заступники за напрямами.

Доцент КПІ ім.Ігоря Сікорського увійшла до списку «УП 100. Сила жінок 2025»

Щиро вітаємо Євгенію Чвертко, доцента кафедри зварювального виробництва Навчально-наукового інституту матеріалознавства та зварювання ім. Є. О. Патона (НН ІМЗ) з почесним визнанням у категорії «Освіта і наука» списку УП 100!

Випускник КПІ Владислав Бойко: "Інженерія – справа мого життя!"

Власник і виконавчий директор компанії КиївМедСервіс – вітчизняного лідера з обслуговування та ремонту медичного обладнання, техніки й інструменту – Владислав Бойко є випускником кафедри лазерної техніки та фізико-технічних технологій КПІ ім. Ігоря Сікорського. Успішний інженер та менеджер, він не пориває зав'язків з альма-матер. "Ми знаємо про медичну техніку усе, й навіть трішечки більше, – говорить підприємець, – і прагнемо поділитися знаннями та досвідом з нинішніми студентами".

100 років від дня народження Володимира Хільчевського

17 січня виповнилося 100 років від дня народження визначного українського науковця у галузі  технології машинобудування, заслуженого працівника освіти України, доктора технічних наук, професора, автора близько 300 наукових праць та винаходів Володимира  Васильовича Хільчевського.

Студентам – про матеріали майбутнього. Академічні читання в НН ІМЗ ім.Є.О. Патона

Однією із традицій, витоки яких пов’язані із діяльністю видатного вченого, інноватора, зварювальника, матеріалознавця академіка Є.О. Патона, ім’я якого носить Навчально-науковий інститут матеріалознавства та зварювання КПІ, є нерозривна єдність вчених КПІ з науковцями Інститутів НАН України

Олексій Кагляк. Є робота для… алмазів

Як народжуються ідеї з розробки нової технології та інструменту? Це запитання виникає, коли знайомишся з матеріалами фундаментальних і прикладних досліджень, які здійснюються одночасно із проведенням навчального процесу на базі двох кафедр Навчально-наукового інституту матеріалознавства і зварювання імені Є.О. Патона (НН ІМЗ) КПІ ім. Ігоря Сікорського – на кафедрі фізичного матеріалознавства та термічної обробки (ФМТО) і кафедрі лазерної техніки та фізико-технічних технологій (ЛТФТ).

Науковці НН ІМЗ навчають талановиту учнівську молодь

На базі Навчально-наукового інституту матеріалознавства та зварювання імені Є.О. Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського вже багато років активно працюють секції "Матеріали та адитивні технології" і "Прикладна механіка та машинобудування", що входять до відділення Інженерії та матеріалознавства Київської МАН.

Підписка на ІМЗ