Делегація факультету інформатики та обчислювальної техніки КПІ ім. Ігоря Сікорського побувала на одній із найбільших у світі технологічній конференції "Web Summit 2021" у Лісабоні. На цій конференції, де цього року були присутніми понад 40 тисяч учасників, уперше було представлено і український стенд. Серед проєктів з України була і розробка студента 4-го курсу ФІОТ КПІ Даниїла Федорова – людиноподібний робот HU-Bot. Наш кореспондент зустрівся з Даниїлом, який розповів про створення цього робота.

– Робототехнікою я цікавився з самого дитинства. Часто мріяв створити щось подібне до робота. А ідея створення саме цього робота народилася приблизно півтора року тому після мого спілкування з викладачами кафедри інформатики і обчислювальної техніки Олегом Лісовиченком і Михайлом Ткачом. Вони ж підтримували мене та допомагали в процесі його виготовлення – і невдовзі робот був роздрукований на 3D-принтері. У робота є 14 шарнірів і моторів. Він може повністю повторювати рухи людини. Поки що живиться від електромережі, та нині розробляється можливість роботи від батарей. Механізм має інтелектуальні здібності: може розпізнавати обличчя, мову і реагувати на звернення. Запам'ятовує людей і може відстежувати їх. Може обходити об'єкти на своєму шляху, приймати голосові команди тощо. Наприклад, у майбутньому похід людини до поліклініки стане набагато простішим, адже HU-Bot зможе провести відвідувача до свого лікаря без зайвих проблем. Сьогодні ми активно впроваджуємо систему дистанційного управління через VR-системи (системи віртуальної реальності), і завдяки цьому наш винахід зможе допомагати у складних умовах. Якщо його порівнювати з іншими роботами, то можемо виділити таку різницю – наш є людиноподібним, тоді як інші – це механізовані системи. В наших планах – співпраця з багатьма компаніями, які також мають свої проєкти, а участь у конференції в Лісабоні розширила коло наших зв'язків. Станом на тепер розробка перебуває на стадії другої адаптації прототипу.
Доповнює розповідь заступник декана ФІОТ Олена Халус, яка разом з Даниїлом і деканом ФІОТ Сергієм Телеником брали участь у конференції "Web Summit 2021":

– Допомогла закінчити розробку Даниїла громадська організація "Розвиток ІТ освіти", створена випускниками ФІОТ, яка також профінансувала участь нашого факультету в конференції "Web Summit 2021". Показ людиноподібного робота HU-Bot на всесвітньовідомій конференції – це чудова можливість продемонструвати можливості студентів КПІ. До того ж на конференції познайомилися з багатьма партнерами, з якими в майбутньому будемо співпрацювати над новими проєктами. Це університети, інвестори, ІТ компанії, фонди.

Дата події

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.