Лабораторія тунельної та електронної мікроскопії ФМФ – об'єкт національного надбання України

Одним із пріоритетних напрямів розвитку сучасного матеріалознавства є розробка наноструктурних матеріалів. Дослідження властивостей нанокомпозитних систем проводять на рівні атомів і молекул за допомогою електронної мікроскопії. Такий дослідницький центр у Київській політехніці започаткували майже чверть століття тому. І донині він є лідером серед наукових осередків країни.

Науковці КПІ отримали фінансування від МОН

Понад 650 проєктів фундаментальних та прикладних наукових досліджень, виконавцями яких є заклади вищої освіти й наукові установи, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, було подано на конкурс МОН. Після завершення експертиз та оцінювання в секціях, затверджено перелік із-понад 130 проєктів-переможців, які пройшли конкурсний відбір та фінансування яких розпочнеться цього року за кошти Державного бюджету України. Серед них і 8 проєктів, які будуть виконуватися в КПІ ім. Ігоря Сікорського впродовж найближчих трьох років.

Геотрон: від студентського гуртка – до спеціалізованого центру

На XIII Міжнародному фестивалі інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України" команда проєкту "Модульна система дистанційного розмінування "Імпактор" стала переможцем у номінації "Краще стартап-рішення".

🎥 Унікальні бронеавтівки для ЗСУ

Після закінчення війни країна, на думку експертів, потребуватиме будівельників й архітекторів, інженерів й айтішників, працівників сфери транспорту й логістики та інших. Престиж інженерної професії – ступінь поваги до неї в суспільстві, – що останнім часом занепав, знову має зрости. Адже інженери – це в першу чергу творці нового, передового, націлені на прогрес у суспільстві. І приклад випускників КПІ ім. Ігоря Сікорського є підтвердженням цього.

Олексій Кагляк. Є робота для… алмазів

Як народжуються ідеї з розробки нової технології та інструменту? Це запитання виникає, коли знайомишся з матеріалами фундаментальних і прикладних досліджень, які здійснюються одночасно із проведенням навчального процесу на базі двох кафедр Навчально-наукового інституту матеріалознавства і зварювання імені Є.О. Патона (НН ІМЗ) КПІ ім. Ігоря Сікорського – на кафедрі фізичного матеріалознавства та термічної обробки (ФМТО) і кафедрі лазерної техніки та фізико-технічних технологій (ЛТФТ).

КПІ ім. Ігоря Сікорського на конференції «Об`єднуй, вдосконалюй, захищай»

КПІ ім. Ігоря Сікорського — єдиний заклад вищої освіти на конференції «Об’єднуй, вдосконалюй, захищай» щодо інноваційних безпілотних технологій для потреб Збройних Сил України, на якій були присутні провідні розробники, виробники, представники бойових бригад, Генштабу ЗСУ та МОУ для визначення найактуальніших і найефективніших безпілотних технологій.

Електроноші КПІшників на озброєнні ЗСУ

Київські політехніки нарощують власні потужності у виробництві електронош для наших військових, які боронять країну на фронті, а також допомагають закривати запити київських політехніків, рідні яких захищають нашу державу.

Переможці конкурсу наукових проєктів за програмою «Горизонт 2020»

Міністерство освіти і науки України підбило підсумки другого конкурсного відбору наукових проєктів, що фінансуються за підтримки ЄС у межах програми «Горизонт 2020». Цей конкурс — важливий крок для розвитку української науки та її інтеграції до європейського дослідницького простору.

Підписка на Розробки