Чимало студентів-випускників Київської політехніки обирають шлях  у науку, втілюють свої дослідження у життя. Кращі наукові роботи, серії робіт єдиної тематики, відкриття та винаходи окремих авторів і колективів отримують державну підтримку у вигляді премій та грантів. Приємно, що серед нагороджених незмінно присутні і представники нашого університету.

Премії Президента України для молодих учених, започаткованої для підтримки талановитої молоді, яка здійснює перспективні наукові дослідження в галузі природничих, технічних, гуманітарних і суспільних наук, за 2017 рік удостоєні молоді науковці Видавничо-поліграфічного інституту кандидати технічних наук: Тетяна Євгенівна Клименко, Надія Леонідівна Талімонова та Катерина Ігорівна Золотухіна за роботу "Технологічне забезпечення якості офсетного друку захищеної поліграфічної продукції".

Усі вони у стінах ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського пройшли шлях зростання від студентів до аспірантів та  кандидатів технічних наук під науковим керівництвом професорів Тетяни Юріївни Киричок і Олени Михайлівни Величко. Трирічна робота над кандидатськими дисертаціями була надзвичайно продуктивною. Їхня наукова праця високо поцінована фахівцями галузі – науковцями та виробничниками.

Технологічні процеси поліграфічного виробництва вкрай різноманітні. Розроблення технологічного забезпечення якості офсетного друку захищеної поліграфічної продукції з урахуванням її структурних характеристик та встановлення закономірностей взаємовпливу параметрів технологічного середовища друкарського контакту і методів їх стабілізації при друкуванні мінімальними шарами фарби для унормування кольоровідтворення зображень є надзвичайно актуальним науковим завданням, над яким і працювали молоді науковці. Проведена ними науково-дослідна робота комплексно вирішує питання забезпечення якості захищеної продукції на етапі офсетного друку з урахуванням взаємного зв'язку між структурними та колірними характеристиками задруковуваних матеріалів і фарб, технологічними режимами та параметрами оригіналу.

Молоді науковці обґрунтували механізм формування оптичних характеристик відбитка, отриманого офсетним друком на папері з водяними знаками, виявили та класифікували фактори впливу на явище перебивання фарби на зворот, вдосконалили технологічний процес друкування і закріплення відбитків на підставі науково обґрунтованих параметрів технологічного середовища друкарського контакту.

Ними розроблено і впроваджено:

  • математичну модель структури поверхні незадрукованого та задрукованого банкнотного паперу і математичну модель, яка визначає вплив параметрів на стабільність кольоровідтворення за умови мінімізації товщини фарбових шарів на задруковуваних матеріалах;
  • технологічні інструкції процесу стабілізації кольоровідтворення за параметрами друкування корегованим технологічним середовищем на задруковуваних поверхнях;
  • програмне забезпечення для визначення параметрів структури поверхні паперу для визначення фрактальної розмірності та амплітудного коефіцієнта поверхні незадрукованого та задрукованого паперу.

Ознака роботи – комплексний підхід до вирішення важливих проблем стабілізації й унормування технологічно-якісних показників продукції, а також зниження ризиків упливу негативних факторів. За результатами дослідження автори опублікували 67 робіт (з них 18 наукових статей у фахових вітчизняних та закордонних виданнях, отримали 6 патентів України). Їхня наукова робота є значним здобутком поліграфічної галузі.

Щиро вітаємо молодих учених ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського. Бажаємо Тетяні Клименко, Надії Талімоновій, Катерині Золотухіній успіхів, подальших творчих здобутків та нових відкриттів.  

Інф. ВПІ

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.