Таку назву мала щорічна Всеукраїнська студентська наукова конференція, якою 20 листопада завершилася низка заходів кафедри української мови, літератури та культури ФЛ з нагоди Дня української писемности та мови
Сьогодні студенти, викладачі й співробітники адміністрації Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського долучилися до написання ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
У День української писемності та мови, 9 листопада, всі охочі вже в сімнадцяте мали нагоду написати радіодиктант національної єдності. Цього року він називався "Наші пісні". Текст прочитав доцент Київського університету ім. Б.Грінченка, теле- і радіоведучий Олександр Авраменко.
Традиційно в День української писемності та мови, 9 листопада, кафедра української мови, літератури та культури провела відбірковий тур до Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика – олімпіаду "Майстер Грамоти".
Видатний український громадський діяч Іван Огієнко свого часу сказав: "Мова – це форма нашого життя, життя культурного й національного, це форма національного організування".
Це свято було встановлене указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Культура мовлення – це ще й загальноприйнятий мовний етикет: типові формули вітання, побажання, прощання, запрошення тощо. Неабияке значення має тон розмови, вміння вислухати іншого, вчасно й доречно підтримати тему.
Нема необхідності доводити, що наші пращури зовсім не жили в умовах беззаконня та сваволі, навпаки, вони свято шанували закони, що дісталися їм від попередників.