Студмістечко: початок навчального року

У 20 гуртожитках студмістечка НТУУ «КПІ» проживає близько 12 тисяч мешканців. Про те, як тут розпочинається новий навчальний рік, нашому кореспонденту розповів директор студмістечка Олександр Анатолійович Іщенко.

Юрченко Олександр Григорович. Вітаємо!

10 вересня 2009 року виповнилось 75 років  доктору хімічних наук, професору, академіку Академії наук вищої школи України, заслуженому професору НТУУ “КПІ” Олександру Григоровичу Юрченку.

Візит делегації компанії Джеппсен

8 вересня 2009 року наш університет відвідала з ознайомчим візитом делегація компанії Джеппсен (Jeppesen), яку очолював директор департаменту перспективних розробок Єнс Шефіле.

До всеукраїнського  дня бібліотек. Унікальна  бібліотека

До професійного свята працівників бібліотеки наша газета вже традиційно публікує матеріали, в яких розповідається про бібліотеку КПІ та найбільші і найкращі бібліотеки світу. Нинішня розповідь – про Національну бібліотеку Республіки Білорусь.

Мозговой Микола Іларіонович - видатний винахідник і вчений випускник КПІ

Сьогодні майже дві третини світового обсягу сталі отримують киснево-конверторним методом. А вперше у світовій практиці продувку рідкого чавуну киснем зверху здійснив 22 квітня 1936 року випускник КПІ Микола Іларіонович Мозговой – у півторатонному агрегаті на Київському заводі «Більшовик».

Горіх маньчжурський - гість із далекого сходу

Біля правого крила головного корпусу НТУУ “КПІ”, де розміщені адміністративно-господарські служби, розкинуло віття розкішне дерево, від якого неможливо відірвати захопленого погляду ні влітку, ні взимку.

Вчені ХТФ  – для наноелектроніки

Перша в новому навчальному році наукова сесія Вченої ради НТУУ «КПІ» відбулася 21 вересня 2009 р. На ній з доповіддю на тему «Органічні молекули в наноелектроніці» виступив зав. кафедри органічної хімії та технології органічних речовин (ОХ та ТОР) ХТФ д.х.н., проф.

Вшанування винахідників [“Проблеми розвитку винахідницької та раціоналізаторської діяльності в Україні”]

Науково-практична конференція “Проблеми розвитку винахідницької та раціоналізаторської діяльності в Україні”, організована Державним департаментом інтелектуальної власності та НТУУ “КПІ” і приурочена до Дня винахідника і раціоналізатора України, відбулася 16 вересня в нашому університеті.

Джерело унікальної інформації. Перший звіт КПІ (1899 р.)

У відділі історичних раритетів науково-технічної бібліотеки НТУУ “КПІ” зберігається чимало рідкісних видань, книжок, звітів, альбомів тощо. Увагу привернула невеличка за обсягом книжка “Отчет о состоянии Киевскага Политехническага Института императора Александра ІІ за 1899г. ”.