Гліб Скопик – студент ФПМ – отримує стипендію в 2024/25 н.р. Навчається за спеціальністю "Інженерія програмного забезпечення" та має перше місце в рейтингу успішності за третій курс.
❤️
На початку шляху. Гліб – випускник Київської гімназії №178, де йому "пощастило рости і навчатись в колі людей, які прагнули до освіченості та продуктивності". Там виник і розвинувся потяг до точних наук. Зокрема, до математики, за що юнак вдячний заслуженому вчителю України Юхиму Рабіновичу.
"Упевнений, що кожна проблема може чомусь навчити, а тому заслуговує на те, щоб її вирішували з усією можливою старанністю та увагою, – ділиться своїм життєвим кредо студент. – На момент вибору вишу я зрозумів, що є простий шлях, а є КПІ – своєрідне випробування розуму та особистості. Вирішив, що саме тут зіткнусь з проблемами і задачами, опрацювання яких допоможе у професійному зростанні. Також іще в школі переконався, що в спільноті люди здатні досягти набагато більше, набагато швидше. А спільнота студентів КПІ відома своєю ініціативністю й енергійністю, і я радий сказати, що такою вона і є.
Орієнтувався саме на ФПМ, тому що захоплююсь математикою і тим, чого вона дозволяє досягти. Як на підтвердження, коли навчався на першому курсі, відбувся так званий ШІ вибух, за якого увесь світ віднайшов, наскільки потужним може бути математичний апарат. Сьогодні я цікавлюся нейронними мережами, і база знань, отримана в КПІ, мені дуже допомагає".
Напрацювання. Загальновідомо, що навчатися в КПІ – значить саме "навчатися", або "пахати", а не проводити час. Тому завжди дивуюся, як у здобувачів освіти вистачає часу на підготовку й успішну участь у всіляких професійних конкурсах і змаганнях. Про свої студентські напрацювання Гліб, здається, може говорити без упину не повторюючись.
Судіть самі, дані лише за минулий рік.
Студент узяв участь у ХІІІ Міжнародному фестивалі інноваційних проектів "Sikorsky Challenge 2024", де спільно з Володимиром Симчичем стали фіналістами в номінації "Фармакологія, сервіси телемедицини та діагностики". Під керівництвом доцента Лесі Люшенко вони створили застосунок, який має допомогти практикуючим хірургам діагностувати та вибрати спосіб лікування для хворих хронічною ішемією нижніх кінцівок. "На Фестивалі я мав честь презентувати наш проєкт: визначити підґрунтя для розробки і оголосити головні етапи подальшого розвитку, – говорить автор. – Радий сказати, що члени журі розділили наш ентузіазм відносно перспектив застосунку. Вони надали фахову консультацію та запропонували реальну допомогу. Незабаром ми плануємо присвятити всю увагу, яку нам залишить активне студентське життя, на те, щоб зробити цей застосунок реальністю".
У міжнародному конкурсі студентських наукових робіт "lack Sea Science" Гліб Скопик отримав друге місце. Він підготував комп'ютерну програму на мові Python, що дозволяє оптимізувати роботу електронних схем. "Працююча програма, яка знаходить близьке до оптимального рішення, успішно створена та протестована, – пояснює розробник. – Продуктивність програми робить її потенційно корисною у промислових масштабах виробництва схем". Цій темі присвячено і статтю "Задача оптимізації кількості логічних елементів, необхідних для реалізації декількох булевих функцій за допомогою дешифратора", підготовлену під керівництвом доцента Миколи Оная, її прийняв до друку журнал "Автоматизація технологічних і бізнес-процесів" (входить до категорії "Б" Переліку наукових фахових видань України).
Крім того, Гліб організував команду з чотирьох студентів-однокурсників, яка створила інформаційно-комунікаційну систему, здатну сприяти підвищенню ефективності комунікації між мешканцями та службами міста задля загального поліпшення міського середовища. Цей проєкт у національному конкурсі "INFOMATRIX UKRAINE 2024" зайняв друге місце та поданий до участі в міжнародному турі. Гліб відповідав за аналіз предметної області та розробку архітектури системи, саме він провів і відеопрезентацію проєкту. "Під керівництвом к.т.н. Лесі Люшенко ми сформували бачення системи: з чого вона складається, які ресурси потрібні для реалізації – такий своєрідний план, – розповідає розробник. – Згідно з нашим планом, киянин обирав би на карті місце, категорію проблеми і таким чином залишав заявку. Це простіше, ніж із паперовими зверненнями. Працівники відповідних служб мали б реагувати на ці звернення. Унікальною пропозицією системи мав стати зворотній зв'язок, де користувачі могли б переглядати, хто відповідає за опрацювання заявки і яких вжито заходів для її вирішення".
Г.Скопик також регулярно бере участь у науково-практичних студентських конференціях, що проходять в університеті, та має публікації у збірниках за підсумками їхньої роботи. Приваблює його і участь в "Proggy-Buggy" Programming Olympiad by DataArt". "Олімпіада займає не більше години, – говорить студент, – і організатори потім розглядають розв'язки викладених задач. Завдяки цьому участь в олімпіаді стає одним із найпростіших способів на практиці дізнатись про нестандартні застосування відомих алгоритмів і структур даних".
Спорт. Звісно, навіть дуже вмотивована людина не може лише працювати і працювати. "Важливою частиною мого життя є плавання, яким займаюся з семи років, – ділиться Гліб. – Досяг рівня кандидата в майстри спорту. Обов'язково, навіть тепер, незважаючи на перебої з електроенергією та тривоги, поєдную навчання із заняттями в басейні. Таке фізичне навантаження дозволяє відновити концентрацію та креативність швидше за будь-який відпочинок. Плавання також допомагає віднайти баланс розуму та тіла, вчить витривалості та поміркованості. Я став тим, хто я є, в тому числі й завдяки спорту".
Плани. "Взагалі, слова "студент КПІ" надихають, бо за ними стоїть багато досягнень, – розмірковує студент, – і я прагну відповідати їм. Теж хочу надихати. Бачу своє майбутнє в науці, тож планую робити те, що й нині – старанно вчитись, покращувати існуючі програмні системи, створювати власні. Сподіваюсь, що вже тепер, чи згодом, моя діяльність може служити орієнтиром для молоді та допоможе дізнатись, що наукові амбіції сучасного студентства підтримуються, що існує спосіб реалізувати своє бажання й допомогти суспільству".
Роздуми. І на завершення хотілося б навести роздуми стипендіата про причетність і обов'язок кожного бути відповідальним за те, що відбувається і буде відбуватися: "Іде війна, що забирає життя наших ровесників. Вони були такими ж, як і ми – розумні, рішучі, амбітні, з неабияким потенціалом. Словами не виразити, скільки через війну не написано книг, не зроблено відкриттів, не прожито життів. Тому найбільшою пошаною тим, хто загинув, змінюючи країну на краще, є життя, в якому не відкладаєш на завтра і не зволікаєш, а рухаєшся вперед. Наші захисники подарували нам наше сьогодні, виборюють для нас можливість думати про завтра. Тож орієнтуємося на прогрес. Я вірю, що сучасна молодь є одним з ключових ресурсів країни – інтелектуальним ресурсом. Діяльність молоді має укріпляти позиції України на міжнародній науковій арені. Формувати її репутацію не тільки як країни переможців, країни незламних, але й як країни геніальних науковців, дослідників і винахідників".
Дійсно, КПІ є унікальним середовищем, в якому формуються і зростають інженери й науковці, громадські діячі й політики, митці і спортсмени. Так було понад сто років тому, так, попри всі лихоліття, є й тепер, такими мають бути і наступні покоління політехніків.