FUTURE OF UKRAINE 2021 "чверть фіналістів – студенти КПІ!"

Наприкінці минулого року відбувся Всеукраїнський фестиваль інженерних талантів "FUTURE OF UKRAINE 2021". Це традиційний конкурс для студентів бакалаврату та магістратури закладів вищої освіти України за інженерними напрямами підготовки, організаторами якого є Асоціація ректорів технічних закладів вищої освіти України та благодійна організація "Благодійний Фонд імені Святого Володимира" за участю компаній "Прогрестех-Україна", "Тукана Інжиніринг Україна", "Боїнг Україна". На "FUTURE OF UKRAINE" запрошуються всі, хто хоче спробувати себе у чомусь дійсно масштабному, кому подобається вирішувати нестандартні технічні задачі і хто добре володіє англійською мовою.

Цього року конкурс відбувався дистанційно у три тури. Крізь його горнило пройшли і вийшли у фінал 15 фіналістів із 10 закладів вищої освіти 6 міст України (Київ, Харків, Вінниця, Покровськ, Суми, Львів). Серед фіналістів були і чотири КПІшники: Софія Воєйкова (бакалаврат ННІАТ), Артем Олійник та Андрій Осипенко (обидва – магістратура ННММІ) і Владислав Стретенюк (бакалаврат РТФ).

Завдання фінального туру було присвячено розробці системи завантаження та транспортування багажу для одного з терміналів аеропорту Хітроу. Учасники представляли на розсуд журі командні проєкти з нестандартним та цікавим інженерним рішенням. Усіх фіналістів рішенням "Благодійного Фонду імені Святого Володимира" нагороджено одноразовою стипендією в розмірі 5000 грн. А Владислав Стретенюк став одним із переможців конкурсу й отримав можливість відвідати у США компанію "Боїнг".

Про те, як проходив конкурс, розповіла "Київському політехніку" одна з фіналісток Софія Воєйкова:

– Фестиваль складався з трьох етапів: два тури відбору та фінал, після якого вже визначалися переможці. Перший тур – розв'язання задач з математики, загальної фізики та електротехніки  плюс тестові завдання на знання граматики англійської мови. Другий тур – розробка та розрахунок проєкту сонячної електростанції з урахуванням географічного положення, позиціювання батарей та особливостей мережі, а ще – окремі завдання на здатність сприйняття англійської мови на слух. Фінал складався з двох частин: перша – створення мотиваційної презентації англійською мовою на тему "How my field of knowledge affects the humanity technical progress", яку в перший день фіналу потрібно було презентувати суддям і відповідати на їхні запитання англійською мовою. Друга частина полягала в розробці та вдосконаленні систем прийняття, транспортування та контролю багажу в аеропорту Хітроу. Під час презентацій судді оцінювали командну роботу та розподіл завдань між членами команди.