"Місток холоду" в будівництві – це елемент конструкцій з високою провідністю тепла, через які холодне повітря з навколишнього середовища проникає всередину приміщення, а тепло, навпаки, виходить назовні. За відсутності теплозахисту неконтрольовані втрати тепла сягають до 30%. Щоб запобігти цьому, студент 4-го курсу кафедри теплотехніки та енергозбереження Семен Крамаренко досліджує ефективність огороджувальних конструкцій.

Нещодавно його робота була відзначена дипломом І ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі "Енергетика". Наукове дослідження "Оцінка впливу лінійних теплопровідних включень в місцях примикання віконної рами до огороджувальних конструкцій будівлі" Семен виконав під керівництвом к.т.н., доцента І.Ю.Білоус. Перш ніж здобути перемогу, його робота пройшла серйозний відбір серед багатьох інших науково-практичних робіт. Крім того, у лютому 2021 р. С.Крамаренко зайняв ІІ місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності "Теплоенергетика" (спеціалізація "Енергетичний менеджмент та інжиніринг"). Студент уже опублікував фахову статтю (у співавторстві) та взяв участь у трьох науково-практичних конференціях. Кафедра щиро вітає Семена і пишається здобутками свого студента!

Семен народився у звичайній українській родині: батько – водій, мама – домогосподарка. Сім'я тривалий час проживала у м. Донецьк, пізніше переїхали до Черкас, де Семен закінчив Черкаську ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 з відзнакою. У шкільні роки він займав призові місця в олімпіадах, брав участь у громадському житті: грав у шкільному театрі, організовував свята та вистави. Після закінчення школи потрібно було обирати напрям подальшого навчання, вступати до закладу вищої освіти. Юнак вирішив, що запропоновані в ІЕЕ спеціалізації є сучасними та перспективними: підвищення рівня енергоефективності підприємств і комунального господарства – дуже актуальні проблеми для України, тому інженер-теплоенергетик завжди матиме роботу за фахом.

Вступивши на спеціальність "Теплоенергетика", Семен відразу зарекомендував себе як кмітливий і здібний студент, який підходить до вирішення завдань нестандартно та ґрунтовно. Викладачі ще під час викладання основних дисциплін помітили зацікавленість С.Крамаренка науковими дослідженнями, тому вже з 3-го курсу його та інших активних студентів запросили до роботи в науковому гуртку кафедри "Програмні комплекси для моделювання енергетичних процесів у будівлях". Керує ним доц. І.Ю.Білоус – переможець університетського конкурсу "Молодий викладач-дослідник – 2018 та 2019", лауреат Премії Президента України для молодих вчених 2020 р., лауреат конкурсу на здобуття стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених у 2018-2020 рр. та 2020-2022 рр.

"З використанням спеціалізованих програмних продуктів ми провели серію розрахунків теплових втрат через огороджувальні конструкції будівлі, що стало підґрунтям для написання наукової роботи для Всеукраїнського конкурсу студентських робіт", – розповів Семен. – У рамках дослідження проаналізували чинні національні та європейські стандарти, виконали порівняльні розрахунки з урахуванням різних методик, що характеризують теплопровідні включення (містки холоду) для огороджень будівель". Доцент І.Ю.Білоус впевнена, що моделювання тепловтрат будівель є актуальним при проведенні енергетичних аудитів та здійсненні енергетичної сертифікації. Фахівці, що володіють такими навичками, затребувані на ринку праці і виконують роботи не тільки для українських, але й для європейських замовників.

Семен Крамаренко в майбутньому планує вступати до магістратури і працювати за фахом, щоб набутий досвід скеровувати в наукові здобутки. Викладачі кафедри теплотехніки та енергозбереження бажають Семену подальших професійних успіхів!

Марина Шовкалюк, доцент кафедри ТЕ

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.