Книжкова виставка в НТБ "Водопровід. Каналізація. Очищення води. Ретроспектива видань ХІХ – першої половини ХХ ст."

У залі рідкісних і цінних видань Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського підготовлено книжкову виставку, присвячену питанням захисту і збереження природних ресурсів та навколишнього середовища.

Стародруки в університетській бібліотеці

Історія бібліотеки Київського політехнічного інституту нараховує понад століття. Тут збереглося чимало унікальних раритетів. Уже протягом десяти років формується фонд рідкісних і цінних документів. Одна з колекцій фонду є особливо цінною.

Бібліотека професора Рахманінова у фонді НТБ

Бібліотека Київського політехнічного інституту поповнювалась не тільки шляхом  купівлі книжкових і періодичних видань, але й завдяки подарункам. Один із таких подарунків – книги з власної бібліотеки професора І.І. Рахманінова.

Прижиттєві видання класиків української літератури в НТБ

У відділі рідкісних і цінних документів Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського зберігаються не лише книги з природничих і технічних наук. Тут є й філософські, соціально-економічні видання та твори художньої літератури.

"Стародруки Київської політехніки": про раритети, що зберігаються в НТБ, і не тільки про них

Світ змінюється на очах, і це безпосередньо стосується кожного з нас. Наше життя все більше переходить в онлайн-формат. Пристосовуватися до нових реалій важливо і вкрай необхідно: за нинішніх умов інтернет стає головним джерелом і нових знань, і нових вражень.

До історії парових машин

Парова машина є двигуном, у якому хімічна енергія палива перетворюється на механічну завдяки застосуванню пари, яка утворюється при нагріванні води.

Виставка "До історії математичних наук"

У відділі рідкісних і цінних документів НТБ імені Г.І.Денисенка щороку готується книжкова виставка, присвячена одній науковій дисципліні. Тема цьогорічної – математика.

Незвичайний посібник з обчислень у НТБ

Засоби обчислювальної техніки з'явилися дуже давно. Спочатку це були лічильні палички і камінчики (латиною – calculi), згодом з'явилися абак і рахівниця. У XVII ст. були винайдені логарифми і перші логарифмічні лінійки, а також перші механічні лічильні машини.

Виставка старовинних книг з хімії в НТБ

Хімічне відділення Київського політехнічного інституту було відкрито в 1898 р. Його першим деканом став відомий хімік Михайло Іванович Коновалов (той, що відкрив “реакцію Коновалова”). З його ініціативи в інституті в 1900 р.

Підписка на Цінні видання