8 серпня 2011 року у Великій фізичній аудиторії Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” відкрилася Шоста міжнародна Літня школа “Досягнення та застосування сучасної інформатики, математики та фізики” (Achievements and Applications of Contemporary Informatics, Mathematics and Physics – AACIMP-2011). Програма її проведення розрахована на два робочі тижні – до 20 серпня.

Літня школа “Досягнення й застосування сучасної інформатики, математики та фізики” – це науково-освітній проект, який впродовж шести років успішно реалізує Наукове товариство студентів та аспірантів Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (НТСА КПІ).

Участь у Літній школі дозволяє студентам більше дізнатися про новітні досягнення науки, сучасні технології, найактуальніші питання науково-технічного розвитку суспільства. Її учасники братимуть участь у практичних і семінарських заняттях, виконуватимуть завдання і зможуть особисто поспілкуватися з провідними вченими й фахівцями. Лекції студентам читатимуть відомі дослідники й викладачі з 12 країн світу – Джон Рінзель (США, Нью-Йорк), В. Дунін-Барковський (Росія, Центр оптико-нейронних досліджень НДІ системних досліджень РАН), А. Чижов (Росія, Фізико-технічний інститут ім. А.Ф.Іоффе РАН), Г.В.Вебер (Туреччина, Інститут прикладної математики, Близькосхідний технічний університет), К. Ендагль (Швеція, Королівський технологічний інститут) та інші. Традиційно сильний викладацький склад і цікаві програми привертають до Літньої школи увагу що не рік, то більшої кількості допитливих молодих людей. Тож, якщо в Першій Літній школі у 2006 році взяли участь лише 20 студентів, то цього літа НТУУ «КПІ» приймає 88 студентів з 15 країн.

Шоста міжнародна Літня школа працюватиме за такими напрямками:

  • сучасне дослідження операцій (теорія ігор, фінансова математика, експериментальна економіка та ін.);
  • комп’ютерні науки (основи функціонального програмування, практика на F# та Erlang; оптимізація додатків на Java – Java Performance; цикл курсів з розробки ПЗ, проектування інтерфейсів, репозіторієв та систем керування версіями, розгортання додатків у хмари та ін.);
  • нейронауки (біологічно достовірне моделювання нейронів та нейронних мереж, нейрокомп’ютерний інтерфейс, моделі синаптичної передачі, моделі нейронних популяцій та зорової кори та ін.);
  • інноваційне підприємництво та наука глобальних викликів (сучасна енергетика, генетика, вірусологія, стратегічний аналіз, основи підприємництва та проектного менеджменту та ін.).

Також запланована низка заходів у рамках культурної програми: екскурсія Києвом, водна прогулянка по Дніпру та виїзна екскурсія до Музею архітектури і побуту в Пирогові, квест по кампусу НТУУ «КПІ» та фото-квест Києвом, дискусійний та кіноклуб.

Проте головними у Літній школі є все ж таки наукові студії. Тож після достатньо стислої церемонії відкриття, під час якої учасників привітали ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України професор Михайло Згуровський, заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні Артур Еванс, представники спонсорів і партнерів Шостої літньої школи – фірм Siemens Corporation та NetCracer Technology – Володимир Рябенький і Галина Марчук, й голова Наукового товариства студентів та аспірантів НТУУ «КПІ» Олексій Пасічний, Школа розпочала свою роботу.

Вступні пленарні лекції для її учасників прочитали професор Джон Рінзель із США (тема «Моделювання та нейронауки»), професор Герхард Вільгельм Вебер із Туреччини (тема «Розуміння сучасного дослідження операцій») та ректор НТУУ «КПІ» професор Михайло Згуровський (тема «Інфраструктура наукових даних для міждисциплінарних проблем»).

Отже двотижневий літній марафон знань у Київський політехніці розпочався. Адже студентське літо – це не лише канікули!

На фото: лекцію читає ректор НТУУ «КПІ» професор Михайло Згуровський

Дата події