З 28 жовтня до 2 листопада в КПІ ім. Ігоря Сікорського в межах профорієнтаційних заходів для школярів пройшов Інженерний тиждень "KPISchool". Його спільно організували і провели факультети, навчально-наукові інститути й відділ професійної орієнтації – Центр розвитку кар'єри ДНВР. Цей проєкт реалізується вже кілька років поспіль.

Уже традиційно організатори провели інженерну школу під час шкільних осінніх канікул в офлайн-режимі. Отож вільні від навчання в школах, ліцеях і гімназіях старшокласники мали змогу прийти до КПІ і взяти участь у заняттях безпосередньо в університеті.

💭💥

Протягом тижня НН ІЕЕ, ФЕА, НН ММІ, ХТФ, ФБМІ, НН ІАТЕ, НН ІТС, ФЕЛ проводили різноманітні практикуми, майстер-класи і презентації. Викладачі університету показували школярам, наскільки цікавими, різноманітними і корисними можуть бути інженерні спеціальності. Наведемо, для прикладу, назви кількох занять на факультетах і в інститутах університету, які активно відвідували школярі: "Створення робоплатформи та програмування елементів Arduino"; інтенсив "Зв'язок в Україні. Перспективи розвитку та використання. Інженерна справа у світі телеком"; воркшопи "Енергія з води", "Водень – паливо майбутнього", "Будинок – як стати енергонезалежним"; практикуми "Сучасні комплекси систем фізичного захисту", "Ядерний реактор. Як це працює", "Вода в атомній енергетиці"; воркшопи "Фрактали в біомедичній інженерії, природі та мистецтві", "Зварювання в медицині".

Цієї осені на заняттях інженерної школи зареєструвалися 105 учасників, було проведено 12 зустрічей на факультетах/інститутах університету. За словами керівниці відділу професійної орієнтації – Центру розвитку кар'єри ДНВР Наталії Пожарської, спостерігається збільшення вмотивованих дітей, які цікавляться інженерною справою та інноваційними розробками. Утім, це не означає, вважає вона, що нам не потрібно і надалі збільшувати оберти в профорієнтаційному напрямку. Навпаки, слід максимально залучати освітню спільноту до процесу формування усвідомленого ставлення до вибору майбутньої професії шкільною молоддю.

Володимир Школьний

kpi images

Попереду перші шкільні канікули, а отже КПІ ім.Ігоря Сікорського вже традиційно запрошує шкільну молодь 8-11 класів на Інженерний тиждень «KPISchool».
🚀
На вас чекають нові зустрічі з представниками факультетів і інститутів, захопливі майстер-класи та воркшопи, видовищні експерименти.

Чекаємо на вас з 28 жовтня по 2 листопада 2024 року в університеті.

Реєстрація обов'язкова!!!

Програма

28.10.2024 / 29.10.2024 / 30.10.2024 / 31.10.2024 / 1.11.2024 / 2.11.2024

28.10.2024 (понеділок)

10:00-13:00
Навчально-науковий  механіко-машинобудівний інститут

Створення робоплатформи та програмування елементів Arduino

14:00-17:30
Навчально-науковий  інститут телекомунікаційних систем

Інтенсив "Зв'язок в Україні. Перспективи розвитку та використання. Інженерна справа у світі телеком"

Інтенсив складається з лекційної та практичної частини. Практикум з елементами квесту-пошуку, нестандартним використанням штучного інтелекту та пошукача, а також знайомство з системами, які використовуються наразі в ССО України.

29.10.2024 (вівторок)

10:00-14:00
Навчально-науковий інститут енергозбереження та енергоменеджменту

Енергія з води. Водень паливо майбутнього. Будинок як стати енергонезалежним.

14:00-17:00
Факультет біомедичної інженерії

Воркшоп "Принципи роботи з живими клітинами"

30.10.2024 (середа)

10:00-14:00
Факультет електроенерготехніки та автоматики

Майстер-класи "Від законів електротехніки до створення системи електропостачання"

10.00 – 10.40 Лабораторна робота «Закон електромагнітної індукції. Що таке кола із магнітними зв’язками»

10.50 – 11.30 Лабораторна робота «Системах електропередавання або відчуй себе диспетчером - робота на тренажері з оперативних переключень»

11.40 – 12.20 Демонстраційна лабораторно работа «Що крутить ротор електродигуна?»

12.30 – 13.10 Демонстраційна лабораторна робота «Проектування та введення в експлуатацію сонячної електростанції»

13.20 – 14.00 Демонстраційна лабораторна робота «Вивчення принципів роботи електромобіля»

14:30-17:00
Факультет електроніки

Майстер-класи "Електроніка і програмування - разом до створення власних пристроїв"

14:30-15:15 "ПЛІС як основа вбудованих систем"

15:30-17:00 "Комфорт і безпека помешкання власними руками"

31.10.2024 (четвер)

10:00-12:00
Факультет біомедичної інженерії

Майстер-клас "Масаж: різні техніки, інструменти"

Програма майстер-класу "Масаж: різні техніки, інструменти"

Вступ (5 хвилин)

Теоретична частина (15 хвилин)

Основи анатомії для масажистів: м'язи, суглоби, нервова система.

Переваги різних технік масажу.

Види інструментів для масажу: ролики, баночки, масажні камені.

Практична частина (60 хвилин) Демонстрація основних прийомів класичного масажу. Ознайомлення з технікою використання масажних інструментів. Техніка розслаблення м'язів.

Сесія запитань і відповідей (10 хвилин)

12:00-16:00
Хіміко-технологічний факультет

Магія хімії. Майстер-класи.

12:00-13:30 4й корпус

1. «Магія хімії» - чарівний світ хімії та цікавих дослідів.

2. Майстер-клас "Варимо зілля" – створення власного косметичного крему.

14:00-16:00 21й корпус 21

3. Майстер-клас "Сучасні будівельні композиційні матеріали".

1.11.2024 (п’ятниця)

10:30-12:00
Навчально-науковий  механіко-машинобудівний інститут

Моделювання та випробування силових елементів літального апарату

12:00-16:00
Навчально-науковий інститут атомної та теплової енергетики

Практикум 1. "Сучасні комплекси систем фізичного захисту"

Практикум 2. "Ядерний реактор. Як це працює"

Практикум 3. "Вода у атомній енергетиці"

1. Ознайомлення з навчальним комплексом систем фізичного захисту. Огляд функціональних груп засобів: контролю і управління доступом, виявлення, телевізійного спостереження; програмне забезпечення FortisX. - 40 хв. Підключення та налаштування камер телевізійного спостереження (аналогова камера, IP-камера, тепловізійна камера): налаштування вбудованої відеоаналітики, сигналів тровиги. - 40 хв. 2. Сучасна атомна енергетика. Огляд галузі та майданчиків АЕС України - 40 хв. Демонстрація основ керування ядерним реактором ВВЕР-1000 - 40 хв. 3. Необхідність та особливості підготовки водяного теплоносія в енергетиці. Робота у лабораторії - 45 хв.

2.11.2024 (субота)

11:30-13:00
Факультет біомедичної інженерії

Воркшоп "Зварювання у медицинi"

Вступ (5 хвилин)

Огляд сучасних технологій у медицині. Теоретичний блок (15 хвилин)

Основи зварювання живих тканин: що це і як працює. Переваги зварювання тканин порівняно з традиційними методами (шви, скоби тощо). Види медичних зварювальних технологій. Показ технологій (20 хвилин)

Демонстрація обладнання для зварювання живих тканин. Принцип роботи: як відбувається зварювання на мікрорівні. Презентація успішних клінічних випадків. Практичний блок (30 хвилин)

Ознайомлення з роботою обладнання. Практика зварювання тканин на штучних матеріалах або тваринних тканинах. Сесія питань і відповідей (10 хвилин)

 Відповіді на запитання учасників.

13:00-15:00
Факультет біомедичної інженерії

Воркшоп "Фрактали у біомедичній інженерії, природі та мистецтві"

Вступ (5 хв)

Визначення фракталів: що це таке? Історичний контекст: відкриття та дослідження фракталів.

1. Фрактали у природі (10 хв) Приклади фракталів у живій та неживій природі: дерева, судинна система, блискавки, гори. Як фрактали допомагають зрозуміти структуру та функції природних об’єктів. Вплив фракталів на екосистеми.

2. Фрактали у біомедичній інженерії (20 хв) Використання фракталів у моделюванні біологічних процесів: розростання тканин, капілярних мереж. Фрактальна геометрія у медичних дослідженнях: діагностика хвороб (аналіз структури легень, серця тощо). Роль фракталів у створенні біоматеріалів та тканинної інженерії.

3. Фрактали в мистецтві та архітектурі (20 хв) Фрактали у художніх творах: приклади та вплив на естетичне сприйняття. Використання фрактальної симетрії у дизайні та архітектурі. Сучасні митці та інженери, що працюють з фрактальними структурами.

4. Практична частина: Створення власного фракталу (20 хв) Інтерактивний воркшоп зі створення фрактальних візерунків за допомогою комп'ютерних програм або вручну. Аналіз отриманих результатів та обговорення застосування фракталів у різних сферах.

5. Підсумки та обговорення (5 хв) Відповіді на питання учасників.

Долучення Розмір
Програма KPISchool (183.36 КБ) 183.36 КБ
Дата події

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.