Одним із проєктів, представлених у фіналі конкурсу стартапів на VIIІ Фестивалі інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2019" став кавітаційно-магнітний модифікатор рідких середовищ. В основу роботи цього апарату покладено процес гідродинамічної кавітації. Кавітаційно-магнітний модифікатор рідких середовищ може бути використаний у різних галузях промисловості. Зокрема в процесах, що відбуваються в рідкому середовищі, наприклад, при активації рідкого палива: бензину, дизельного пального, керосину, рідинних та газових середовищ.

Паливний кавітатор у складі паливної системи автомобіля забезпечує економію пального, підвищення потужності двигуна, зниження шкідливих викидів. Пристрій працездатний у широкому діапазоні зміни витрати та у широкому температурному діапазоні, не потребує додаткової електричної енергії. Активоване рідке паливо має підвищені енергетичні показники горіння. Емульсія, отримана в такому пристрої, довгий час не розшаровується завдяки інтенсивному кавітаційному перемішуванню на молекулярному рівні.

Перші моторні випробування  кавітаційно-магнітного модифікатораАвтори проєкту – співробітники та студенти Механіко-машинобудівного інституту (кафедра прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки): проф. О.Ф.Луговський, доц. І.В.Ночніченко, ст. викл. Д.В.Костюк, асист. А.І.Зілінський, доц. О.С.Галецький, студент В.М.Забіла.

На даному етапі автори розробили дослідний зразок, подали заявку на винахід і провели перші експериментальні дослідження й моторні випробування. У майбутньому планується доопрацювати конструкцію і провести поглиблені експериментальні дослідження для визначення реологічних та хімічних показників оброблених зразків пального, повноцінні моторні випробування з метою кількісної оцінки ефективності та подальшої сертифікації пристрою.

Інф. ММІ

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.