У фіналі конкурсу стартапів на ХІ Фестивалі інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2022" було представлено проєкт, присвячений виробництву водню шляхом електролізу із застосуванням ультразвукової кавітації.
Водень – надзвичайно енергоємна речовина. Він горить при такій само температурі, як і природний газ, але виділяє майже в 3,5 разу більше тепла, ніж вуглеводні нафти чи вугілля.
Одним із проєктів, представлених у фіналі конкурсу стартапів на VIIІ Фестивалі інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2019" став кавітаційно-магнітний модифікатор рідких середовищ. В основу роботи цього апарату покладено процес гідродинамічної кавітації.
На VII Міжнародному фестивалі інноваційних проектів "Sikorsky Challenge", що проводився в КПІ ім. Ігоря Сікорського 16–19 жовтня 2018 року, була представлена спільна розробка науковців Механіко-машинобудівного інституту та Радіотехнічного факультету.
Серед інноваційних проектів київських політехніків, що їх було представлено Президенту України Петру Порошенку під час його візиту до нашого університету викликає цікавість технологія та обладнання ультразвукової кавітаційної обробки молока (на фото).
Щоразу готуючи матеріали про ті чи інші наукові розробки, що виконуються в КПІ, не перестаєш дивуватися розмаїттю напрямів і тем. От кому відомо про кавітатор? Невеликій групі фахівців та, можливо, автомобілістам.