Відвідувачі виставки японського мистецтва "Зимова ікебана", що пройшла в Українсько-Японському центрі КПІ ім. Ігоря Сікорського напередодні зимових свят, мали чудову нагоду відчути новорічну атмосферу Країни Вранішнього Сонця та насолодитися останнім місяцем 2017 року – Року Японії в Україні. Виставку організували Філія Інституту ікебани Ікенобо в країнах Східної Європи та Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського. Було представлено роботи, створені викладачами та студентами курсів аранжування квітів ікебана УЯЦ як традиційних форм ікебана, так і композиції у вільному стилі.

Загадкова Країна Вранішнього Сонця заворожує багатьма надбаннями. Зокрема, створенням витончених квіткових композицій, яке практикується в Японії протягом століть. Традиційне мистецтво аранжування квітів – ікебана – використовує мінімальну кількість рослинних елементів і велике значення надає простим виразним лініям. Композиція формується у вигляді трикутника, з трьома основними елементами, які символізують небо, землю і людину. Через тривимірність ефекту їх можна вважати реальними квітковими скульптурами. У цьому полягає різниця між мистецтвом ікебани та іншими видами флористики.

У наш час ікебану вивчають не тільки в Японії, а й за її межами. У багатьох країнах світу існують філії японської школи Ікенобо, історія якої налічує понад 500 років. На території країн СНД також працює Філія Інституту ікебани Ікенобо. Її очолює професор Ямада Мідорі. З 1994 р. Ямада Мідорі щороку приїздить до Києва з демонстраціями ікебани. За її активного сприяння в 1999 р. було організовано Київське відділення Філії Інституту ікебани Ікенобо – спочатку як курси при Посольстві Японії в Україні. Тепер ці курси проходять в Українсько-Японському центрі КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Ікебана привертає увагу українців як частина загадкової культури Японії, як можливість доторкнутися до давніх традицій Сходу. Вивчаючи ікебану, ми вчимося бачити красу в простоті та природності, вчимося терпінню, шанобливому ставленню не тільки до людей, а й до рослин, до природи. Композиції майстрів ікебани дуже витончені, навіть скромні, але мають внутрішню силу, яка виявляється не в кількості яскравих квітів, а в гармонії форм і кольорів, де композиція є одним цілим, але видно красу кожної квітки.

Вікторія Мирончук, координатор УЯЦ

Дата події

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.