25 лютого керівництво НТУУ «КПІ» та представники низки його інститутів і факультетів зустрілися з членами делегації Академії наук провінції Шаньдун (Китайська Народна Республіка).

Делегація у складі п’ятнадцяти керівників і провідних вчених науково-дослідних організацій китайської провінції Шаньдун, очолювана віце-президентом Академії наук цієї провінції Хе Гуопином, почала знайомитися з роботою наукових і навчальних підрозділів КПІ 22 лютого. Програма її перебування передбачає не лише проведення попередніх перемовин щодо налагодження співпраці, але й пошук тих напрямів і конкретних дослідницьких тем, за якими таку співпрацю варто розгорнути вже сьогодні.

Це не перші контакти київських політехніків з представниками Академії. Є вже і певний досвід співробітництва. Про це говорив ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський: «Хочу висловити велике задоволення першими результатами нашої співпраці. Ми вже виконали роботи в рамках двох угод, і нині наші наукові контакти поглиблюються. Тому сьогодні в нашій зустрічі беруть участь керівники як тих факультетів і інститутів, що вже розпочали співробітництво з інститутами вашої Академії, так і тих, які хотіли б започаткувати спільні проекти. Ми сподіваємося на плідні переговори і подальше розщирення нашої співпраці».

Шаньдун відіграє важливу роль в економіці Китаю (за обсягом ВВП провінція займає друге, а за обсягами промислового виробництва – третє місце серед усіх регіонів країни. За чисельністю населення вона також друга в Китаї – майже 100 млн. людей). Окрім того, це визначний історичний і культурний центр країни. Як поетично висловився, розповідаючи про Шаньдун, віце-президент Академії наук провінції Хе Гуопин, це земля трьох святих: тут народився Конфуцій, тут розташована одна зі священних гір Китаю Тайшань, і тут лежить священна вода – велика ріка Хуанхе. А ще Шаньдун – провінція, в якій динамічно розвивається наука і наукомісткі галузі промисловості. Сприяють цьому партнерські зв’язки, чисельність і якість яких останнім часом інтенсивно зростає. Вже тепер інститути Академії наук співпрацюють більш як з двадцятьма країнами. Цікавими для них є і партнерські зв’язки з Україною, зокрема з КПІ.

Після загальної зустрічі гості продовжили знайомство і спілкування з представниками підрозділів КПІ, які є їхніми потенційними партнерами, – Інституту прикладного системного аналізу, Інституту телекомунікаційних систем, Механіко-машинобудівного інституту, факультету авіаційних і космічних систем, факультету інформатики та обчислювальної техніки, хіміко-технологічного факультету, факультету біотехнології і біотехніки, а також Науково-дослідного центру систем технічного захисту «ТЕЗІС».

Завершуватиме делегація свою роботу в університеті 26 лютого. Результатом цього візиту мають стати угоди про співробітництво між науковими організаціями провінції Шаньдун і окремими інститутами та факультетами університету.

Дата події