Статті 40 номера "Київського політехніку" за 2010 рік

Зустріч з віце-прем’єр-міністром України [2 відео]

Віце-прем’єр-міністр України С.Л.Тігіпко 3 грудня зустрівся зі студентами і викладачами нашого університету в Залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ». Слухачам його представив ректор нашого університету М.З.Згуровський.

Контури майбутнього у творах Фрідріха Енгельса

Таку назву мала міжнародна науково-практична конференція, присвячена 190-річчю з дня народження Фрідріха Енгельса, яка пройшла у нашому університеті 25-26 листопада 2010 року і зібрала понад 200 учасників з України, Росії, Білорусі, Казахстану, Англії.

На засіданні Вченої ради: 06.12.10

Чергове засідання Вченої ради НТУУ “КПІ” відбулося 6 грудня 2010 р. На його початку головуючий ректор НТУУ “КПІ” професор М.З.Згуровський привітав з ювілеєм завідувача кафедри систем автоматизованого проектування, д.т.н., професора А.І.Петренка, заступника директора з навчально-методичної роботи, к.т.н., доцента Т.В.Литвинову, завідувача кафедри технічної механіки, д.т.н., професора Ю.М.Данильченка.

Співробітництво з компанією EPAM Systems

19 жовтня 2010 р. відбулось відкриття спільних з компанією EPAM Systems навчальних та науково-дослідних лабораторій в ННК «Інститут прикладного системного аналізу» та на факультеті прикладної математики.

На стажування у Швецію [«The Exchange Programme Linnaeus-Palme 2010-2011»]

Вітаємо переможців, які в рамках міжнародної програми з обміну студентами та викладачами «The Exchange Programme Linnaeus-Palme 2010-2011» отримали гранти на проходження стажування та написання дипломних магістерських робіт у Королівському технологічному інституті – КТН, Стокгольм, Швеція.

У центрі уваги – підприємництво [МНПК "Розвиток підприємництва як фактор росту національної економіки"]

Міжнародна науково-практична конференції (вже дев’ята) пройшла на базі кафедри економіки і підприємництва НТУУ «КПІ» 24 листопада  2010 року. Її темою було обрано  «Розвиток підприємництва як фактор росту національної економіки».

Міжнародна конференція «Ефективність інженерних рішень у приладобудуванні»

«Прагнути кращого і не зупинятись на досягнутому» – під таким девізом уже шостий рік поспіль ПБФ спільно з ФММ проводять науково-практичну конференцію «Ефективність інженерних рішень у приладобудуванні».

І фізики, і лірики... [олімпіада з української мови 2010 року]

Цікавою і численною видалася олімпіада з української мови у цьому році: зібралося 75 небайдужих до українського слова як з гуманітарних факультетів, так і з технічних, як то кажуть: і фізики, і лірики. Студенти складали “тест на українськість”, виявляючи свої знання у багатьох аспектах: у використанні фразеологічних одиниць, умінні правильно наголошувати слова, перекладати, орієнтуватися у світі сучасних запозичень і навіть віршувати. Поетична спроба, правду сказати, не всім вдалася, проте охочих поримувати виявилось чимало. Учасникам пропонувалося скласти чотиривірш за поданим початком – відомими словами Максима Рильського про мову, і ось які переспівування рядків ми одержали: