Патон Євген Оскарович

Патон Євген Оскарович (20.02[04.03].1870, Ніцца, Франція - 12.08.1953, Київ) - д.т.н., професор, академік АН УРСР (1929), завідувач кафедри мостобудування (1904-1929), декан інженерного факультету (1906), завідувач кафедри електрозварювання (1935-1939). Віце-президент АН УРСР (1945).

🎥 У цьому будинку жив Євген Оскарович Патон

У день 154-ї річниці від дня народження видатного українського вченого Євгена Оскаровича Патона на вході до будинку, де він мешкав, було відкрито меморіальну дошку. Будинок цей стоїть на території КПІ, й родина Патонів прожила в ньому понад 30 років.

ПАТОНИ І КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ

27 листопада українська громадськість відзначає 103-річчя від дня народження Бориса Євгеновича Патона. Уже вдруге день народження видатного українського вченого проходитиме як день вшанування його пам'яті – Борис Євгенович пішов із життя 19 серпня 2020 року. Практично вся його доля – від перших і до останніх днів – була в той чи інший спосіб пов'язана з КПІ.

Унікальні винаходи, інновації та конкурентний продукт – зварювання в КПІ

Цьогоріч виповнюється 140 років від винайдення й демонстрації Миколою Бенардосом електродугового зварювання. 1881 року в Парижі під час виготовлення акумуляторів винахідник уперше продемонстрував новий спосіб з’єднання металів. Сьогодні він є найпоширенішим видом зварювання.

150-річчя Євгена Патона: вшанування пам'яті видатного інженера

Сьогодні у КПІ ім. Ігоря Сікорського урочисто вшанували пам'ять Євгена Патона – до 150-річчя з дня його народження. У покладанні квітів до пам'ятника Патона взяли участь представники Національної академії наук України, керівництво університету, викладачі та студенти.

Патони та КПІ

Документальний фільм про життя та творчість легендарних науковців Євгена та Бориса Патонів.

З історії київських мостів

Історія нашої землі споконвіків пов'язана з шляхами і переправами. Адже археологічні знахідки свідчать, що вже тисячі років тому через наші краї йшов жвавий транзит виробів з Кавказу, Прибалтики, Балкан тощо.

Пам'ятати великих попередників. До 120-річчя КПІ ім. Ігоря Сікорського (Є.О. Патон, І.П. Бардін)

Отже, праворуч від вхідних дверей Державного політехнічного музею при КПІ ім. Ігоря Сікорського в нішах розміщено чотири гіпсові бюсти. Перший – ЄВГЕНА ОСКАРОВИЧА ПАТОНА. Другий – ІВАНА ПАВЛОВИЧА БАРДІНА.

Згадуємо Євгена Оскаровича Патона

21 березня в Науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" відбувся черговий вечір із циклу культурно-освітніх заходів, які зазвичай присвячуються видатним особистостям України або Польщі.

Підписка на Патон Є.О.