Гриднєв В.Н.

Гриднєв Віталій Никифорович

Віталій Никифорович Гриднєв (07.08.1908 - 20.06.1990) - відомий вчений, академік АН УРСР з 20.12.1967, професор, фахівець в галузі фізичного металознавства. Основний науковий напрямок - вивчення механізму кінетики і фазових перетворень при високих швидкостях нагріву.

Гриднєв Віталій Никифорович і його науково-педагогічна школа в КПІ. До 115-річчя Київської політехніки

7 серпня виповнилося 105 років з дня народження видатного українського вченого в галузі фізичного матеріалознавства, ректора КПІ у 1952–1955 роках Віталія Никифоровича Гриднєва. У КПІ він створив власну науково-педагогічну школу.

Відкрито аудиторію ім. В.Н.Гриднєва

Нещодавно наукова спільнота України відмітила 100-річчя від дня народження академіка В.Н.Гриднєва – визначного вченого та педагога, талановитого організатора науки і вищої освіти України, ректора КПІ (1952-55 рр.), засновника підготовки в КПІ фахівців за спеціальністю “Фізика металів”, академіка-

КПІ – НАН України: традиції співпраці

У 110-річній історії КПІ співпраця з Національною академією наук України є однією з ключових традицій. Зміст цієї співпраці завжди формували науковці, видатні вчені академії, які одночасно працювали в Академії наук і в КПІ і тим самим забезпечували високий науковий рівень навчання, започатковували в КПІ нові спеціальності підготовки інженерів, необхідність яких диктувалася потребами народного господарства та оборони держави.

На ІФФ “Гриднєвські лекції”

7 квітня 2006 р. на ІФФ (у 9 корпусі) відбулось урочисте відкриття скульптурного портрета видатного вченого, ректора КПІ у 1952-55 рр., засновника кафедри фізики металів академіка В.Н.Гриднєва.