Гриднєв Віталій Никифорович

Віталій Никифорович Гриднєв (07.08.1908, Уварово, Тамбовська область - 20.06.1990, Київ) - відомий вчений, академік АН УРСР з 20.12.1967, професор, фахівець в галузі фізичного металознавства.

Наукова школа В.Н. Гриднєва в КПІ: традиції співпраці з НАН України та погляд у майбутнє

Діяльність засновницьких наукових шкіл матеріалознавства, металургії, зварювання в КПІ була пов'язана з видатними вченими зі світовим ім'ям: Є.О. Патон, Б.Є. Патон, В.Ю. Васильєв, М.М. Доброхотов, К.І. Ващенко, В.Н. Гриднєв, І.М. Федорченко, Г.В. Самсонов, В.І. Трефілов, В.В.

Віталій Гриднєв — видатний учений і ректор КПІ

Цього дня, 7 серпня 1908 року, народився Віталій Никифорович Гриднєв. Спеціаліст у галузі фізичного металознавства, академік НАН України, ректор КПІ 1952–1955 роках.

1945 року він став старшим науковим співробітником Інституту чорної металургії, а згодом — доцентом КПІ.

Гриднєв Віталій Никифорович і його науково-педагогічна школа в КПІ. До 115-річчя Київської політехніки

7 серпня виповнилося 105 років з дня народження видатного українського вченого в галузі фізичного матеріалознавства, ректора КПІ у 1952–1955 роках Віталія Никифоровича Гриднєва. У КПІ він створив власну науково-педагогічну школу.

Урочистості до 100-річчя від дня народження академіка В.Н.Гриднєва

Нещодавно наукова спільнота України відмітила 100-річчя від дня народження академіка В.Н.Гриднєва – визначного вченого та педагога, талановитого організатора науки і вищої освіти України, ректора КПІ (1952-55 рр.), засновника підготовки в КПІ фахівців за спеціальністю “Фізика металів”, академіка-

🎥 Відкрито аудиторію імені академіка Віталія Гриднєва

Вшановуючи пам’ять академіка В.Н. Гриднєва – визначного вченого та педагога, талановитого організатора науки і вищої освіти України, на інженерно-фізичному факультеті 22 січня у присутності численних учнів та колег науковця, викладачів та студентів НТУУ «КПІ» відкрили аудиторію його імені (ауд.206-9).

КПІ – НАН України: традиції співпраці

У 110-річній історії КПІ співпраця з Національною академією наук України є однією з ключових традицій. Зміст цієї співпраці завжди формували науковці, видатні вчені академії, які одночасно працювали в Академії наук і в КПІ і тим самим забезпечували високий науковий рівень навчання, започатковували в КПІ нові спеціальності підготовки інженерів, необхідність яких диктувалася потребами народного господарства та оборони держави.

На ІФФ “Гриднєвські лекції”

Першу лекцію циклу “Гриднєвські лекції” для груп металофізиків 7 грудня прочитав учень В.Н.Гриднєва заступник директора Інституту металофізики НАН України академік НАН України О.М.Івасишин.

Вшанування пам’яті В.Н.Гриднєва

7 квітня в НТУУ “КПІ” відбулося відкриття скульптурного портрета видатного вченого-металурга, дослідника, педагога, невтомного організатора науки і освіти, громадського діяча, ректора Київської політехніки (1952-1955), директора Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (1955-1985), засновника спеціальності “Фізика металів” у КПІ академіка Віталія Никифоровича Гриднєва (1908-1990).

Підписка на Гриднєв В.Н.