1 day 22 hours ago
Освіта: головні події минулого тижня
Більшість освітніх видатків йде на виплату зарплати вчителям
Видатки на освіту в 2024 році становили 348,4 млрд, із них видатки держбюджету разом з трансфертами – 172 млрд. Майже 101 млрд був спрямований на виплату заробітної плати вчителям.
Педагогам дошкілля збільшена тривалість щорічної відпустки
Уряд ухвалив постанову, згідно з якою усі педагогічні працівники закладів дошкільної освіти відтепер матимуть однакову тривалість обов’язкової щорічної оплачуваної відпустки, вона становитиме 56 днів.
У 5 областях можуть закрити школи на карантин через ГРВІ
У Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Хмельницькій та Чернівецькій областях зафіксовано перевищення епідпорогу, через що в окремих населених пунктах можуть застосувати посилені протиепідемічні заходи.
У дослідженні PISA–2025 візьмуть участь понад 10 тисяч українських учнів
Участь в основному етапі дослідження візьмуть 15-річні підлітки, які навчаються у 300 закладах загальної середньої, професійно-технічної та фахової передвищої освіти з 17 регіонів України.
В українській системі освіти залишилось лише 7% дітей з ТОТ
За словами омбудсмена Дмитра Лубінця, на окупованих територіях проживає близько 600 тисяч дітей шкільного віку. Водночас лише 44 тисячі з них навчаються онлайн в українських школах, що становить приблизно 7% учнів.
В Україні скасовано шкільні золоті і срібні медалі
Положення про шкільні золоту та срібну медалі утратило чинність. Відтепер для записів у документах замість формулювання «золота медаль» або «срібна медаль» школи будуть використовувати запис «з відзнакою».
Петиція про скасування оцінювання НУШ набрала 25 тисяч підписів
Автор петиції мотивує пропозицію про скасування рекомендацій МОН тим, що вони «зовсім не сприяють покращенню якості освітнього процесу, а тільки створюють додаткове бюрократичне навантаження для вчителів».
Уряд реорганізував Національний університет «Одеська юридична академія»
За інформацією МОН, реорганізацію здійснено в межах політики з модернізації мережі вишів. Реорганізацію здійснено шляхом приєднання до Одеського національного університету ім. Мечникова.Міністр освіти розповів про причини реорганізації Одеської юридичної академії. Оксен Лісовий заявив, що Сергій Ківалов не мав морального права залишатися в освіті. За словами міністра, рішення є логічним з огляду на зміни, які МОН впроваджує у вищій освіті.
Реєстрація на вступні іспити в магістратуру розпочнеться 2 травня
Основний період реєстрації учасників основної сесії іспитів триватиме з 2 до 23 травня. Ті учасники, хто не зможе зареєструватись в основний періоді, зможуть пройти реєстрацію у додатковій період.
Основна сесія тестів в магістратуру триватиме з 21 червня до 12 липня
Ті вступники, які не зможуть узяти участь в іспитах у період основної сесії, мають право скласти вступні випробування під час додаткової сесії. Вона відбудеться за окремим графіком з 29 липня до 18 серпня 2025 року.
Педагоги просять уряд збільшити зарплату до 1000–1500 доларів
Відповідна електронна петиція зареєстрована на сайті уряду. Автор петиції наводить кілька аргументів і фактів, які спонукають учителів вимагати підвищення заробітної плати. Серед них – низький рівень зарплати педагогів порівняно з іншими країнами, рівень життя, інфляція тощо.
Super User
1 week 1 day ago
Запрошуємо на День відкритих дверей
КПІАбітFest 15 лютого 2025 онлайн!
Плануєте вступати до КПІ ім. Ігоря Сікорського? Шукаєте інформацію про спеціальності, вступні випробування чи державні гранти? КПІАбітFest допоможе розібратися з найважливішими аспектами вступу! Чекаємо абітурієнтів, школярів, їхніх батьків та вчителів на нашому онлайн-заході!
Під час ефіру:
• Дізнайтеся про спеціальності та освітні програми
• Розберіться у вступних випробуваннях 2025 року
• Отримайте інформацію про державні гранти та можливості фінансування
Слідкуйте за оновленнями – незабаром опублікуємо детальну програму та анонси виступів.
Коли: 15.02.2025 о 12:00
Питання під час ефіру та після можна задати в чаті (https://t.me/vstup_kpi_chat)
Де: YouTube
Вступник на сайті (https://pk.kpi.ua/) | фейсбук (https://www.facebook.com/profile.php?id=100091387543684) | інстаграм (https://www.instagram.com/kpivstup) | телеграм (https://t.me/vstup_kpi)
Плейліст YouTube (https://www.youtube.com/@vstupkpi) | календар (https://calendar.google.com/calendar/u/0/embed?src=abiturient.kpi@gmail.com&ctz=Europe/Kiev) вступника | каталог вступника бакалавр (https://dnvr.kpi.ua/wp-content/uploads/katalog-vstupnyka-kpi-bakalavrat.pdf) / магістр (https://bit.ly/vstupnyk-kpi-katalog-magistratura)
З питаннями в телеграм-чат (https://t.me/vstup_kpi_chat)
❤️До зустрічі на КПІАбітFest!
Super User
2 weeks 1 day ago
Вступ без НМТ: хто може не складати ЗНО у 2025 році
У випускників, які завершують навчання в 11 класі цьогоріч або закінчили школу раніше, виникають питання, чи обов’язково всім складати НМТ для вступу. Пропонуємо розглянути категорії абітурієнтів, яким не потрібно складати національний мультитест.
Вступники до коледжів і профтехів
Перш за все, слід визначитись, куди саме планує вступати майбутній абітурієнт. Від цього і буде залежати відповідь.
Якщо випускник після 11 класу планує здобувати професійно-технічну або фахову передвищу освіту, йому для отримання шкільного свідоцтва і подальшого вступу не потрібно складати НМТ.
Адже вступ до профтехів відбувається на основі конкурсу свідоцтв про середню освіту або співбесіди, а для вступу до коледжів діють інші підстави.
Вступ за кордон
Також у більшості випадків не потрібно складати НМТ в разі, якщо абітурієнт планує вступати до вишу за кордоном. Водночас деякі країни беруть до уваги результати НМТ.
Однак конкретна країна і конкретний закордонний університет можуть мати свої особливості прийому абітурієнтів з України.
У будь-якому випадку вступники мають заздалегідь дізнатись про умови вступу і дотримуватись вимог того закладу вищої освіти, куди планують вступати.
Здобуття другої вищої освіти
Якщо вступник уже має вищу освіту і планує вступати для здобуття другої вищої освіти виключно на контракт, йому теж не потрібно складати національний мультитест.
У такому випадку майбутній студент має успішно скласти фаховий іспит у закладі вищої освіти, де планує навчатись.
Пільгові категорії вступників
Якщо вступник планує вступати до закладів вищої освіти в Україні для здобуття першої вищої освіти, він може не складати НМТ лише у випадку, якщо належить до пільгових категорій, визначених Міністерством освіти і науки.
Такі вступники можуть пройти співбесіду з предметів НМТ у закладі вищої освіти та претендувати як на бюджетні, так і на контрактні місця з можливістю зарахування на навчання на підставі отриманої позитивної оцінки.
До пільгових категорій належать:
особи з інвалідністю І та ІІ групи, особи, діагноз яких міститься в переліку хвороб і станів, затверджених МОН спільно з МОЗ;
діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
ветерани війни та учасники бойових дій, зокрема ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби);
учасники бойових дій на території інших держав;
особи, які перебували в полоні або заручниках;
особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким надано право на прийом без екзаменів до державних закладів вищої освіти за результатами співбесіди;
особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності;
особи, які проживають на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де ведуться активні бойові дії.
Саме ці категорії вступників мають право брати участь у конкурсному відборі за результатами індивідуальної співбесіди замість результатів національного мультипредметного тесту.
Співбесіда замість НМТ
Співбесіди з предметів, які вступники проходять замість НМТ, проводяться за програмами ЗНО.
Голова приймальної комісії затверджує порядок оцінювання за результатами співбесіди, який має включати критерії оцінювання та структуру оцінки.
Програми співбесід затверджуються головами приймальних комісій закладів вищої освіти. Не допускається включення до вступних випробувань завдань, що виходять за межі зазначених програм.
Програми вступних випробувань обов'язково оприлюднюються на вебсайтах закладів вищої освіти. У програмах мають міститися критерії оцінювання, структура оцінки і порядок оцінювання підготовленості вступників.
Super User
4 weeks 1 day ago
Хто має складати мультитест НМТ у 2025 році
У 2025 році вступна кампанія четвертий рік поспіль буде відбуватися за результатами спрощеного ЗНО – національного мультипредметного тесту (НМТ).
Для конкурсного відбору на бакалаврат будуть зараховуватися бали національного мультипредметного тесту з української мови (перший обов’язковий предмет), математики (другий обов’язковий предмет), історія України (третій обов'язковий предмет) та одного предмету на вибір (українська література, географія, біологія, хімія, фізика або іноземна мова).
Передбачається, що результати НМТ будуть необхідні для вступу на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на всі спеціальності.
Для вступу на мистецькі та спортивні спеціальності у 2025 році абітурієнти мають також додатково пройти творчий конкурс.
Важливо: за бажанням вступника замість національного мультипредметного тесту 2025 року можуть бути зараховані результати мультитесту за 2022, 2023 або 2024 роки.
Для вступу в магістратуру діятимуть результати ЄВІ 2023-2025 років
У 2025 році вступники в магістратуру можуть подати для участі в конкурсному відборі результати єдиного вступного іспиту 2023, 2024 або 2025 років.
Формула розрахунку конкурсного бала буде оприлюднена в Порядку прийому до закладів вищої освіти, який затверджується Міністерством освіти і науки.
Також вступники в магістратуру, які мають результат ЄВІ за 2023 або 2024 рік, але бажають покращити свій результат для вступу, мають право заново скласти єдиний вступний іспит у 2025 році і обрати для участі в конкурсному відборі кращий результат.
Окрім цього іспиту, вступники в магістратуру залежно від спеціальності, на які вступатимуть, мають надати або результати ЄФВВ за 2025 рік, або результати ЄДКІ за 2024 або 2025 рік, або скласти фаховий іспит.
Super User
4 weeks 1 day ago
XVIII МНТК для школярів,
студентів коледжів та вихованців МАН
Факультет електроенерготехніки та автоматики запрошує школярів, студентів коледжів та вихованців МАН взяти участь у XVIII Міжнародній науково-технічній конференції «Сучасні проблеми електроенерготехніки та автоматики» у 2024-2025 навчальному році
Мета конференції – підтримка допитливих та обдарованих школярів, студентів коледжів та вихованців Малої академії наук для створення умов їх творчого зростання та популяризації науково-дослідної роботи в галузі Електричної інженерії.
Перелік секцій:
• Керування електроенергетичними системами;
• Електричні системи, мережі та керування ними;
• Експлуатація електричних станцій та управління ними;
• Структурно-системні дослідження в електромеханіці;
• Автоматизація електромеханічних систем та електропривод;
• Відновлювальні джерела енергії;
• Техніка і електрофізика високих напруг;
• Теоретична електротехніка.
За результатами роботи секцій доповіді, будуть опубліковані на сайті Міжнародного науково-технічного журналу «Сучасні проблеми електроенерготехніки та автоматики».
❗️Вимоги до оформлення тез доповідей розміщені на сайті факультету – завантажити.
Чат для отриманні підтримки, відповідей на питання, графіку та посилання на конференцію - https://t.me/MNTK_FEA
Вимоги до оформлення тез доповідей - завантажити
Попередня обов’язкова онлайн-реєстрація учасника – заповнити форму
Детальніше
☎️Контактна особа: Перетятко Юлія Вікторівна peretyatko.julia@gmail.com
Коли:
• Подання тез доповідей здійснюється до 15.03.2024
• Конференція – 24.03-30.03.2024
Де: Zoom
Super User
1 month ago
Співпраця КПІ над відновленням наших захисників
КПІ продовжує працювати над відновленням наших захисників разом із Благодійним фондом «Центр складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки» та Громадською спілкою «Центр міждисциплінарних фундаментальних і прикладних досліджень Людини».
Нещодавно був підписаний меморандум про співпрацю, у межах якого:
• займатимуться реабілітацією, ендопротезуванням і психічним здоров'ям;
• надаватимуть фахову психосоціальну підтримку постраждалим із надважкими станами (фантомні болі, контузії, ПТСР, порушення мовлення), повертаючи їх до повноцінного життя.
«КПІ сьогодні — це науковий, методичний, освітній хаб, і, якщо поєднати його можливості із зусиллями креативної команди психологів та реабілітологів, буде вагомий результат. Адже перемога — це не просто про шлях звитяги наших захисників на полі бою, перемога — це ще й ресурси та сила громадян, що залежать від їхнього психоемоційного, фізичного і ментального відновлення», — Василь Крутов, голова правління ГС «Центр міждисциплінарних фундаментальних і прикладних досліджень Людини».
У рамках співпраці планується:
- експериментальна робота з факультетом біомедичної інженерії (ФБМІ) та факультетом соціології і права (ФСП) з подолання найпоширеніших психоемоційних травм;
- експериментальна та наукова робота з Навчально-науковим механіко-машинобудівним інститутом (НН ММІ);
- розроблення нових методичних підходів і практичних рекомендацій за міжнародними стандартами.
Співпраця координується Центром протезування та реабілітації КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Super User
1 month 2 weeks ago
Super User
1 month 3 weeks ago
З Днем енергетика!
Дорогі енергетики! Прийміть найщиріші вітання з вашим професійним святом! Ви – ті, хто дарує світло та тепло в кожен український дім, навіть у найтемніші часи. Нехай у вашому житті завжди буде світло надії, тепло любові та енергія щастя. Міцного здоров'я вам, успіхів у роботі та сімейного затишку!
Кафедра Електричних мереж та систем
Super User
2 months ago
КПІ ім. Ігоря Сікорського запрошує відвідати День відкритих дверей КПІАбітFest!
Захід відбуватиметься у Науково-технічній бібліотеці ім. Г. І. Денисенка (Берестейский проспект, 37) 14 грудня 2024 року, з 10:00 до 14:00!
Ви матимете змогу познайомитись з університетом, поспілкуватися зі студентами та викладачами різних навчально-наукових інститутів і факультетів, послухати інформативні доповіді спікерів, отримати відповіді на актуальні питання.
На вас чекають екскурсії кампусом, наші екскурсоводи проведуть вас стежками історії й сьогодення університету.
Для участі в заході просимо заповнити реєстраційну форму
Чекаємо зустрічі з вами на КПІАбітFest!
Super User
2 months ago
Автономна система електрозабезпечення
Бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського
Зроблено ще один вагомий крок до енергонезалежності університету — встановлено автономну систему електрозабезпечення приміщень Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка КПІ ім. Ігоря Сікорського, що гарантує безперебійну роботу під час аварійних та стабілізаційних відключень електроенергії. Сонячну електростанцію з системою накопичення розмістили на даху будівлі.
Потужність генерації — 14,8 кВт
Загальна ємність зберігання енергії — 19,2 кВт-год
1 інвертор, 4 акумулятори великої ємності, 34 фотовольтаїчних модулей потужністю 435 Вт кожен, кабельна продукція та конструкційні кріплення.
Чому це дуже важливо?
⚡️Безперебійний доступ до електронних ресурсів. Забезпечується постійний доступ до інституційного репозитарію ELAKPI — архіву освітніх і наукових матеріалів.
⚡️Зростання цитованості наукових публікацій. Репозитарій ELAKPI стабільно індексується в Google Scholar, відповідно — підвищуватиметься вебприсутність і цитованість публікацій науковців університету. А це, своєю чергою, позитивно впливатиме на позиції КПІ ім. Ігоря Сікорського у Webometrics ranking of world’s universities, що враховує з-поміж іншого показники видимості й прозорості наукових публікацій.
⚡️Стабільний вайфай. Усі користувачі бібліотеки матимуть постійний доступ до інтернету, перебуваючи в її приміщеннях.
Завдяки цій інновації Київська політехніка посилюватиме стійкість та енергонезалежність!
Це також важливий внесок у сталий розвиток нашого університету. КПІ ім. Ігоря Сікорського — це завжди про розвиток!
Super User
2 months 3 weeks ago
Новини кафедри Електричних мереж та систем
20 листопада 2024 року спікер-експерт від VectorVS Чевела Едуард провів лекцію для студентів на тему: «Енергозбереження за методом CVR (conservation of voltage reduction)».
Студенти мали можливість поглибити свої знання щодо використання методу CVR в поєднанні з швидкодіючими пристроями компенсації реактивної потужності, та оцінити економічний ефект від встановлення пристроїв компенсації від інженерів-практиків.
21 листопада відбулась зустріч із здобувачами Житомирського агротехнічного фахового коледжу присвячену знайомству з освітньо-професійною програмою "Електричні системи і мережі", матеріально технічною базою, умовами навчання, проходження практики та працевлаштування, а також проживання та дозвілля наших студентів. Дякуємо здобувачам та викладачам за зустріч
Super User
3 months ago
У МОН заявляють, що студенти
мають більше платити за власну освіту
У держави немає грошей, щоб вкладати у якість підготовки студентів в університетах, тому виходом з цього є створення системи співфінансування здобуття освіти – держави і приватного сектора. Впровадження освітніх грантів є першим кроком до цього.
Таку думку висловив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.
За його словами, запровадження системи освітніх грантів призведе до того, що здобуття вищої освіти стане дорожчою. Він також висловив переконання, що якісна освіта має бути дорогою.
«Я не уявляю собі, як викладач і як людина, яка трошки розуміється на фінансовій частині університетського менеджменту, як можна підготувати будь-якого фахівця з вищою освітою за 25 тисяч грн на рік. А у нас є заклади вищої освіти, які таке пропонують. Так, переважно вони приватні, але тим не менш, 25 тисяч грн – приходь і плати. Це просто купівля диплому», – зазначає Винницький.
Він наголосив, що здобуття вищої освіти навіть у найбідніших країнах Європи не може коштувати менше ніж за 3 тисячі євро на рік.
«Коли ми говоримо про Німеччину це 6-8 тисяч євро на рік для того, щоби підготувати одного студента. Сьогодні у нас середня ціна одна тисяча євро. Фактично виходить 46-47 тисяч грн. Це означає, що у нас викладачі мало заробляють. Це означає, що у нас освіта низької якості, тому що очевидно, що викладачі не особливо зацікавленні. Нам треба піднімати середню вартість підготовки одного фахівця», – зазначає заступник міністра освіти і науки.
Окрім того, він повідомив, що у держави немає можливості сплачувати за підготовку студентів.
«Ми можемо це сказати в дуже соціалістичний спосіб – давайте держава надрукує грошей. Так не виходить. Держава не має більше грошей, щоб туди вкладати. Відповідно нам необхідно створювати систему співфінансування – частково піде від держави, частково від приватного сектора. І в такий спосіб освіта стане дорожчою і якіснішою. Це може звучати дещо дивно і це довготривалий процес, але ми маємо піднімати середню вартість підготовки одного студента. Це непопулярно, але це також одна з речей, яка стоїть за грантами. Тут не тільки про справедливість, тут насправді про якість», – сказав Винницький.
Super User
3 months 1 week ago
Про допуск студентів до атестації та
затвердження тем і наукових керівників
УКРАЇНА
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
«КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ імені ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО»
НАКАЗ № 4943-с
м. Київ 01 листопада 2024р.
Про допуск студентів до атестації та затвердження тем і наукових керівників магістерських дисертацій випускників освітнього ступеня «Магістр»
За студентським складом факультету електроенерготехніки та автоматики, денна форма навчання
Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» та з метою якісної підготовки до атестації випускників освітнього ступеня «Магістр»,
НАКАЗУЮ:
Допустити до атестації студентів, які виконали індивідуальний навчальний план, затвердити теми та призначити наукових керівників магістерських дисертацій:
Прізвище, ім’я, по батькові студента
Теми магістерських дисертацій
Посада, вчені ступінь та звання, прізвище й ініціали керівника МД
141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
освітня програма “Електричні системи і мережі”
Навчальна група ЕС-31мп
Алексєєв Кирило Борисович
Система автоматизованого регулювання електроживлення підприємства на базі фотоелектричної станції
Доцент, к.т.н. Богомолова О.С.
Булат Ростислав Юрійович
Система приєднання газопоршневої установки потужністю 35 МВт та дослідження її впливу на режими роботи прилеглої мережі
Доцент, к.т.н. Чижевський В.В.
Голуб Віталій Анатолійович
Підключення установки зберігання енергії до мережі 110 кВ
Доцент, к.т.н. Буслова Н.В.
Зінченко Ян Сергійович
Розширення генерації району з підключенням сонячної електростанції потужністю 110 МВт
Доцент, к.т.н. Буслова Н.В.
Крихтяк Владислав Володимирович
Дослідження схеми видачі потужності сонячної електричної станції 75 МВт
Доцент, к.т.н. Буслова Н.В.
Куликовський Денис Ігорович
Аналіз електричної мережі 110 кВ та визначення рівня наведеної напруги на її ділянці від ЛЕП 330 кВ
Професор, д.т.н. Кирик В.В.
Лола Михайло Олександрович
Аналіз енерговузла електричної мережі 10 кВ в перспективі переведення на напругу 20 кВ
Професор, д.т.н. Кирик В.В.
Малик Ілля Сергійович
Розвиток і оптимізація режиму роботи фрагменту електричної мережі системи розподілу
Доцент, к.т.н. Чижевський В.В.
Михальчук Владислав Сергійович
Дослідження засобів прогнозування сумарного електроспоживання в об'єднаній енергосистемі
Професор, д.т.н. Буткевич О.Ф.
Моцьо Сергій Андрійович
Оптимальний розвиток та розрахунок усталених режимів енергосистем
Доцент, к.т.н. Баженов В.А.
Оконечніков Вячеслав Олександрович
Електрична мережа 110 кВ та облік енергоресурсів на основі інтелектуальних систем
Ст. викладач, д.т.н. Халіков В.А.
Петрович Андрій Сергійович
Реконструкція розподільної електричної мережі з приєднанням локальних споживачів
В. о. завідувача кафедри, к.т.н. Кацадзе Т.Л.
Рій Ігор Вікторович
Реконструкція підстанції 110/10 кВ та аналіз навантажувальних режимів суміжної електричної мережі
В. о. завідувача кафедри, к.т.н. Кацадзе Т.Л.
Рябоштан Ростислав Володимирович
Районна електрична мережа 110 кВ та вимірювання і фіксація параметрів електроенергії
Ст. викладач, д.т.н. Халіков В.А.
Синиця Іван Олександрович
Оптимізація роботи електричних мереж із інтеграцією газотурбінних станцій
Доцент, к.т.н. Богомолова О.С.
Угольков Владислав Володимирович
Застосування математичних методів для оптимального розвитку електричних мереж енергосистем
Доцент, к.т.н. Баженов В.А.
Франчук Назарій Іванович
Оптимізація режиму роботи електричної мережі із джерелами ВДЕ за допомогою установки зберігання енергії
Доцент, к.т.н. Чижевський В.В.
Super User
3 months 2 weeks ago
12 листопада 2024 р. (вівторок) о 16-00 в рамках Міжнародної конференції молодих вчених, аспірантів та студентів "Сучасні проблеми електроенерготехніки та автоматики" у форматі відеозустрічі на платформі "ZOOM" відбудеться засідання секції "Електричні системи, мережі та керування ними".
До участі запрошуються молоді вчені, аспіранти та студенти, які навчаються за освітньою програмою "Електричні системи і мережі" та спорідненими освітніми програмами.
WEB-посилання на конференцію.
Ідентифікатор конференції: 820 7408 5522
Код доступу: 01848
Super User