Подяка від колективу КПІ

1 week 2 days ago
Подяка від колективу КПІ 8 липня добігла кінця робота Михайла Захаровича Згуровського на посаді ректора Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Цей період у житті університету можна охарактеризувати одним словом – «епоха».  І дійсно, з періодом, упродовж якого Михайло Згуровський очолював університет, – а це чверть його історії! – пов’язані величезні зміни в діяльності КПІ. Власне, за роки діяльності М.З.Згуровського на цій посаді відбулася трансформація колишнього великого вишу радянського зразка, що працював у системі залізного підпорядкування центру, в сучасний технічний різнопрофільний університет, добре відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами. Перебудова діяльності КПІ була тісно пов’язана з процесами трансформації держави та її господарчого комплексу, але колективу університету вдавалося впоратися з глобальними завданнями, які ставило життя. Ректор М.З.Згуровський завжди перебував у центрі всіх процесів, що відбувалися в житті країни, і виступав з ініціативами, які дозволяли університетові давати ефективну відповідь на виклики часу. При цьому він підтримував корисні ініціативи та продуктивні ідеї науковців, викладачів і студентів. У відповідь на потреби держави в КПІ відкривалися нові факультети і кафедри, народжувалися нові наукові школи й нові спеціальності, запроваджувалися цікаві інновації. Працювати з Михайлом Захаровичем було не завжди просто: для нього університет став другим домом і він дуже хотів, щоби все, що відбувається в цьому домі, завжди виходило досконалим. Але коли вдавалося досягти поставленої мети, всі ті, хто працював поруч з ним, знов і знов переконувалися в ефективності його ідей та справедливості його вимог. Для багатьох працівників університету, зокрема керівників більшості підрозділів, роки роботи з М.Згуровським стали справжньою професійною школою і, водночас, школою відповідальності та й, власне, школою життя. Отож  хочеться сподіватися, що для Михайла Захаровича Згуровського завершення роботи на посаді ректора – це не кінець роботи в КПІ, а початок нового цікавого її етапу. Дякуємо Вам, шановний Михайле Захаровичу, від імені колективу КПІ ім. Ігоря Сікорського!
Super User

Консультація до фахового іспиту до магістратури

1 week 2 days ago
Консультація до фахового іспиту до магістратури 17 липня в форматі відеоконференції GoogleMeet було проведено консультацію до фахового іспиту для вступників освітньо-професійної програми "Електричні системи і мережі" другого (магістерського) рівня вищої освіти. Ви можете ознайомитися з відеозаписом  та презентацією до консультації.
Super User

Календар вступника КПІ

2 weeks 2 days ago
Календар вступника КПІ У КПІ ім. Ігоря Сікорського активно проводяться профорієнтаційні заходи для кращого інформування вступників і батьків щодо умов вступу, навчального процесу, напрямів підготовки, можливостей для навчання, саморозвитку та дозвілля під час і після закінчення навчання. Все найголовніше в одному Google-календарі «КПІ Вступник»! Для вашої зручності було створено спеціальний Google-календар, у якому зібрані всі найважливіші заходи як щодо вступу до КПІ ім. Ігоря Сікорського, так і щодо вступної кампанії загалом: КПІАбітFest – загальноуніверситетський «День відкритих дверей», на якому розглядаються дуже важливі питання щодо вступу, а також надається інформація щодо всіх факультетів та навчально-наукових інститутів КПІ ім. Ігоря Сікорського. Дні відкритих дверей факультетів та навчально-наукових інститутів – на цих заходах можна більш детально ознайомитися з інформацією щодо спеціальностей, освітніх програм, навчання, поспілкуватися з представниками факультетів/інститутів щодо навчання, практики, працевлаштування, участі у програмах і проєктах, студентського життя тощо. Інженерний фестиваль «ТехноАртКПІ» – інший погляд на науку з творчим підходом, фестиваль творчості та креативу, який проходить раз на рік, але залишає позитивні емоції на весь рік. КПІSchool – серія тематичних профорієнтаційних заходів, на яких викладачі розповідають у цікавому форматі про навчання на різних спеціальностях, а також є можливість зануритися у життя університету. University for Teachers – cемінари для вчителів за різними напрямками (підготовка до НМТ, цікаві факти та експерименти для наповнення уроків). НМТ 2024 – основні дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2024 році. Вступ 2024 – основні дати вступної кампанії на бакалаврат у 2024 році. Також у подальшому на цей календар додаватимуться інші профорієнтаційні заходи КПІ ім. Ігоря Сікорського. Додавайте наш Google-календар «КПІ Вступник» до своїх календарів і не втрачайте можливість дізнатися більше про своє майбутнє навчання! Якщо у вас є запитання щодо вступу до КПІ ім. Ігоря Сікорського – долучайтеся до наших соціальних мереж і отримуйте відповідь! КПІ Вступник Telegram-чат Telegram-канал Instagram Facebook YouTube  
Super User

Студентки кафедри електричних мереж та систем взяли участь у Perspektywy Women in Tech Summit 2024

1 month ago
   З 12 по 13 червня 2024 року у Варшаві відбувся саміт молодих викладачок та студенток різних навчальних закладів Perspektywy Women in Tech Summit 2024.     Участь у саміті взяли студентки кафедри електричних мереж та систем Штефірца Єлизавета та Савіченко Поліна, які отримали можливість зануритися в море нових знань, відкрити для себе фантастичні можливості нових технологій та поспілкуватися з колегами з інших навчальних закладів.           В рамках саміту були проведені цікаві воркшопи та захоплюючих лекції, бесіди з однодумцями та партнерами з Hebron IТ Academy, Львівської політехніки та Поліського Національного Університету.
Super User

День вступника КПІ

1 month ago
     Навчальний рік вже завершився, позаду гарячі дні НМТ, але ще перебуваєте в роздумах, що робити далі? Отримати вичерпні відповіді на всі свої запитання Ви зможете в рамках університетського заходу «День вступника. Відчуй КПІ!», який відбудеться 29 червня 2024 р. з 10.00 до 15.00 біля 1-го корпусу КПІ (м. Київ, пр-т Берестейський, 37, біля станції метро "Політехнічний інститут").      Якщо Ви хочете познайомитися з КПІ ім. Ігоря Сікорського, долучитися до активностей та відчути університетську атмосферу, поспілкуватися напряму зі студентами, спробувати себе на різноманітних майстер-класах від факультетів, виграти призи, пройшовши цікавезний квест, побачити, які можливості пропонує КПІ ім. Ігоря Сікорського в позанавчальний час, запрошуємо відвідати унікальний захід «День вступника. Відчуй КПІ!». В межах заходу будуть працювати наступні локації: - КПІ-Expo – представлення факультетів/інститутів, розробок наукових та інженерних гуртків і не тільки - Чат-альтанка – спілкування гостей із студентами університету на актуальні для вступників теми, а саме:   -- «Більше ніж код: сучасні інженерні спеціальності КПІ»,   -- «Можливості, які відкриває академічна мобільність»,  -- «Партнерство університету з великими компаніями. Дуальна освіта»,   --  «Міфи й правда: перспективи розвитку ШІ»,   --  «Hard & Soft Skills: розвиток та застосування на практиці. Тайм-менеджмент: поєднання навчання з участю в студентському житті»,   --  «Студентське життя. Сучасні виклики студентству та як з цим боротися»,  -- Локація Студмістечка – всі відповіді щодо поселення та проживання в гуртожитках університету,   -- Інтерактивно-спортивна локація - проведення настільних ігор та спортивних змагань тощо,  -- Соціально-просвітницька локація – від волонтерства та благодійності до соціально активної позиції студентства,   --  Квест з призами,   --  Екскурсії кампусом,   --  Локація Студентських ініціатив. Пориньте разом із студентами в атмосферу КПІ та проведіть вихідні з користю для себе! Приходьте самі та приводьте своїх друзів!!! Чекаємо Вас 29 червня 2024 з 10.00 до 15.00 біля 1го корпусу КПІ (пр-т Берестейський, 37) Джерело: https://kpi.ua/node/20789
Super User

Відбувся захист магістрів за освітньо-науковою програмою

1 month 1 week ago
Відбувся захист магістрів за освітньо-науковою програмою      Сьогодні, 12 червня 2024 р, вперше за останні 5 років, на кафедрі електричних мереж та систем в очному форматі відбувся захист магістерських дисертацій освітньо-наукокової програми підготовки "Електроенергетика та електромеханіка".     Вітаємо наших випускників Анжеліку Слободян, Анастасію Ніколаєву, Дениса Кравченка з успішним захистом кваліфікаційних робіт та бажаємо міцного здоров'я, благополуччя, професійних успіхів та мирного неба!                  
Super User

КПІ перший в рейтингу «Топ-200 Україна 2024»

1 month 1 week ago
КПІ перший в рейтингу «Топ-200 Україна 2024» Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта», в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence, презентував наступний, вісімнадцятий академічний рейтинг ЗВО України «Топ-200 Україна 2024». При складанні цьогорічного рейтингу враховувалися сучасні тенденції розвитку вищої освіти, яка знаходиться в стані глибинних змін в ході здійснюваних реформ та зазнає великих втрат в результаті повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну. Враховувалася всебічність і багатогранність діяльності університетів. З цією метою, для визначення результатів роботи університетів, їх діяльність сукупно оцінювалася з використанням великих масивів даних (узагальнених за декілька років) на широкій базі важливих показників (6 міжнародних і 4 національних). Як і в минулому році КПІ став першим у цьому рейтингу. До п’ятірки кращих увійшли Київський національний університет імені Тараса Шевченка (друге місце), Національний університет «Львівська політехніка», Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна і Сумський державний університет посіли третє, четверте і пяте місця відповідно.
Super User

Про допуск студентів до атестації та затвердження тем і керівників

1 month 2 weeks ago
Про допуск студентів до атестації та затвердження тем і керівників магістерських дисертацій та дипломних проєктів бакалаврів УКРАЇНА МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ  ТЕХНІЧНИЙ  УНІВЕРСИТЕТ  УКРАЇНИ «КИЇВСЬКИЙ  ПОЛІТЕХНІЧНИЙ  ІНСТИТУТ імені  ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО» НАКАЗ № 2127-c м. Київ                                                                                                                        «   28  »       05       2024р. Про допуск студентів до атестації та затвердження тем і керівників дипломних проєктів (робіт) випускників освітнього ступеня «Бакалавр» За студентським складом факультету електроенерготехніки та автоматики денна форма навчання                Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» та з метою якісної підготовки до атестації випускників освітнього ступеня «Бакалавр», НАКАЗУЮ: Допустити до атестації студентів, які виконали індивідуальний навчальний план, затвердити теми й призначити керівників дипломних проєктів (робіт): № з/п Прізвище, ім’я, по батькові студента Назва дипломних проєктів Посада, вчені ступінь та звання, прізвище й ініціали керівника  ДП Спеціальність: 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, освітня програма  Електричні системи і мережі Навчальна група    ЕС-01 1 Густий Діомид Олександрович Системи комбінованого електропостачання з відновлюваними джерелами енергії Професор, д.т.н. Буткевич О.Ф. 2 Кузенний Єгор Олександрович Оптимізація розвитку та розрахунок режимів електричних мереж енергосистем Доцент, к.т.н. Баженов В.А. 3 Куплінов Володимир Андрійович Вибір оптимальної конфігурації електричної мережі 110 кВ Доцент, к.т.н. Баженов В.А. 4 Курганський Богдан Дмитрович Підвищення пропускної здатності електричних мереж та стійкості електроенергетичних систем на базі використання статичних синхронних  компенсаторів Професор, д.т.н. Буткевич О.Ф. 5 Лугін Денис Максимович Усталені та комутаційні перехідні режими електропередачі "Хмельницька АЕС-Жешув"" В. о. завідувача кафедри, к.т.н. Кацадзе Т.Л. 6 Олексієнко Олексій Олександрович Дослідження режимів роботи електричних мереж прикордонного регіону ОЕС України Доцент, к.т.н. Чижевський В.В. 7 Рижий Олексій Сергійович Підключення вітрової електростанції до мережі 110 кВ Доцент, к.т.н. Буслова Н.В. 8 Яковчук Олексій Богданович Питання оптимізації розвитку та розрахунок режимів електричних мереж енергосистем 110 кВ Доцент, к.т.н. Баженов В.А. Навчальна група    ЕС-02 1 Барабаш Антон Володимирович Районна електрична мережа 110  кВ з енерговузлом 20 кВ в режимі з ізольованою нейтраллю Професор, д.т.н. Кирик В.В. 2 Грищенко Володимир Дмитрович Розподільна багатоконтурна мережа 110 кВ Старший викладач, д.т.н. Халіков В.А. 3 Козенко Олександр Максимович Вибір оптимальної конфігурації та розрахунок усталених режимів електричних мереж 110 кВ Доцент, к.т.н. Баженов В.А. 4 Кравченко Дмитро Олексійович Вибір оптимальної конфігурації та розрахунок усталених режимів енергосистеми Доцент, к.т.н. Баженов В.А. 5 Мельник Дмитро Віталійович Замкнена мережа 110 кВ з енерговузлом 20 кВ в режимі з резистивно заземленою нейтраллю (10 Ом) Професор, д.т.н. Кирик В.В. 6 Обараз Олександр Вікторович Електрична мережа 110 кВ з енерговузлом 20 кВ в режимі з резистивно заземленою нейтраллю (15 Ом) Професор, д.т.н. Кирик В.В. 7 Погребінський Гліб Валентинович Мережа 110 кВ з енерговузлом 20 кВ в режимі з резистивно заземленою нейтраллю (20 Ом) Професор, д.т.н. Кирик В.В. 8 Сеник Владислав Олександрович Визначення оптимальної конфігурації та розрахунок усталених режимів мережі енергопостачання району Старший викладач Панєнко О.М. 9 Середа Володимир Анатолійович Районна електрична мережа напругою 110 кВ Старший викладач, д.т.н. Халіков В.А. 10 Сокотун Вадим Русланович Особливості режимів роботи електричної мережі із гібридними електричними станціями Доцент, к.т.н.  Богомолова О.С. 11 Ткаченко Андрій Володимирович Районна мережа з повітряними лініями електропередавання Старший викладач, д.т.н. Халіков В.А. 12 Шульга Олексій Сергійович Питання оптимізації розвитку електричних мереж енергосистем Доцент, к.т.н. Баженов В.А. УКРАЇНА/ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ  ТЕХНІЧНИЙ  УНІВЕРСИТЕТ  УКРАЇНИ «КИЇВСЬКИЙ  ПОЛІТЕХНІЧНИЙ  ІНСТИТУТ  імені  ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО» НАКАЗ № 2128-c м. Київ                                                                                                                        «   28  »       05       2024р. Про допуск студентів до атестації та затвердження тем і керівників дипломних проєктів (робіт) випускників освітнього ступеня «Бакалавр» За студентським складом факультету електроенерготехніки та автоматики денна форма навчання                Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» та з метою якісної підготовки до атестації випускників освітнього ступеня «Бакалавр», НАКАЗУЮ: Допустити до атестації студентів, які виконали індивідуальний навчальний план, затвердити теми й призначити керівників дипломних проєктів (робіт): № з/п Прізвище, ім’я, по батькові студента Назва дипломних проєктів Посада, вчені ступінь та звання, прізвище й ініціали керівника  ДП Спеціальність: 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, освітня програма  Електричні системи і мережі Навчальна група    ЕС-п11 1. Бондаренко Сергій Андрійович Розподільна електрична мережа змінного струму 110 кВ Старший викладач, д.т.н. Халіков В.А. 2. Калініченко Микола Вікторович Робота вітрової електростанції в мережах півдня України Асистент Моссаковський В.І. 3. Куліш Євгеній Русланович Прогнозування потужності генерації відновлювальних джерел енергії та оптимізація режимів роботи електричних мереж Доцент, к.т.н.  Богомолова О.С. 4. Луговий Ярослав Олексійович Обґрунтування підключення вітрової електростанції до регіональних електричних мереж Асистент Моссаковський В.І. 5. Макогон Дмитро Сергійович Інтеграція біогазової установки в розподільні електричні мережі Старший викладач Янковська О.М. 6. Максименко Богдан Олегович Оптимальний розвиток та розрахунок усталених режимів енергосистем Доцент, к.т.н. Баженов В.А. 7. Палій Михайло Вікторович Аналіз та оптимізація процесу інтеграції нової сонячної станції до електричної мережі Доцент, к.т.н.  Богомолова О.С.   Декан ФЕА         Олександр ЯНДУЛЬСЬКИЙ    
Super User

Держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся зі студентами КПІ ім. Ігоря Сікорського

2 months ago
Держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся зі студентами КПІ ім. Ігоря Сікорського «Україна заслуговує на свободу, рівність і безпеку. Америка та партнери мають план, як це зробити», — наголосив держсекретар США Ентоні Блінкен, виступаючи перед студентами та колективом Київської політехніки. Блінкен підкреслив, що українці завадили Путіну реалізувати його мету — «стерти Україну з карти світу». Американський дипломат зазначив, що США завжди будуть за Україну, надаватимуть військову та економічну підтримку і пришвидшуватимуть її вхід до НАТО. «З нашою підтримкою український народ може і здобуде своє бачення майбутнього. Це буде вільна, незалежна, демократична країна, повністю інтегрована у євроатлантичний простір», — сказав Блінкен. Під час зустрічі Ентоні Блінкен відзначив внесок Київської політехніки у майбутню перемогу: «Ваш університет, його випускники, студенти, викладачі стали на захист своєї країни. Вони залишили вдома своє минуле життя, рідних і близьких. Імена тих, хто відав своє життя за свободу України, увіковічені тут, у кампусі. Серед них — відомі науковці, ілюстратори, музиканти, спортсмени». Своєю чергою ректор КПІ Михайло Згуровський відзначив: «Наші народи були разом у часи другої світової війни і зараз ви підтримуєте нас. Ми дякуємо за підтримку у боротьбі за незалежність. Сьогодні в США працює багато Київських політехніків. У вашій країні працює багато київських політехніків — близько пів тисячі у Майкрософт, а також в інженерному центрі Боїнг. Ми готові й надалі розширювати межі нашої співпраці». Ентоні Блінкен перебуває з візитом у Києві. Під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським він висловив сподівання, що разом із партнерами Україні вдасться зробити наступні місяці успішними на полі бою.
Super User

Рейтинг університетів за показниками Scopus 2024 року

2 months 2 weeks ago
Рейтинг університетів за показниками Scopus 2024 року Результати рейтингу ґрунтуються на показниках цитування наукових статей, опублікованих закладами освіти або їхніми фахівцями. Рейтинг створено за результатами наукометричного моніторингу суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus у квітні 2024 року. База даних Scopus постійно індексує понад 25 тисяч періодичних і неперіодичних наукових видань з технічних, медичних і гуманітарних наук. До цієї бази потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій, книжкових видань тощо. У рейтинговій таблиці українські університети ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на числі наукових публікацій і кількості їх цитувань. Згідно з результатами рейтингу 2024 року найвищий індекс Гірша серед українських закладів вищої освіти має Київський національний університет ім. Шевченка. Друге місце рейтингу Scopus посідає Харківський національний університет ім. Каразіна. На третій позиції – Львівський національний університет ім. Франка. Четверту сходинку рейтингу обійняв Одеський національний університет ім. Мечникова. На п’ятому місці рейтингу найбільш цитованих освітніх закладів розташувався Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського». Шосту сходинку рейтингу Scopus посів Сумський державний університет . Чернівецький національний університет ім. Федьковича обійняв сьому позицію рейтингу. Два львівські виші: Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького та Національний університет «Львівська політехніка» – розташувалися на восьмій і дев’ятій сходинках цьогорічного рейтингу. Замикає першу десятку рейтингу університетів за показниками бази даних SciVerse Scopus Прикарпатський національний університет ім. Стефаника. РЕЙТИНГ ВИШІВ ЗА ПОКАЗНИКАМИ БАЗИ ДАНИХ SCIVERSE SCOPUS Місце Заклад освіти Кількість публікацій Кількість цитувань Індекс гірша 2024 Індекс гірша 2023 Різниця (2024–2023) 1 Київський національний університет імені Тараса Шевченка 26233 207173 129 117 12 2 Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна 13961 101782 89 85 4 3 Львівський національний університет імені Івана Франка 10060 73255 78 74 4 4 Одеський національний університет імені І. І. Мечникова 4816 37046 75 72 3 5 Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» 13033 62583 74 70 4 6 (+1) Сумський державний університет 5341 54293 73 62 11 7 (-1) Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича 5031 29500 70 69 1 8 (+1) Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького 2614 23353 66 60 6 9 (-1) Національний університет «Львівська політехніка» 13291 68814 65 61 4 10 Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника 1 962 24114 63 59 4 Дані рейтингу актуальні станом на 24 квітня 2024 року. У рейтинг включено лише ті заклади вищої освіти, що мають у Scopus окремі Affiliation ID в офіційному переліку та відповідають на пошуковий запит «Ukraine» у полі пошуку «Affilation Search». У список не включено заклади, що мають значення індекса Гірша менше ніж 1. Індекс Гірша дорівнює N, якщо науковець чи науковий заклад опублікував N наукових статей, кожна з яких була процитована щонайменше N разів, а решта ж статей були процитовані менше, ніж N разів. Наприклад, Київський національний університет ім. Шевченка має індекс, що дорівнює 129: це означає, що цей заклад опублікував 129 наукових статей, кожна з яких процитована щонайменше 129 разів. Інші ж статті університету ім. Шевченка були процитовані менше ніж 129 разів.  Scopus – бібліографічна і реферативна база даних, а також інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Розробником і власником Scopus є видавнича корпорація Elsevier. Дані Scopus, окрім іншого, використовуюють для складання деяких рейтингів провідних університетів світу, наприклад Times Higher Education або QS World University Rankings.
Super User

Оголошено громадське обговорення освітньо-професійних програм, які впроваджує кафедра Електричних мереж та систем

3 months ago
Оголошено громадське обговорення освітньо-професійних програм, які впроваджує кафедра Електричних мереж та систем Запрошуємо всіх стейкхолдерів (здобувачів вищої освіти, випускників освітньої програми, роботодавців, представників академічної спільноти, співробітників КПІ ім. Ігоря Сікорського, представників інших груп стейкхолдерів) залишити відгуки, побажання та пропозиції для покращення освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» за посиланням
Super User

Освітні програми КПІ — серед найкращих у світі

3 months 1 week ago
Освітні програми КПІ — серед найкращих у світі Компанія QS Quacquarelli Symonds опублікувала чотирнадцяте видання предметного рейтингу університетів світу (QS World University Rankings by Subject 2024). Цього року було ранжовано понад 16 300 навчальних програм за різними предметами, що на 600 більше, ніж минулого року. Проаналізовано 1559 закладів, у тому числі 64 новачки. У 14-му випуску рейтингу було представлено п’ять галузей знань: мистецтво та гуманітарні науки, інженерія та технології, науки про життя та медицина, природничі науки а також соціальні науки та менеджмент. У межах цих п’яти областей також включено 55 спеціальностей. Музика є абсолютно новою для випуску 2024 року. Університети ранжуються за різними показниками, включаючи академічну репутацію, репутацію роботодавця та індекс Міжнародної дослідницької мережі (IRN). Україна представлена 8 освітніми інституціями у 14 дисциплінах Українські виші представлено у всіх 5 категорях. Найбільше місць виборов Київський національний університет імені Тараса Шевченка - у 4 галузевих категоріях 10 предметів. Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" з 4 предметами у 2 галузевих категоріях - на другому місці. ЗВО Rank Галузева категорія Предмет Lviv Polytechnic National University 151-160 Engineering and Technology Engineering - Petroleum National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute" 301-350 Engineering and Technology Electrical and Electronic Engineering National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute" 351-400 Engineering and Technology Mechanical, Aeronautical & Manufacturing Engineering National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute" 351-400 Engineering and Technology Computer Science and Information Systems Lviv Polytechnic National University 451-500 Engineering and Technology Computer Science and Information Systems Taras Shevchenko National University of Kyiv 451-500 Engineering and Technology Computer Science and Information Systems National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" 451-500 Engineering and Technology Mechanical, Aeronautical & Manufacturing Engineering Kharkiv National University of Radio Electronics 501-550 Engineering and Technology Computer Science and Information Systems V. N. Karazin Kharkiv National University 601-650 Engineering and Technology Computer Science and Information Systems National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" 701-720 Engineering and Technology Computer Science and Information Systems   Taras Shevchenko National University of Kyiv 301-350 Natural Sciences Physics & Astronomy Taras Shevchenko National University of Kyiv 401-450 Natural Sciences Chemistry Taras Shevchenko National University of Kyiv 401-450 Natural Sciences Mathematics V. N. Karazin Kharkiv National University 501-550 Natural Sciences Physics & Astronomy National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute" 551-600 Natural Sciences Physics & Astronomy   Taras Shevchenko National University of Kyiv 101-150 Social Sciences & Management Hospitality & Leisure Management Yaroslav Mudryi National Law University 151-200 Social Sciences & Management Law & Legal Studies Taras Shevchenko National University of Kyiv 201-250 Social Sciences & Management Law & Legal Studies Taras Shevchenko National University of Kyiv 501-550 Social Sciences & Management Business & Management Studies Taras Shevchenko National University of Kyiv 501-550 Social Sciences & Management Economics & Econometrics   Taras Shevchenko National University of Kyiv 301-320 Arts & Humanities Linguistics Taras Shevchenko National University of Kyiv 301-340 Arts & Humanities Modern Languages   National University of Life and Environmental sciences of Ukraine 351-400 Life Sciences & Medicine Agriculture & Forestry
Super User

Профспілка просить диференціювати зарплати освітян

3 months 2 weeks ago
Профспілка просить диференціювати зарплати освітян Профспілка працівників освіти і науки звертає увагу Кабінету Міністрів на необхідності диференціації заробітної плати освітян, з урахуванням професійної кваліфікації, складності, важливості та відповідальності їхньої роботи. Про це йдеться у зверненні Освітньої профспілки до уряду, зважаючи на збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 1 квітня до рівня 8000 грн. Через це у профспілці підкреслюють необхідність прийняття постанови про встановлення з 1 квітня посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС у розмірі 3600 грн. На сьогодні посадовий оклад педагогічного працівника найвищої кваліфікаційної категорії за 14 тарифним розрядом ЄТС становить 7732 грн і є нижчим на 268 грн від мінімальної зарплати. За 14 тарифним розрядом оплачуються також висококваліфіковані викладачі, інші педагоги закладів фахової передвищої та професійно-технічної освіти, керівники шкіл, де навчається до 300 учнів, та директори переважної більшості ясел-садків. Керівникам закладів позашкільної освіти посадові оклади передбачені на рівні 13 тарифного розряду, що на 747 гривень нижче мінімальної зарплати. Керівникам закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти з кількістю учнів та студентів до 300 осіб посадовий оклад встановлюється 15 тарифним розрядом в розмірі 8243 грн. Зважаючи на це, оплата праці всіх інших працівників закладів та установ освіти, окрім науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, за виконану місячну норму праці буде з 1 квітня однаковою, на рівні 8000 грн, незалежно від складності роботи, її важливості і відповідальності. «Тому освітянська громадськість розраховує на якнайшвидше прийняття Урядом постанови про збільшення посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС до рівня 3600 гривень, що, як витікає із Державного бюджету України на 2024 рік, забезпечено відповідними його призначеннями», – підкреслили у Профспілці працівників освіти і науки.
Super User
Subscribe to Новини сайту кафедри ЕМС (ФЕА) feed