1 серпня 2014 року в Залі засідань Вченої ради Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» відбулася урочиста церемонія відкриття Дев’ятої міжнародної літньої школи «AACIMP-2014» «Досягнення й застосування сучасної інформатики, математики та фізики».

З вітальним словом від НТУУ «КПІ» перед слухачами і викладачами школи виступив ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський, а також керуючі партнери і спонсори Літньої школи та програмні координатори стрімів.

Літня школа «Досягнення й застосування сучасної інформатики, математики та фізики» (Achievements and Applications of Contemporary Informatics, Mathematics and Physics – AACIMP) – це науково-освітній проект, який впродовж уже дев’яти років успішно реалізується Науковим товариством студентів та аспірантів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (НТСА НТУУ «КПІ»).

Для студентів участь у Літній школі AACIMP – це нагода здобути нові знання та навички і, водночас, познайомитися з однолітками, які розділяють їхні захоплення, та відпочити. А ще – послухати лекції визнаних фахівців відповідних галузей з різних країн і особисто з ними поспілкуватися. Тому щороку кількість учасників Літньої школи НТУУ «КПІ» зростає. Цього року для участі зареєструвалося 105 осіб з 19 країн світу.

Літня школа AACIMP працює у форматі традиційної школи – впродовж двох тижнів учасники відвідують різноманітні заняття – лекції, практики, семінари тощо. Академічна частина проекту передбачає також участь у пленарних засіданнях, круглих столах і екскурсіях до різноманітних лабораторій, інститутів та ін. Причому зі студентами працюватимуть відомі вчені, дослідники й експерти з Австрії, Великобританії, Естонії, Італії, Канади, Німеччини, Росії, США, Туреччини, України, Франції, Швейцарії та Швеції.

Цьогорічна програма Літньої школи представлена такими напрямами-стрімами:

  • Дослідження операцій: логістика і фінанси. Курси цього стріму дозволять учасникам ознайомитися з широким спектром моделей, які використовуються фахівцями для пошуку і прийняття найкращих рішень в умовах невизначеності, властивої сучасному світу;
  • Прикладні комп’ютерні науки: аналіз даних. Цього року стрім буде присвячено вивченню технік отримання та зберігання даних, також учасники ознайомляться з основними методами статистичної обробки, аналізу даних (data mining) і принципами машинного навчання (machine learning). Усі ці технології будуть проілюстровані кейсами застосування в різних сферах суспільного життя;
  • Енергетика: енергоефективність будівель. Центральною темою стріму стануть методи і підходи створення енергоефективних будівель – будуть розглянуті різноманітні підходи та технології для підвищення їх енергетичної ефективності. Частина курсів представлена у вигляді реалізованих в Україні кейсів представниками компаній та ради міста;
  • Нейронауки. Головним завданням стріму є ознайомлення учасників із сучасними досягненнями нейронаук та основними прикладами практичного застосування аналітичних принципів і пакетів програм для моделювання роботи мозку.

Звичайно, окрім навчальної програми, Літня школа вже традиційно пропонує своїм учасникам багату на заходи та цікаві події культурну програму: знайомство з Києвом, квести, кіноклуб, вечори різноманітних ігор, екскурсії та багато іншого.

Одразу ж після відкриття Літньої школи AACIMP-2014 пройшло й перше пленарне засідання в рамках її програми – лекція доктора Сергія Яковенка (Медичний університет Західної Вірджинії, Лабораторія нейроінженерії) на тему : «Мозок, тіло і робототехніка. Діалог між біологічною та штучною машинами».

Проект розраховано на інтелектуальну соціально-активну молодь, що прагне до саморозвитку, цікавиться сучасним станом науки й планує в майбутньому займатися науково-дослідницькою та інноваційною роботою. Учасники Літньої школи мають можливість уже сьогодні дізнатися з перших вуст те, про що світ дізнається лише завтра.

Дата події