Щороку відділення тенісу приймає новачків, які вибрали цей вид спорту для занять з фізвиховання. Щоб навчання було ефективним, викладачеві, крім удосконалення навчального плану та застосування відповідних методик, потрібно розуміти, як живуть і  чим цікавляться студенти. Для цього відділення тенісу регулярно проводить опитування.

На жаль, сучасні молоді люди в основному ведуть малорухливий спосіб життя і не замислюються, що 6–8 годин лекцій та  2 години самостійних занять потребують рухової компенсації, причому не тільки за навчальним розкладом, але і самостійно. За результатами опитування, проведеного в листопаді, виявилося, що активними наших студентів не назвеш: 45% надають перевагу пасивному дозвіллю, 68% назвали своїм типовим дозвіллям розваги за допомогою комп'ютера й мобільних пристроїв; читання книжок – 60%. Студенти витрачають багато часу на навчання, і це логічно і похвально, але вільні години, які вони для свого здоров'я могли б приділити фізкультурі і спорту, у них зайняті роботою, читанням, комп'ютерними іграми, посиденьками у кафе чи кіно, іншими такими ж малорухливими заняттями.

Із обнадійливого: 51% опитаних назвали фізкультуру і спорт серед видів дозвілля протягом останнього місяця, 46% стверджували, що якби більше вільного часу, то вони займалися б спортом. Це лише наміри, але добре, що такі думки є, адже з кожним роком навчання в такому малорухливому режимі шанси зіпсувати здоров'я зростають.

Дослідження показало: фізкультура для студентів-тенісистів є певною цінністю, і частина молодих людей знаходить для неї час навіть за умови великого академічного навантаження. Можливо, це результат наслідування образів підтягнутих юнаків і дівчат у модному спортивному одязі, якими повниться медіапростір. Можливо, це усві­домлений вибір активного дозвілля та турбота про своє здоров'я. У будь-якому випадку, завдання викладачів – укріплювати бажання студентів вести здоровий спосіб життя, робити заняття з фізвиховання цікавими й підтримувати  студентські спортивні ініціативи.

Інф. відділення тенісу кафедри фізвиховання ФБМІ

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.