З 6 по 11 березня у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбувся черговий ХІІІ Всеукраїнський студентський турнір фізиків. У цьому році наш університет вперше відрядив на турнір дві команди. Вони змагалися із іншими 4-ма командами – представниками фізичного та фізико-технічного факультетів Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна. За результатами 4-х відбіркових боїв уперше в історії турніру одна з наших команд ("Каноніри КПІ") пройшла до фіналу. На цьому вона не зупинилася і у фіналі здобула друге місце, пропустивши попереду себе лише команду фізико-технічного факультету ХНУ ім. В.Н.Каразіна. Понад те, капітан команди "Каноніри КПІ" студент ФТІ Павло Радчук став переможцем в особистому заліку, а студент ТЕФ Владислав Філонов і студент ФТІ Влад Соколовський отримали дипломи ІІ ступеня.
Успіх на турнірі став можливим завдяки наполегливій праці студентів і командному духу, що панував серед його учасників. Підготовка до боїв відбувалась з вересня і не припинялася навіть уночі в готелі під час турніру. Так, задля того, щоби поліпшити експериментальні дані для фінальної задачі, студент ФТІ Михайло Флакс разом з іншими учасниками команди до пізнього вечора проводили вимірювання в лабораторії фізико-технічного факультету ХНУ в П'ятихатках, а потім усю ніч обробляли отримані результати. Взагалі, важко переоцінити роль кожного учасника наших команд: кожен з них зробив цікаве дослідження і яскраво представив його результати. Вже згаданий Михайло Флакс у фіналі розповідав про цікаве теоретичне та експериментальне дослідження зміни альбедо твердих тіл при їх зволожуванні. Ілля Ольховик сконструював левітатор, що працює на ефекті іонної тяги, Владислав Філонов розробив схему приладу для визначення ентропії. Крім, власне, розв'язання задач, формат турніру вимагав від учасників неабияких умінь щодо тактики ведення дискусії, спроможності відстоювати свою думку в науковій полеміці, як це вимагається в ході фізбоїв, які за своєю схемою нагадують засідання спеціалізованої ради із захисту дисертацій.
Варто сподіватися, що здобуті навички та сформовані командні традиції сприятимуть подальшому розвитку СТФ в нашому університеті, та що наступного року нашу команду чекатимуть нові яскраві досягнення!