Всесвітньо відомі вчені - засновники науково-педагогічних шкіл

КПІ ім.Ігоря Сікорського має багату і славетну історію. Його славу створювали натхненною, самовідданою працею видатні вчені і педагоги, які перетворили КПІ в унікальний навчальний та науковий заклад, і його випускники, що зробили видатний внесок у розвиток науки і техніки у ХХ сторіччі – вітчизняної та світової.

Інноватор транспортної авіації США

КПІ має багату історію підготовки талановитих інженерів, конструкторів і науковців, які зробили значний внесок у різні напрями науково-технічного прогресу.

Мрії про космічні поселення. До 85-річчя від дня народження видатного випускника КПІ Володимира Фартушного

З настанням ери космічних польотів інженери-конструктори захопилися ідеєю створення орбітальних космічних  комплексів і навіть цілих поселень людей на навколоземній орбіті та на Місяці. Спочатку їх планувалося формувати шляхом стикування кораблів між собою.

Професорові Юрію Францовичу Зіньковському - 90!

17 березня 90 років виповнилося Юрію Францовичу Зіньковському – видатному українському вченому, педагогу, організатору освіти, професору, доктору технічних наук, академіку Національної академії педагогічних наук України, лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки.

Професор Микола Петрович Калабухов: вчений, педагог, фізик-експериментатор. До 120-річчя від дня народження

Напевно багато хто з випускників КПІ 60–90-х років ХХ століття пам'ятають, що одним із базових посібників з фізики, які вони використовували під час підготовки до вступу в інститут, був "Справочник по физике для поступающих в вузы" під редакцією професора М.П.Калабухова.

Ігор Леонідович Обозненко: доля вченого в контексті історії. Пам'яті засновників вітчизняної гідроакустики

Про молоді літа звично згадуєш з любов'ю. Особливо про тих людей, які зустріли нас, студентів 60-х років минулого століття, коли ми вперше переступили поріг нашої альма-матер – Київського політехнічного інституту і його кафедри акустики. Звідти стартувало наше наукове та студентське життя…

Професор Костянтин Ілліч Ващенко: вчений, педагог, інженер-новатор. До 120-річчя від дня народження

Видатний український вчений-ливарник, який зробив вагомий внесок у розвиток і вдосконалення ливарного виробництва та в науку про лиття металів і сплавів, Костянтин Ілліч Ващенко (1900 – 1992) увійшов в історію науки і техніки як металург-новатор і, водночас, талановитий інженер.

До 175-річчя від дня народження першого ректора КПІ

Віктор Львович Кирпичов народився 26 вересня (8 жовтня) 1845 року у маєтку Бардіно на Псковщині (Росія) у сім'ї інженера-підполковника Лева Матвійовича Кирпичова, викладача математики Миколаївського інженерного військового училища (Санкт-Петербург).

До дня народження Ігоря Сікорського

25 травня народилася легенда світового авіабудування – Ігор Сікорський. Ігор Іванович увійшов в історію як геніальний авіаконструктор, піонер створення багатомоторних літаків та гелікоптерів, філософ та просто мрійник, який прагнув злетіти до неба.

Педагог-новатор Федір Петрович Яремчук

Напевно, немає серед випускників КПІ середнього та старшого віку таких, хто не пам'ятав би підручників, посібників і довідників з математики, написаних Федором Петровичем Яремчуком. А збірник задач для вступників до вищих навчальних закладів, який він підготував спільно з Шалвою Горделадзе та Миколою Кухарчуком, для кількох поколінь абітурієнтів взагалі був однією з настільних книжок

Підписка на Визначні науковці КПІ