Обозненко Ігор Леонідович. Пам'яті колеги

27 листопада цього року мало виповнитися 75 років від дня народження доцента кафедри акустики НТУУ "КПІ" Ігоря Леонідовича Обозненка – видатного фахівця у галузі акустики. На жаль, уже 9 років немає його з нами.

Вчений і педагог І.Л.Обозненко гармонійно успадкував таланти своїх предків – прадіда адмірала А. Єлагіна і дідуся К. Смирягіна, видатного педагога, викладача і директора Києво-Фундуклеївської гімназії.

Творча діяльність І.Л. Обозненка розпочиналася в сувору добу "холодної війни" 60-х рр., коли він брав активну участь у розробці гідроакустичних комплексів, що були на озброєнні Військово-Морського флоту СРСР.

Його творча діяльність належним чином була вшанована в науковому світі. Дійсний член Російського та Американського акустичних товариств, дійсний член Американського фізичного товариства Ігор Леонідович Обозненко гідно підтримував наукові традиції радянської школи акустики. Творчий доробок ученого (більше 300 праць) охоплює надзвичайно широкий спектр його наукових інтересів – від антенної техніки і проблем класифікації підводних об'єктів до медицини й досліджень космосу.

Ігор Леонідович був щасливою людиною, напевно тому, що наукова діяльність стала змістом його короткого (65 років), але прекрасного життя. Саме про це казали його колеги і студенти минулих випусків, які й проводили Ігоря Леонідовича в останню путь.

Минає час із дивовижною швидкістю... Разом із родичами пам'ять видатного вченого і педагога вшановують його колеги та численні учні, які плідно працюють в усіх куточках земної кулі.

Володимир Скринченко