У Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» історично склалися славні спортивні традиції, які підтримувались і збільшувались протягом усієї історії вузу.
Вже в 1908 році професори Плотніков, Делоне, викладач Кованько, інженер-технолог Тананаєв побудували в інститутському парку майданчик і організували гурток гри у городки, лапту й інші ігри. З часом до участі у гуртку почали приєднуватись і студенти. З 1910 року в гуртку стали займатися й іншими видами спорту: легкою атлетикою, гімнастикою, фехтуванням, боксом, плаванням, боротьбою, вітрильним спортом, ковзанами та лижами. Скоро спортивний гурток КПІ став найсильнішим у Києві і користувався заслуженою славою. Пізніше прийшло захоплення футболом. Створювалися футбольні команди, які тренували колишні гравці київського "Динамо".
У повоєнні роки КПІ став провідним вузом у постановці фізичного виховання і спорту серед вузів колишнього СРСР. Викладачі та спортсмени брали участь у значній кількості командних і індивідуальних змагань; у його стінах навчалися такі видатні спортсмени та тренери, як В.Лобановський, Олімпійська чемпіонка з гімнастики Л.Латиніна, Олімпійський чемпіон з веслування С.Нікольський, призер світової першості з веслування А.Мариськіна та інші. Деякі з них тепер представляють Україну і місто Київ за кордоном.
До програм вищих учбових закладів фізичне виховання як предмет було включене тільки у 1929 році. Кафедра фізичного виховання у ВНЗ (на той час Київський індустріальний інститут) створена у 1934 році. 3 1954 року відділення футболу в КПІ стало самим масовим. Навесні і восени проводились змагання між футбольними командами курсів і факультетів. Збірні команди брали участь у першості вузів міста й України.
З 1985 році, після будівництва й оснащення сучасної спортивної бази великого спортивного комплексу з двома басейнами, залами важкої атлетики, аеробіки, боротьби та боксу, спортивних ігор, гімнастики, в КПІ проводить заняття, які мають спортивну спеціалізацію.
Кафедра фізичного виховання проводить навчальну роботу зі студентами усіх факультетів університету (близько 700 академічних груп) у вигляді практичних занять з 14 видів спорту. Студенти з вадами здоров'я займаються за спеціальними науково-обґрунтованими методиками на спеціальному медичному відділенні.
На заняттях з фізичного виховання студенти отримують прикладні знання, вміння, навички стосовно спортивно-масової та професійної діяльності за напрямками навчання технічних та гуманітарних факультетів. Крім того, студентам подається матеріал з “Валеології” у вигляді лекцій та бесід.
На факультетах Університету відбуваються традиційні заходи:
- різного рівня змагань з різних видів спорту, зокрема першості;
- спартакіада;
- майстер-класи з різних видів спорту;
- місячник здорового способу життя.
В спорткомплексі КПІ відбуваються тренування збірних команд з багатьох видів спорту, які представляють КПІ ім. Ігоря Сікорського як у нас в країні, так і за її межами на престижних змаганнях різного рівня. Заняття проходять у побудованому у 1983 році за оригінальним проектом спорткомплексі, який включає в себе 2 басейни, 2 сауни, 8 спортивних залів, тир для кульової стрільби, великий стадіон, футбольне поле з штучним покриттям та тренувальне поле для гри в регбі.