Латиніна Лариса Семіонівна

Лариса Семионівна Латиніна - відома радянська гімнастка. Лариса Латиніна тримає багато важливих Олімпійських рекордів. Вона єдина спортсменка у будь-якому виді спорту, яка виграла вісімнадцять медалей у кар’єрі; вона одна з лише чотирьох спортсменів які виграли дев’ять золотих медалей; вона єдина спортсменка, яка виграла чотирнадцять медалей в індивідуальних змаганнях та вона одна з трьох жінок, які перемогла того ж літа в Олімпійських іграх тричі.

Лариса Латиніна (Дірій) народилася 27 грудня 1934 року в Херсоні. Спочатку вона займалася балетом, але звернулася до гімнастики. Закінчила середню школу в 1953 році і переїхала до Києва. Вступила до Київського політехнічного інституту. Лариса Латиніна проходила тренування у Добровольчому спортивному товаристві «Буревестник».

У віці 19 років Лариса Латиніна дебютувала на міжнародному рівні на чемпіонаті світу в Римі 1954 року, вигравши золоту медаль у командному заліку. У 1956 році Лариса Латиніна, маючи 21 рік, виграла золоту медаль у багатоборстві. У фіналі вона фінішувала першою у стрибках, другою на нерівних брусах і в підлозі і четвертою на балансирній балці. Вона також привела Радянський Союз до перемоги в командному заліку.

На Олімпійських іграх 1960 року в Римі Латиніна захистила свій титул у багатоборстві та виграла чергову золоту медаль у командному заліку. Також вона заробила другу золоту медаль у вправі на підлозі, зібрала срібні медалі на брусах та балансировій балці та бронзову медаль у загальном заліку. У 1964 році Лариса Латиніна виграла свою третю командну золоту медаль та здобула срібну медаль у багатоборстві. У фіналі вона заробила срібну медаль у стрибках, бронзові медалі на брусах і балансирі та виграла вправу на підлозі(вільні вправи) втретє поспіль. Латиніна завершила спортивну кар’єру, вигравши шість медалей на кожній з трьох Олімпіад, в яких вона брала участь.

Лариса Латиніна була головним тренером радянської команди з 1967 по 1977 рік.

latynina-6 latynina-4 latynina-3 latynina-2