Поїздка в Японію: тиждень у країні надсучасних технологій та стародавніх традицій

Одна з моїх нещодавніх поїздок стала можливою завдяки короткостроковій програмі студентського обміну MIRAI (Mutual understanding, Intellectual Relations and Academic exchange Initiative), що реалізується Міністерством зовнішніх справ Японії.

Фемінітиви: що воно таке, звідки взялося й навіщо потрібне

У плані дій з імплементації принципів гендерної рівності сформульовано низку стратегічних цілей гендерної політики університету, які він має досягти до 2027 року. Серед останніх – і освітні заходи із застосування в листуванні та діловому спілкуванні фемінітивів. Що ж таке ці фемінітиви, звідки вони взялися і навіщо потрібні? Коротко розповідаємо про це.

Софія Жолтайли: "Я не можу жити без творчості"

Завітавши до КПІ, я одразу відчула, що це саме моя альма-матер. Мене дуже привітно зустріли у приймальній комісії, на факультеті, і, якоїсь миті здалось, наче для мене були відкриті всі університетські двері. Романтика перших днів перебування у кампусі є незабутньою.

Володимир Хільчевський: від "чорнопіхотинця" до професора

У залі рідкісних книг Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка 20 лютого відбувся круглий стіл, присвячений визначному українському науковцю у галузі технології машинобудування, професору, солдату Другої світової війни Володимирові Хільчевському.

Проректор Сергій Стіренко про результати науково-інноваційної діяльності університету в 2024 році та перспективи розвитку на рік 2025

Редакція "Київського політехніка" продовжує знайомити читачів з матеріалами звітів проректорів КПІ ім. Ігоря Сікорського про роботу за відповідними напрямами. На черзі – доповідь проректора з наукової роботи університету Сергія Стіренка "Розвиток і перспективи наукової та інноваційної діяльності університету".

Гуманітарне розмінування: гуртуємося задля успіху

Впритул займатися проблемами протимінної діяльності університет почав трохи більше року тому, коли у структурі Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту було створено Навчально-науковий центр інноваційних технологій у сфері гуманітарного розмінування.

Професорка ФММ Ольга Вовк отримала премію Президента України

Перший національний форум талановитої молоді, що пройшов у столиці наприкінці січня, зібрав понад 400 учасників – призерів міжнародних і всеукраїнських шкільних олімпіад, молодих науковців, студентів, активістів. У межах заходу молодим ученим за їхні наукові досягнення вручили премії Президента України. Отримала відзнаку і Ольга Вовк – професорка кафедри економічної кібернетики КПІ ім. Ігоря Сікорського. Вона поділилася враженнями від цієї урочистої події.

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.