Номер 5 газети "Київський політехнік" за 2013 рік

Наукові читання до 110-річчя з дня народження Олександра Івченка

2013.12.10 Наукові читання до 110-річчя з дня народження Олександра Івченка

10 грудня в НТУУ «КПІ» відбулися чергові читання з циклу «Видатні конструктори України».

Запобігти пожежі!

Image. Про заходи боротьби з пожежами

Щороку на Землі виникає понад 6 000 000 пожеж. З них близько 60 000 – в Україні. Пожежі завжди були одним із найтяжчих народних лих. У середні віки великі міста Європи систематично спустошувалися пожежами. Неодноразово палав Київ і Москва, а Страсбург у XIV столітті горів вісім разів.

Автоматизована книговидача в НТБ

Кампус КПІ. Бібліотека

У 1987 році у Науково-технічній бібліотеці НТУУ "КПІ" було започатковано електронний каталог. У 2012 р. він поповнився 65522 записами на нові надходження до бібліотечного фонду та на книги і журнали, які надійшли до бібліотеки у минулі роки. Станом на 31 грудня 2012 р.

Новий рік по-японському

2013.02.03 Новорічне свято Мотіцукі

Українсько-Японський центр НТУУ «КПІ» постійно проводить заходи, спрямовані на ознайомлення киян з японською культурою. Ось і 3 лютого 2013 року у фойє Науково-технічної бібліотеки НТУУ «КПІ» було проведено новорічне свято Мотіцукі. Приготування до нього розпочалися з самого ранку.

Ісаак Ньютон – доглядач Монетного двору Англії. До 370-річчя з дня народження І. Ньютона

Image. Карбувальний прес часів І. Ньютона

4 січня 2013 р. виповнилося 370 років з дня народження Ісаака Ньютона – основоположника класичної фізики. Його наукові досягнення в галузі математики, теоретичної механіки, оптики, астрономії загальновідомі, і розповідати про них ще раз було б зайвим.

Студенти вгору ідуть

Image.  Студенти вгору ідуть

Попереду обрій, самотній,
Не пройдений нами маршрут,
Але при погоді нельотній
Туристи вгору ідуть.

Стипендіат Президента Ірина Жеребко

Фото. Жеребко Ірина

24 січня магістерські дисертації захищали студенти спеціальності «Адміністративний менеджмент» факультету соціології і права. З оцінкою «відмінно» захистила свою роботу Ірина Жеребко, яка на останньому курсі навчання була стипендіатом Президента України.

На Говерлу крізь зиму

2013.01.28 Вихід на Говерлу

Цьогорічна зима розкинула шати всерйоз і надовго. Та хіба це завадить непосидам піднятися на найвищу українську вершину?

Осаму Мідзутані: Україна має надзвичайно перспективну молодь

– Мідзутані-сан, цього року Ярмарок японських університетів пройде в КПІ вже втретє. Тож можна сказати, що він уже став для нас традиційним. Якою є головна мета його проведення? Чи відрізнятиметься його формат від того, який уже став звичним?

Проект ЮНІДО: нові технології, нові перспективи

2013.01.29 Офіційне представлення в Україні проекту ЮНІДО з ресурсоефективного та чистого виробництва

Рік Лютославського, Тувіма і Чохральського

2013 рік Сейм Республіки Польща оголосив роком композитора Вітольда Лютославського, поета Юліана Тувіма та хіміка Яна Чохральського. Пропонуємо вам розповідь про те, чим уславилися ці діячі польської культури і науки.