Створення самонавчальної організації

Якщо кинути жабу в каструлю з кип'ятком, вона вистрибне. Але якщо воду нагрівати поступово, жаба залишиться в каструлі і звариться. Чому? Тому що її механізми сприйняття загрози для життя налаштовані не на повільні, а на раптову зміну.

Презентація відділу історії авіації та космонавтики ДПМ

26 вересня в Державному політехнічному музеї при НТУУ “КПІ” пройшла презентація нещодавно створеного відділу “Історія авіації і космонавтики” ім. І.І.Сікорського. Почесними гостями відділу стали ветерани космодромів, учасники наукових читань, присвячених В.П.Глушку.

Читання пам’яті академіка В.П.Глушка

26 вересня в НТУУ «КПІ» в рамках циклу «Видатні конструктори України» відбулися наукові читання, присвячені 100-річчю від дня народження Валентина Павловича Глушка – видатного вченого-інженера в галузі ракетно-космічної техніки, двічі Героя Соціалістичної Праці, академіка АН СРСР, кавалера п’яти

Відкриття вулиці Політехнічної

1 жовтня вул. Політехнічна «гуділа»: на шалених швидкостях літали туди-сюди ролери, веселими закликами підтримували вболівальники гравців міні-футболу і соксу, потрапляли «в дамки» учасники гіпершашок, на асфальті малювали кольоровою крейдою, а понад усім цим високо в небо здіймався воланчик бадмінтону – Політехнічна святкувала своє відкриття.

Ракетні двигуни В.П.Глушка

В.П.Глушко – засновник радянського рідинного ракетодвигунобудування. Але його перший ракетний двигун був електрореактивним (ЕРД). Тяга в ньому виникала завдяки миттєвому випаровуванню тонких смужок металу при нагріванні їх електричним струмом.

Журналу “НАУКОВІ ВІСТІ НТУУ “КПІ” – 10 РОКІВ!

26 вересня 1997 р. Міністерством інформації України було зареєстровано нове видання – журнал “Наукові вісті Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”. Саме цю дату можна вважати днем народження нашого журналу.