Номер 1 газети "Київський політехнік" за 2008 рік

Оновленому музею історії КПІ – бути!

1902. Зоологічний музей

Музейна справа в КПІ має давню історію. Окрім зоологічного музею сільськогосподарського відділення, ще 1 лютого 1902 року в КПІ було відкрито Інженерний, яким опікувався Інженерний гурток.

Витоки української авіації

1925. Планер КПІР-4 Київського політехнічного інституту

17 грудня 2003 року виповнилося сто років від того часу, коли брати Орвілл та Уілбер Райти здійснили перший пілотований політ на моторному аероплані “Флайєр-1”. Дальність першого польоту становила 37 метрів, а тривав він 12 секунд. Але цей коротенький політ відкрив нову еру в історії людства.

Студенти про здоровий спосіб життя. Всеукраїнська науково-практична конференція

2010. Таланти КПІ 2. Львів / Рубанова Анастасія, СГ-51, офорт травлений штрих

23-24 листопада у Львівському національному університеті ім. Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, магістрантів та аспірантів “Проблеми формування здорового способу життя молоді”.

Конференція Української Ради Миру

Таланти КПІ 2012/2. Ходак Катерина | Бумагопластика. І місце у номінації "Декоративно-прикладне мистецтво"

21 грудня 2007 року на базі НТУУ “КПІ” пройшла звітно-виборча конференція Української Ради Миру (УРМ), яку вже багато років очолює Леонід Макарович Кравчук – перший президент незалежної України. До речі, наш університет з 2007 року – колективний член УРМ.

Проблеми екологічної та ядерної безпеки

2010. Таланти КПІ. Мовчазні «жителі» мертвого міста. 4  блок ЧАЕС

Міжнародна науково-практична конференція “Проблеми екологічної та ядерної безпеки об’єктів паливно-енергетичного комплексу”, зорганізована НАН України, Міністерством палива та енергетики, Міністерством з надзвичайних ситуацій України, Інститутом геохімії навколишнього середовища, НТУУ “КПІ” та Ук

Договір з АНТК ім. О.К.Антонова підписано

2007.12.25 Договір з АНТК ім. О.К.Антонова підписано

Наприкінці грудня 2007 року делегація НТУУ «КПІ» у складі ректора М.З.Згуровського, першого проректора Ю.І.Якименка, проректора з наукової роботи М.Ю.Ільченка, декана ФАКСу О.В.Збруцького побувала на Авіаційному науково-технічному комплексі ім. О.К.Антонова.

На засіданні адміністративної ради: 19.12.2007

Перше питання порядку денного засідання адміністративної ради, яке відбулося 19 грудня, за доповіддю проректора з міжнародних зв’язків члена-кореспондента НАН України С.І.Сидоренка, було присвячено організації магістерської підготовки в університеті спільно з НАН України.

Інновації кафедри фізики металів

Науково-технічну виставку діючих зразків “Викладачі і студенти – інноваційному розвитку” 11 грудня розгорнули на кафедрі фізики металів (завідувач проф. С.І.Сидоренко).

Засідання бюро відділення НАНУ на ІФФ

Про якість підготовки магістрів з матеріалознавства і металургії йшлося на виїзному засіданні бюро відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства НАН України, яке відбулося в листопаді на ІФФ.

Самойленко Анатолій Михайлович

Самойленко Анатолій Михайлович (2.01.2008) - видатний вчений-математик, засновник наукової школи з теорії багаточастотних коливань та теорії імпульсних систем, що визнана математичними центрами світу, один із провідних фахівців у галузі звичайних диференціальних рівнянь та теорії нелінійних колив

КПІ у зоні UA

2006.07.12 КПІ у зоні UA

Близько двох років тому структурним підрозділом університету НТО «КПІ-Телеком» було запропоновано реєстрацію товарного знаку КПІ для отримання домену в найпрестижнішій українській зоні ua.

Синиця Григорій Іванович. До 100-річчя з дня народження.

Синиця Григорій Іванович. Зупиніться, роки. 1976

«Я безповоротно зрозумів і засвоїв: народне мистецтво – першоджерело художніх форм... Воно відоме давним-давно, воно жило, набиралося сил у народі, в його надрах. Етнографічні, сюжетні, інші ознаки – це ще не народність.

Спогади про митця: Григорій Іванович Синиця

Григорій Іванович Синиця. Байда. 1968. Флоромозаїка

У 1966 році я прийшов до Григорія Івановича Синиці, який у той час був без бригади монументалістів. Видатні художники – А.Горська, В.Зарецький, Г.Зубченко, Г.Марченко, керівник Г.Синиця – створили в м. Донецьку високохудожні твори в техніці флоромозаїка, яких до того часу в Україні не було.