Гордість вітчизняного спорту та Київської політехніки зокрема – Тетяна Володимирівна Пасічна, керівник спортивного клубу  "Талісман КПІ", заслужений тренер України зі спортивної аеробіки, головний тренер національної збірної команди зі спортивної аеробіки (з 1999), суддя міжнародної категорії (з 1990), голова Федерації України зі спортивної аеробіки і фітнесу (з 1993), чемпіонка світу 2003 та 2006 рр. зі стренфлексу, володар Сертифікату визнання Міжнародної федерації аеробіки.

У КПІ. Понад 40 років Тетяна Володимирівна працює викладачем фізичного виховання КПІ ім. Ігоря Сікорського. У 1998 – 2004 рр. – заступник декана факультету фізичного виховання і спорту (нині – ФБМІ). У 1984 р. в Київському політехнічному інституті було створено клуб "Талісман", який з часом став центром спортивної аеробіки та фітнесу України. Тренер підготувала 12 майстрів спорту міжнародного класу, 37 майстрів спорту зі спортивної аеробіки, серед них два чемпіони Європи, п'ять – срібні призери чемпіонатів Європи, три – бронзові призери чемпіонатів світу. Нагороджена Почесним знаком "100 років КПІ", має звання "Заслужений працівник НТУУ "КПІ" .

В Україні. Важко переоцінити внесок Т.В.Пасічної в становлення й розвиток аеробіки і фітнесу  в Україні. Професійна майстерність і сучасні підходи до підготовки й проведення всеукраїнських  змагань зі спортивної аеробіки вивели Україну на міжнародний рівень. Збірна України впевнено увійшла до складу кращих збірних команд Європи та світу. Україна 30 років бере участь у міжнародних змаганнях. За безпосередньою участю Тетяни Володимирівни було проведено чемпіонат світу зі стренфлексу (нового виду програми з фітнесу), підготовлено чемпіонів Європи та призерів чемпіонату світу, введено нову спеціалізацію з аеробіки до програми ЗВО, відкрито кафедри з аеробіки та ДЮСШ, організовано і проведено два чемпіонати Європи в м. Києві (1998 р., 2006 р.) та ін. Усе це свідчення високого професіоналізму спортсменки та відданості своїй улюбленій справі.

Аеробні заняття – це синтез музичної і хореографічної освіти, планомірний і досконалий розвиток фізичних якостей людини, володіння своїм тілом і тематичне спілкування, змагання, перемоги, звання, і нарешті вивчення географії через календар національних та міжнародних змагань. Важливою для Т.Пасічної стала зустріч з Говардом Шварцем – засновником спортивної аеробіки у світі. Подружжя Говарда та Карен Шварців узагальнило критерії і правила, ініціювало проведення чемпіонатів з аеробіки у США. У 1990 р. було створено міжнародну федерацію і проведено перший чемпіонат світу зі спортивної аеробіки.

Про Т.В.Пасічну із захопленням і вдячністю відгукуються учні, колеги – усі, хто зустрічався і працював з нею.

Ігор Корольов, журналіст газети "Україна молода": "Мамою" української спортивної аеробіки з повним правом можна вважати Тетяну Пасічну. Завдяки енергійності та ентузіазму цієї жінки ми в організаційному сенсі не наздоганяли Америку, і навіть за "залізною завісою" йшли паралельним курсом зі світом аеробіки".

Ліна Пойденко, випускниця факультету фізичного виховання КПІ: "Ми познайомилися в далекі 90-ті, коли аеробіка тільки зароджувалася. Тетяна Володимирівна перша в Україні почала розвивати спортивну аеробіку як повноцінний вид спорту. Не було професійних тренерів зі спортивної аеробіки, цим видом спорту займалися тренери з гімнастики, акробатики, синхронного плавання тощо. Завдяки Т.В.Пасічній багато з них здобули вищу спортивну освіту і стали справжніми професіоналами, спортивна аеробіка набула в Україні широкої популярності, з'явилися сильні спортсмени. Я в КПІ теж отримала другу вищу освіту. Дуже вдячна своєму педагогу за увагу і допомогу.

В Україні проводиться багато змагань різного рівня – це вимагає великого ентузіазму, багато сил і терпіння. Ми пишаємося, що збірні команди під керівництвом Тетяни Володимирівни успішно виступають на міжнародних змаганнях. Хочеться побажати їй здоров'я і натхнення для продовження цієї активної роботи. Ми її працю дуже цінуємо".

Світлана Толмачова, викладач кафедри фізичного виховання КПІ: "У 1983 р. тренер збірної команди КПІ з художньої гімнастики Т.В.Пасічна запропонувала створити навчальне відділення аеробіки. На той час цей вид спорту був на піку популярності, наплив студентів – шалений. Під керівництвом Т.В.Пасічної працювало п'ять викладачів. На базі нашого залу аеробіки проводилися семінарські заняття з аеробіки, виступали провідні  фітнес-інструктори з Європи, з інших республік Радянського Союзу. На телебаченні з'являлися уроки аеробіки, викладачів нашого відділення запрошували на зйомки. Той час залишив яскраві спогади, ми були молоді, завзяті. Завдяки відкриттю цього навчального відділення стало цікавіше працювати, відкрилося нове дихання".

Світлана Атаманюк,  зав. кафедри фізвиховання ЗНТУ: "У кожної людини своя формула успіху, свій шлях. Хочу сказати кілька слів про президента Федерації України зі спортивної аеробіки та фітнесу, заслуженого тренера України, Тренера з великої літери, педагога від Бога, просто про красиву жінку і хорошого друга Т.В.Пасічну.

Виховавши не одне покоління чемпіонів, Тетяна Володимирівна навчає своїх підопічних не тільки перемагати, а й бути щасливими після великого спорту. Змінюються покоління спортсменів – Т.В.Пасічна залишається, не даючи нікому поблажок і послаблень. Вона надихає і рухає нас уперед. Тренерський штаб збірної України зі спортивної аеробіки, очолюваний Тетяною Володимирівною, успішно готує спортсменів-переможців. Життя неодноразово ставило перед Т.В.Пасічною дилему: заробляти гроші чи займатися улюбленою справою. Але вона завжди робила тільки те, чого бажала найбільше. Це й привело до успіху.

"Спорту вищих досягнень" без масового і дитячого не буває! Тому Тетяна Володимирівна приділяє величезну увагу розвитку студентського та дитячого спорту. Спортивна аеробіка увійшла до програми з фізичного виховання в багатьох ЗВО України, працюють ДЮСШ, спортивні клуби в усіх регіонах. Діє велика освітня програма з підготовки фахівців, яку очолює Тетяна Володимирівна.

 Вона має розуміння і підтримку, зокрема і від адміністрації КПІ ім. Ігоря Сікорського та Запорізького національного технічного університету. Зацікавленість ректорів М.З.Згуровського та С.Б.Бєлікова дозволяє створювати спільні наукові та освітні проекти, проводити на базі цих ЗВО тренувальні збори та змагання всеукраїнського й міжнародного рівнів, що сприяє розвитку аеробіки в Україні".

У родині. Тетяна Пасічна має двох доньок, які також досягли значних успіхів у спортивній аеробіці. Для родини Пасічних уже зовсім мало залишилося місць на глобусі, де прапорцями не позначені країни, в яких вони не виступали. Та сьогодні головний сенс життя громадського діяча, спортсменки, наставниці, мами і бабусі – це четверо онуків: Нікіта, Беата, Матвій і Соломійка.

Коли буває дуже складно або, навпаки, дуже радісно, у цієї незвичайної жінки самі собою складаються рядочки віршів:

И быть, и слыть, и в памяти остаться…
Как лучший друг, желанный тренер, опытный судья.
Уметь, иметь, и на плаву всегда держаться
На благо мира, света и добра – судьба моя.

С судьбою спорить я не стала,
Всю жизнь трудилась и мечтала,
Мечты сбывались, новые являлись,
Так жизнь прошла, воспоминания остались…

Н.М. Лозенко, викладач ФБМІ