Прогнозування нової хвилі COVID-19, пов’язаної з наближенням до України штаму Omicron
У черговому дослідженні науковці КПІ та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України відзначили, що нова хвиля COVID-19, пов’язана з штамом Omicron швидко поширюється у світі і рухається у напрямку Східного регіону Європи, в тому числі і у напрямку України.
Вчені про циклічність поширення пандемії COVID-19 і вплив вакцинації на її згасання в Україні та світі
Вчені КПІ та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського виконали дослідження поширення четвертої хвилі COVID-19, викликаної штамом «Дельта», в Україні та країнах світу, що відчули на собі найбільший вплив пандемії . Було виявлено, що протягом останніх 20 років мав місце циклічний характер пандемій важкого гострого респіраторного синдрому, свинячого грипу, Ебола і COVID-19 з п'яти-шести літнім періодом.
Вчені опирлюднили Форсайтне дослідження безпекового стану України на часовому горизонті 2021–2030 роки
В дослідженні Інституту передових оборонних технологій та Інформаційно-аналітичного ситуаційного центру КПІ ім. Ігоря Сікорського, виконаному спільно з провідними експертами країни, проаналізовані безпекові загрози для України на часовому горизонті до 2030 року і характеристики її майбутнього оборонно-промислового комплексу, спроможного, асиметричними засобами стримувати можливу зовнішню агресію на часовому горизонті до 2030 року.
Коли і як закінчиться пандемія COVID-19?
Ґрунтуючись на головному висновку нещодавньої доповіді McKinsey&Company про те, що визначальним засобом подолання пандемії COVID-19 є масове щеплення населення, науковці КПІ й Інституту епідеміології та інфекційних хвороб дослідили тенденції вакцинації і затухання хвороби в різних країнах світу. Країни були згруповані в п’ять кластерів.
Науковці проаналізували особливості перебігу епідемії COVID-19 на початку вакцинації в Україні
Учені КПІ й Інституту епідеміології та інфекційних хвороб проаналізували стан вакцинації проти COVID-19 у глобальному й національному вимірах і особливості перебігу хвороби в країнах світу й Україні на початку 2021 року
Ставлення українського суспільства до щеплення проти COVID-19
Команда проєкту «Форсайт COVID-19» Світового центру даних «Геоінформатика і сталий розвиток» КПІ імені Ігоря Сікорського оприлюднила дослідження рівня довіри українського суспільства до щеплення проти COVID-19.