Адреса: корпус будівлі колишніх авіаційних майстерень, 6/2
Керівник: Грачов Сергій Іванович
Тел.: 204-81-37
e-mail: museum[at]kpi.ua
Основні завдання відділу
- Комплексне наукове дослідження музейних предметів та впровадження їх в об’єктивне відтворення процесів історії розвитку авіації і космонавтики в Україні.
- Створення стаціонарних і пересувних, постійних та тимчасових експозицій і виставок у Музеї та за його межами.
- Популяризація знань серед студентської молоді й широких верств населення за допомогою експозицій Музею, профорієнтаційна робота з молоддю.
- Сприяння удосконаленню навчально-виховного процесу в КПІ ім. Ігоря Сікорського, поглиблення загальноосвітньої й професійної підготовки студентської, учнівської молоді, розвиток її інтересів до науково-дослідницької роботи, формування у молоді розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сьогодення та майбутнього країни.
- Впровадження нових інноваційних форм роботи зі студентською молоддю спільно з науково-педагогічними й науковими працівниками КПІ ім. Ігоря Сікорського з метою популяризації науки та техніки.
- Культурно-освітня діяльність з популяризації знань у галузі історії науки й техніки серед студентської молоді та широких верств населення, профорієнтація молоді за допомогою експозицій Музею.
Колекція музею
У залах відділення музею відтворено історію становлення авіації в Києві та Україні. Окрема експозиція присвячена творцям авіаційної техніки, починаючи з ХVIII ст. до наших днів. Представлено вироби ЗМКБ «Прогрес» ім. О.Івченка, підприємств «Авіант», «Авіакон», «Мотор-Січ», АНТК ім. Антонова та ін., особисті речі космонавтів, історичні документи.
🔘Експозиція розділу авіації представлена інформацією на стендах та експонатами, що висвітлюють процес освоєння повітряного простору людиною, починаючи від повітряних куль до сучасних авіалайнерів. Особливу увагу приділено ролі КПІ в історії авіації та його співпраці з провідними авіаційними підприємствами України та світу.
🔘В розділі космонавтики виставлені унікальні експонати, багато з яких побували у космосі: обгорілий корпус спускного апарата космічного корабля, елементи ракетних двигунів, розроблених в ДКБ «Південне» та виготовлених на заводі «Південмаш» (Україна). Прилади систем телеметрії та керування польотом ракет, космічних апаратів та ін.
Фахівцями музею організуються наукові читання та Круглі столи, присвячені видатним подіям та особистостям в історії авіації та космонавтики.
В підготовці експозиції брав участь весь колектив ДПМ (зокрема К.Григоренко, І.Коляда, В.Татарчук, В.Русакова, О.Болтенко, М.Дормідонтов, Т.Озоженко, В.Бойко, А.Лозовий), а також співробітники промислових підприємств із Харкова, Запоріжжя, Конотопа, Києва.