Полігон Капустин Яр

Полігон Капустин Яр можна сміливо назвати колискою радянських ракетних військ. Ви дізнаєтеся про історію його створення, становлення та розвитку, про місто і про людей, які присвятили своє життя випробуванням ракетної техніки.

Безіменний космос

Документальні кадри із проекту “Безіменний космос” проливають світло на одну із загадок в історії радянського ракетобудування. Мова йде про роль одного міста, яке завжди фігурувало як “місто на Волзі”. Однак справжня його назва – Куйбишев.

Документальний цикл складається з чотирьох фільмів, кожен з яких розкриває певну складову “самарського космосу”.

Фільм перший: “Зірка” Дмитра Козлова

Фільм присвячено становленню Куйбишева як центру радянської космічної промисловості та долі генерального конструктора Дмитра Козлова. Зокрема, розповідається про найпотужніший космічний корабель “Зірка”.

Фільм другий: 40 годин із життя Юрія Гагаріна, яких нібито не було

Фільм розповідає про перебування Юрія Гагаріна на Самарській землі відразу після його польоту в космос.

Фільм третій: Остання любов Корольова

Фільм розповідає про один із найсекретніших проектів освоєння космосу – підготовку до пілотованих польотів на Місяць і Марс.

Фільм четвертий: Екіпаж космічних мавп

Членів цих екіпажів не знайти в офіційних списках. Але саме вони були першими, хто здійснив довготривалий космічний політ. Йдеться про випробування, які проводились радянськими вченими з метою зробити максимально безпечним довготривале перебування людей у космосі.

Космос – Виживання

Життя на Землі багато разів було на грані знищення. Запрошуємо вас до пошуку космічних прибульців, які можуть загрожувати нашому існуванню, – це комети, астероїди, чорні діри...

Фільми підготовлено на основі кіноархіву відділу технічних засобів навчання НТУУ «КПІ»